Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Trwa protest rolników. Traktory na ulicach Zielonej Górze. Miasto zakorkowane. Są opóźnienia w kursowaniu autobusów

(eg), (b)
Nieprzejezdne Rondo PCK, skrzyżowanie ul. Dąbrówki, Zjednoczenia i Wojska Polskiego. Policja kieruje ruchem.
Nieprzejezdne Rondo PCK, skrzyżowanie ul. Dąbrówki, Zjednoczenia i Wojska Polskiego. Policja kieruje ruchem. Nadesłane
Parking przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze w piątek, 9 lutego zapełnił się traktorami z przyczepami. To ogólnopolski protest rolników. Kierowcy oraz mieszkańcy korzystający z komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Sprawdź, którymi ulicami będą się poruszać protestujący.

Rolnicze pojazdy przejadą ulicami Zielonej Góry

Jak podaje urząd miasta, rolnicy będą protestować od godz. 13 do 15.00. W mieście szykują się spore utrudnienia w ruchu. Zamknięty został fragment ul. Bohaterów Westerplatte, Rondo PCK i odcinek al. Wojska Polskiego.

- Kolumna pojazdów rolniczych (ok. stu) wyruszy o godz. 13.00 z parkingu przy nowym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. Będzie przemieszczać się ulicami Zielonej Góry – informuje Dariusz Mach, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w urzędzie miasta.

W policyjnej asyście ciągniki przejadą ulicami: Lwowską, Podgórną, rondem 11 listopada, Chrobrego i rondem Michała Kaziowa.

Około godziny 13.30 kolumna dotrze na pl. Bohaterów. Tam odbędzie się briefing prasowy, podczas którego rolnicy przedstawią swoje postulaty. Spotkanie z dziennikarzami zakończy się ok. godz. 14.00. W tym czasie policja zamknie dla ruchu odcinek ul. Bohaterów Westerplatte od ul. Ułańskiej do ul. Kupieckiej.

Z placu Bohaterów rolnicze pojazdy ruszą w stronę al. Wojska Polskiego. Na rondzie PCK skręcą w kierunku ul. Dąbrówki, Długiej i Wrocławskiej. Protest zakończy się ok. 15.00 na parkingu przy ul. Wrocławskiej.

Trasa przejazdu rolników
Trasa przejazdu rolników UM Zielone Góra

Jak będą kursować autobusy MZK?

W związku z tym, że rolnicy będą stopniowo dojeżdżać na miejsce zbiórki przy ul. Wrocławskiej, Miejski Zakład Komunikacji przewiduje utrudnienia już od godz. 11.

Autobusy kursujące ulicami Wrocławską, Konstytucji 3 Maja, Podgórną, Chrobrego, Bohaterów Westerplatte, Wojska Polskiego, Dąbrówki i Długą mogą przyjeżdżać na przystanki z opóźnieniem.

Po zamknięciu ul. Bohaterów Westerplatte z obsługi zostaną wyłączone przystanki Centrum.

Miejski Zakład Komunikacji przypomina, że ruch autobusów można śledzić na bieżąco za pośrednictwem interaktywnej mapy pod adresem: traveller.mzk.zgora.pl/vm/main

To strajk ogólnopolski. Sprawdź mapę protestów

Rolnicy protestują przeciwko napływowi produktów rolnych i żywnościowych z Ukrainy, polityce rolnej Unii Europejskiej – szczególnie Zielonemu Ładowi oraz bierności polskiego rządu.

W piątek, 9 lutego wyjadą swoimi pojazdami na drogi w całym kraju. W Lubuskiem zapowiedzieli protesty w Kostrzynie, Zielonej Górze i Gorzowie. NSZZ RI „Solidarność” przygotował mapę protestów rolniczych, która aktualizowana jest na bieżąco. Wybierając się w podróż, warto sprawdzić, gdzie będą utrudnienia.

Mapa protestów:

Czytaj także: Kostrzyn nad Odrą będzie sparaliżowany? Rolnicy z Polski i Niemiec zapowiadają blokady dróg. W mieście obradował sztab kryzysowy

Zobacz wideo: Konferencja prokuratury na temat skutków pożaru składowiska odpadów w Przylepie

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto