Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W tym tygodniu będą nowe utrudnienia na dwóch ważnych skrzyżowaniach w Zielonej Górze. Co tam będzie robione? Jak długo potrwają?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 16 lat
Te informacje nie ucieszą kierowców w Zielonej Górze. Departament Zarządzania Drogami Urzędu Miasta Zielona Góra poinformował kierowców o planowanych utrudnieniach w ruchu, które nastąpią w tym tygodniu na dwóch ważnych skrzyżowaniach w mieście. Chodzi o krzyżówkę przy areszcie śledczym i w okolicy Focus Mall.

Na ulicach Zielonej Góry. Nowe utrudnienia

Utrudnienia w ruchu pojawią się na skrzyżowaniu ulic Dąbrówki, Łużyckiej i Długiej. W tym miejscu od 27 lipca zacznie się modernizacja sygnalizacji świetlnej w ramach zadania „Budowa systemu ITS wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury w Zielonej Górze”.

– Na skrzyżowaniu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a jezdnie zostaną zawężone do jednego pasa ruchu. Planowany okres realizacji prac ok. 5 dni – informuje urząd miasta.

Drugie z nowych utrudnień na ulicach Zielonej Góry będzie miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Lwowskiej. Zacznie się od 26 lipca. Przyczyny to przebudowa tego skrzyżowania oraz remont sieci wodociągowej. W tym przypadku planowany okres realizacji prac to ok. trzy miesiące.

– Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do aktualnie obowiązującego oznakowania – apeluje magistrat.

Przypomnijmy, Inteligentny System Transportowy obejmuje przebudowę wybranych sygnalizacji świetlnych i ich dostosowanie do działania miejskiego systemu sterowania ruchem

W tym tygodniu będą nowe utrudnienia na dwóch ważnych skrzyż...

Inwestycje w Zielonej Górze. Dwie na wielu ulicach w centrum

Przypomnijmy, Inteligentny System Transportowy obejmuje przebudowę wybranych sygnalizacji świetlnych i ich dostosowanie do działania miejskiego systemu sterowania ruchem. Autobusy zostaną doposażone w nadajniki, umożliwiające nadanie priorytetu dla komunikacji zbiorowej.
Urząd Miejski w Zielonej Górze wylicza, że dzięki projektowi powinien skrócić się czas przejazdu na odcinkach objętych systemem przede wszystkim dla komunikacji zbiorowej, ale także dla pozostałych pojazdów bez pogorszenia warunków ruchu na drogach poporządkowanych.
Natomiast prace realizowane w różnych częściach miasta przez spółkę Zielonogórskie Wodociągi to projekt „Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na obszarze Aglomeracji Zielona Góra - etap I”. 12 zadań to budowa sześciu kilometrów kanalizacji deszczowej, 5 zbiorników na wody opadowe, 9 separatorów, które pozwalają wprowadzić do cieków wody opadowe podczyszczone. Poza tym ponad dwa kilometry sieci deszczowej zostanie poddanych renowacji.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto