Zielonogórscy tancerze odnoszą sukcesy na wielu parkietach świata

Leszek Kalinowski
Bartosz Lech i Kornelia Kopaczyńska wywalczyła III miejsce, tym samym zdobywając tytuł II wicemistrzów kraju Jacek Galewicz
Oto w Gogolinie na mistrzostwach Polski para studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego – Bartosz Lech i Kornelia Kopaczyńska – wywalczyła III miejsce, tym samym zdobywając tytuł II wicemistrzów kraju. A jak wypadli inni?

W Gogolinie odbyły się Mistrzostwa Polski PTT w 10 tańcach. W konkurencji tej, para studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego Bartosz Lech i Kornelia Kopaczyńska zdobyła III miejsce, tym samym zdobywając tytuł II wicemistrzów Polski. Wysokie IV miejsca w finale zdobyli też Oskar Gembara i Liwia Jabłońska w kategorii wiekowej 16-18 lat oraz Piotr Protasiewicz i Weronika Kęsy w kategorii 10-11 lat.

Wszyscy na co dzień trenują w klubie tańca Gracja w Zielonej Górze. Warto dodać, że Bartosz Lech i Kornelia Kopaczyńska będą reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w austriackim Linzu 19-20 listopada. Sukcesy odnoszą nie tylko nasi tancerze amatorzy, ale także zawodowcy. Andrzej Sadecki i Karina Nawrot wrócili właśnie z duńskiego Aarhus, gdzie w Mistrzostwach Świata Zawodowców w sportowym tańcu towarzyskim ( WDSF ) zdobyli IV miejsce (na Mistrzostwach Europy - III).

Przeczytaj również: Co za poranek! Pani Anna w pidżamie, a przed domem... żubr!