Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W zielonogórskim Parku Poetów jak w bajce. Śnieżny dywan. Zobacz, jak magicznie wygląda teraz to miejsce!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Park Poetów zimą wygląda bajkowo. Zielonogórzanie chętnie tu spacerują i podziwiają piękne widoki.
Park Poetów zimą wygląda bajkowo. Zielonogórzanie chętnie tu spacerują i podziwiają piękne widoki. Jacek Katos
Park Poetów w Zielonej Górze to magiczne miejsce, z wąwozami, stawami, bogatą roślinnością i zwierzętami. Zima, gdy teren przykryje biały puch, park wygląda bajkowo i jest chętnie odwiedzany przez zielonogórzan. Dlaczego? Zobacz film i zdjęcia! Znajdziesz na nich odpowiedź.

Park Poetów zachwyca o każdej porze roku. Zimą także prezentuje się pięknie i bajkowo. Wiedzą o tym doskonale obecni mieszkańcy Zielonej Góry, ale wiedzieli o tym także dawni zielonogórzanie. Park to przedwojenny teren rekreacyjny, o powierzchni około 101 hektarów, położony na terenach po dawnych kopalniach gliny na wschód od obecnej ul. Prof. Z. Szafrana, między końcem obecnej ul. Wazów i ul. Akademicką.

Park Poetów zimą wygląda bajkowo. Zielonogórzanie chętnie tu spacerują i podziwiają piękne widoki.

W zielonogórskim Parku Poetów jak w bajce. Śnieżny dywan. Zo...

Kierowcy, no sorry - taki mamy klimat

- Lubię tu przychodzić - mówi Anastazja Ćwirko. - To miejsce zupełnie inaczej się prezentuje wiosną, latem, jesienią czy zimą. Teraz jest takie czyste, ciche, jakby sterylne, ale tajemnicze zarazem. Bardzo tu odpoczywam, relaksuje się, oddycham pełną piersią. Powietrze mroźne, takie zdrowie. Rewelacja. Polecam to miejsce na zimowe spacery.
- Pięknie jest! Pewnie kierowcy narzekają na drogi, ale do spacerów to pogoda super! No sorry - taki mamy klimat! - śmieją się panie, spotkane na spacerze. - Dawno takiej zimy nie było.

Teren ten oficjalnie uznano za park 12 lat temu

Teren jest ciekawie ukształtowany. Zachwyca nie tylko rzeźba, wąwozy, jary, stary drzewostan, ale i trzy stawy: Dziady, Glinianki oraz Szmaragdowy. Pływają po nich kaczki, a zewsząd słychać śpiew ptaków.
Jest to jedyne miejsce w Zielonej Górze, gdzie występuje łuskiewnik różowy. Nie jest pod ochroną, ale w Lubuskiem jest rzadkością. Tu występuje 1,5 tysiąca stanowisk. Są tu też piękne okazy bluszczu pospolitego, który jest pod ochroną gatunkową.

Teren ten oficjalnie uznano za park 12 lat temu. A to dzięki inicjatywie Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto