MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trujące rośliny. Mogą wywołać wysypkę, duszności, bóle głowy. Sprawdź, czy masz je w domu! [ZDJĘCIA]

oprac.maw
Trujące rośliny. Mogą wywołać wysypkę, duszności, ból głowy. Sprawdź, czy masz je w domu! [ZDJĘCIA]
Trujące rośliny. Często mamy je w swoich domach i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. A nawet potrafią być bardzo niebezpieczne szczególnie dla dzieci i zwierząt. Nie jest tak, że natychmiast musimy wyrzucić je z domu, ale powinniśmy bardzo uważać. Przede wszystkim powinniśmy znaleźć dla nich odpowiednie miejsce i przy pielęgnacji zachować szczególną ostrożność.  

Trujące rośliny – jakie wywołują objawy. Jak mogą nam zagrozić? 

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że trujące rośliny zawierają w sobie szkodliwe substancje. Znajdują się one najczęściej w liściach, łodygach. Co mogą one powodować? W bliskim kontakcie ze skórą   mogą wywołać  podrażnienia, swędzenie, wysypkę czy obrzęki. Mogą również prowadzić do zaburzenia oddychania, a czasem także wywołać zatrucia pokarmowe.  Niektóre, w ciężkich przypadkach śpiączkę czy konwulsje.  A zjedzenie niektórych przez zwierzęta, może po prostu je zabić. 

Jak pielęgnować trujące rośliny? 
Jeśli w waszych domach znajdą się trujące rośliny, zadbajcie o to, aby znalazły się one w odpowiednim miejscu. Trudno dostępnym dla dzieci i zwierząt. Odpada zatem parapet, podłoga czy niski stolik. Podlewając je, oczyszczając liście, czy przesadzając, nie zapomnijcie założyć gumowych rękawiczek. Warto również zabezpieczyć oczy.  Oczywiście po kontakcie z trującymi roślinami należy wymyć dokładnie ręce. 
 Gdy dotkniemy trującą roślinę, co zrobić?  
Jeśli zdarzy się nam kontakt z trującym sokiem rośliny, trzeba natychmiast przemyć to miejsce wodą. Gdy np. dziecko zje  liść, czy kwiat, niestety może nie wystarczyć przepłukanie ust, wypicie dużej ilości wody czy też sprowokowanie wymiotów. Należy udać się do lekarza. Dobrze pokazać mu roślinę i pamiętać jej nazwę. Informacje będą te niezbędna do leczenia. 

Lista trujących kwiatów domowych jest długa. Można wśród nich wymienić jeszcze np.:
•	dracenę,
•	hoję,
•	skrzydłokwiat,
•	hiacynt wschodni,
•	figowiec,
•	stefanotis,
•	zwartnice,
•	kliwię.

Trujące rośliny, sprawdź na które szczególnie uważać 

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
Trujące rośliny. Mogą wywołać wysypkę, duszności, ból głowy. Sprawdź, czy masz je w domu! [ZDJĘCIA] Trujące rośliny. Często mamy je w swoich domach i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. A nawet potrafią być bardzo niebezpieczne szczególnie dla dzieci i zwierząt. Nie jest tak, że natychmiast musimy wyrzucić je z domu, ale powinniśmy bardzo uważać. Przede wszystkim powinniśmy znaleźć dla nich odpowiednie miejsce i przy pielęgnacji zachować szczególną ostrożność. Trujące rośliny – jakie wywołują objawy. Jak mogą nam zagrozić? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że trujące rośliny zawierają w sobie szkodliwe substancje. Znajdują się one najczęściej w liściach, łodygach. Co mogą one powodować? W bliskim kontakcie ze skórą mogą wywołać podrażnienia, swędzenie, wysypkę czy obrzęki. Mogą również prowadzić do zaburzenia oddychania, a czasem także wywołać zatrucia pokarmowe. Niektóre, w ciężkich przypadkach śpiączkę czy konwulsje. A zjedzenie niektórych przez zwierzęta, może po prostu je zabić. Jak pielęgnować trujące rośliny? Jeśli w waszych domach znajdą się trujące rośliny, zadbajcie o to, aby znalazły się one w odpowiednim miejscu. Trudno dostępnym dla dzieci i zwierząt. Odpada zatem parapet, podłoga czy niski stolik. Podlewając je, oczyszczając liście, czy przesadzając, nie zapomnijcie założyć gumowych rękawiczek. Warto również zabezpieczyć oczy. Oczywiście po kontakcie z trującymi roślinami należy wymyć dokładnie ręce. Gdy dotkniemy trującą roślinę, co zrobić? Jeśli zdarzy się nam kontakt z trującym sokiem rośliny, trzeba natychmiast przemyć to miejsce wodą. Gdy np. dziecko zje liść, czy kwiat, niestety może nie wystarczyć przepłukanie ust, wypicie dużej ilości wody czy też sprowokowanie wymiotów. Należy udać się do lekarza. Dobrze pokazać mu roślinę i pamiętać jej nazwę. Informacje będą te niezbędna do leczenia. Lista trujących kwiatów domowych jest długa. Można wśród nich wymienić jeszcze np.: • dracenę, • hoję, • skrzydłokwiat, • hiacynt wschodni, • figowiec, • stefanotis, • zwartnice, • kliwię. Trujące rośliny, sprawdź na które szczególnie uważać Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 123 rf
Trujące rośliny. Często mamy je w swoich domach i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. A nawet potrafią być bardzo niebezpieczne szczególnie dla dzieci i zwierząt. Nie jest tak, że natychmiast musimy wyrzucić je z domu, ale powinniśmy bardzo uważać. Przede wszystkim powinniśmy znaleźć dla nich odpowiednie miejsce i przy pielęgnacji zachować szczególną ostrożność.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto