MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Utalentowani młodzi artyści z Liceum Plastycznego w Zielonej Górze pokazali swoje prace dyplomowe w Bibliotece Norwida | ZDJĘCIA, WIDEO

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 12 lat
Prace dyplomowe 14 uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze można oglądać w Bibliotece Norwida. To zaledwie fragment tych, które powstały w tym roku. Pozostałe prace można będzie zobaczyć w siedzibie szkoły podczas dnia otwartego. Warto zobaczyć sztukę młodych lubuskich artystów.

Szkoły w Zielonej Górze. Utalentowani atryści z "Plastyka"

W Bibliotece Norwida w Zielonej Górze w czwartek wieczorem otwarta została wystawa prac dyplomowych czternaściorga uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. To kolejna młoda fala artystów, którzy zachwycają kreatywnością i umiejętnościami.

– Jeśli chcielibyście wystawić swoje prace lub w inny sposób z nami współpracować to taka możliwość istnieje, zarówno w tej przestrzeni jak i mediatecznej i naszych filiach. Wystarczy się do nas zgłosić – zachęcała młodych twórców Żaneta Cierach, zastępca dyrektora Biblioteki Norwida podczas wernisażu.

Są prace przestrzenne, plakaty, malarstwo, grafika, tkaniny, zdjęcia. Powstały też filmy.

– Każdego roku poziom jest inny. Staramy się, żeby był jak najwyższy. Różnorodność prac, która się pojawia, tematyka, wszystko na wysokim poziomie – podkreśla Maciej Olszewski, po. dyrektora Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze.

"Plastyk" w Zielonej Górze. Dzień otwarty

Najlepsze prace pokazane w Bibliotece Norwida można oglądać do 29 kwietnia. W szkole można zobaczyć też inne prace dyplomowe uczniów. 16 kwietnia będzie do tego okazja – dzień otwarty szkoły.

– Na dzień otwarty zapraszamy wszystkich, oczywiście potencjalnych kandydatów, ale też osoby, które chciałyby nas poznać, ponieważ niektórzy mieszkańcy nie wiedzą, że taki Plastyk istnieje naszej szkoły – zaprasza Maciej Olszewski.

Dzień otwarty w „Plastyku” potrwa w godz. od 9 do 15

– Ale od kilku lat zauważamy, że jest coraz większe zainteresowanie. Przede wszystkim z uwagi na specjalność projektowania graficznego czy realizacji intermedialnych oraz projektowania sztuki w obszarze cyfrowym – mówi o naborze dyrektor szkoły.

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze jest publiczną szkołą artystyczną, której organem prowadzącym i sprawującym nadzór jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szkoła mieści się przy ul. Batorego 70A.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Utalentowani młodzi artyści z Liceum Plastycznego w Zielonej Górze pokazali swoje prace dyplomowe w Bibliotece Norwida | ZDJĘCIA, WIDEO - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto