MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulechowie im. Jana Pawła II ma nowy sztandar, stary został pożegnany

Leszek Kalinowski, Tomasz Rybarczyk
Uroczystość przekazania sztandaru Szkole Podstawowej nr 2 w Sulechowie
Uroczystość przekazania sztandaru Szkole Podstawowej nr 2 w Sulechowie Tomasz Rybarczyk
W sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Sulechowie. Nowy sztandar został nadany w związku z przeprowadzoną reformą szkolnictwa, w wyniku której przestały funkcjonować gimnazja.

Podczas uroczystości nastąpiło również pożegnanie dawnego sztandaru, który przestał reprezentować SP 2 w 2017 roku i będzie eksponowany w jednym z honorowych miejsc szkoły.

Sulechowska szkoła ma piękną tradycję i wspaniałego patrona

W czasie ceremonii głos zabrała Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa, która zaznaczyła, że sulechowska szkoła ma piękną tradycję oraz wspaniałego patrona, który przez całe swoje życie, czas kapłaństwa oraz pontyfikatu jednoczył świat i był orędownikiem pokoju, mężem stanu oraz w pewnym sensie dyplomatą. Dodała również, że nowy sztandar podnosi rangę tej wyjątkowej osobowości oraz zobowiązuje wszystkie osoby związane ze szkołą do pogłębiania wiedzy oraz kontynuacji nauki dla dobra naszej Ojczyzny.
Burmistrz Sulechowa przekazując list gratulacyjny na ręce dyrektor szkoły podkreślił: - Posiadanie sztandaru to powód do dumy i ważny atrybut szkolnej tradycji, to symbol honoru i wartości. Niech służy wam wiernie i towarzyszy w najważniejszych chwilach szkolnego życia. Niech będzie inspiracją do kształtowania siły charakteru i patriotycznych postaw młodego pokolenia. Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu życzę, by praca ze sztandarem była wspaniałą pedagogiczną realizacją zadań szkoły i dostarczyła dużo osobistej satysfakcji, a uczniom nieustającego dążenia do znalezienia własnych wartości poprzez kontynuowanie nauki i zdobywanie wiedzy.

Uroczystość przekazania sztandaru Szkole Podstawowej nr 2 w Sulechowie
Uroczystość przekazania sztandaru Szkole Podstawowej nr 2 w Sulechowie Tomasz Rybarczyk

Nowy sztandar SP nr 2 w Sulechowie. Kto wbił gwoździe honorowe?

Głównym fundatorem sztandaru jest Rada Rodziców. Gwoździe honorowe na drzewcu sztandaru przybili: przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Nycz, burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys, starosta powiatu zielonogórskiego Krzysztof Romankiewicz, Lubuski Kurator Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim Ewa Rawa, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Kamiennej w Sulechowie Karol Ceglowski, dyrektor szkoły Ewa Łysień oraz wiceprzewodnicząca stowarzyszenia “Dwójka Dzieciom” Agnieszka Hunczak-Kielarska. Sztandar poświęcony został przez proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie Andrzeja Szkwarka.
Dyrektor SP 2 Ewa Łysień podziękowała wszystkim przybyłym na tę wyjątkową uroczystość i podkreśliła, że jest dumna z tego, że może wspólnie z gronem pedagogicznym, przedstawicielami samorządu, uczniami szkoły oraz zaproszonymi gośćmi przeżywać te podniosłe chwile.
W holu sali widowiskowej została wystawiona księga pamiątkowa szkoły, gdzie każdy mógł się wpisać okolicznościowe życzenia.
Po przemówieniach oraz licznie złożonych gratulacjach odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów i nauczycieli szkoły.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto