Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To skrzyżowanie w Zielonej Górze teraz najlepiej omijać. Ludzie nie wiedzą, jak jechać, wjeżdżają pod prąd

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Zza znaku o jednokierunkowej wyjeżdżają kolejne samochody. Zmiany są od wczoraj. Kierowcy nie wiedzą jak jechać
Zza znaku o jednokierunkowej wyjeżdżają kolejne samochody. Zmiany są od wczoraj. Kierowcy nie wiedzą jak jechać Eliza Gniewek-Juszczak
Utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego, Wyszyńskiego i Zacisze w Zielonej Górze dotyczą nie tylko kierowców samochodów osobowych. Na osiedle Zacisze nie wjeżdżają autobusy. Na krzyżówce są nie tylko prace związane z budową inteligentnego systemu sterowania ruchem, ale i prace wodociągowców.

Utrudnienia w ruchu w Zielonej Górze. Wjazd na osiedle Zacisze

O ile wcześniej, utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego/Zacisze/ Wyszyńskiego nie sprawiały większych problemów, o tyle we wtorek, 12 września zmieniło się już wiele. Departament Zarządzania Drogami w Urzędzie Miejskim poinformował o tym mieszkańców w mediach społecznościowych, publikując mapkę.

Fragment ul. Zacisze na odcinku przy markecie Lidl jest jednokierunkowy, można wjechać tylko od strony miasta i ul. Wyszyńskiego, nie można skręcić, jadąc od strony Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Prowadzone prace związane są z przebudową skrzyżowania na potrzeby inteligentnego systemu sterowania ruchem, dzięki któremu w niedalekiej przyszłości ma być mnie korków w mieście. Jednocześnie trwa modernizacja sieci wodociągowej.

– Przy okazji miejskiej inwestycji przebudowy skrzyżowania chcemy poprawić stan sieci wodociągowej, do której jest teraz dostęp. Zapobiegamy w ten sposób awariom! – informują Zielonogórskie Wodociągi.

Autobusy MZK w Zielonej Górze. Czasowe zmiany

Utrudnienia dotyczą nie tylko dotyczą kierowców aut osobowych, ale i pasażerów autobusów MZK. C drudzy wprawdzie od wielu tygodni zdążyli się przyzwyczaić, że najbliższy przystanek to „Porzeczkowa” ze względu na zamkniętą ulicę Prostą. Od wtorku najbliższe przystanki są dopiero na al. Wojska Polskiego. Warto podkreślić, że na Zacisze nie pojedziemy żadnym autobusem. Linie: 5, 10, 12 i 39 zmieniły trasy.

MZK szczegółowo wyjaśnia, na czym polegają czasowe zmiany w kursowaniu autobusów.

  • Autobusy linii nr 5 i 10 w obu kierunkach pojadą przez al. Wojska Polskiego. Nie obsłużą przystanków przy ulicy Zacisze i Prostej. Zatrzymają się na zastępczym przystanku Uniwersytet Zielonogórski – Campus B.
  • Autobusy linii nr 12 od przystanku Zjednoczenia w obu kierunkach pojadą przez Rondo PCK i al. Wojska Polskiego dojadą do pętli przy ul. Wyczółkowskiego. Nie obsłużą przystanków przy ulicy Działkowej i Zacisze. Zatrzymają się na zastępczych przystankach: Rondo PCK, Wojska Polskiego i Uniwersytet Zielonogórski – Campus B.
  • Autobusy linii nr 39 od przystanku Herberta w obu kierunkach pojadą przez Rondo PCK i al. Wojska Polskiego następnie od ulicy Wyszyńskiego pojadą swoją stałą trasą. Nie obsłużą przystanków przy ulicy Działkowej i Zacisze. Zatrzymają się na zastępczych przystankach: Rondo PCK i Wojska Polskiego.
  • Dla kursów z i do Zajezdni Chemiczna na linii nr 26 objazd prowadzi przez Rondo PCK i al. Wojska Polskiego.
  • Na czas objazdu zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanków: Zacisze, Porzeczkowa, Agrestowa, Prosta, Kręta i Działkowa.
  • Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach na trasie objazdu.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policyjny dron obserwował zachowania kierowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto