MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

21 mieszkań na licytacjach komorniczych w Lubuskiem. Sprawdzamy ceny i lokalizacje

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Sulęcinie podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Kmp 78/19 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 

- lokalu mieszkalnego położonego przy   39/3, Ostrów,  69-200 Sulęcin, dla którego Sąd Rejonowy w Sulęcinie IV Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.   , Sulęcin, 69-200 Sulęcin)   prowadzi księgę wieczystą o numerze GW1U/00020558/9.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość lokalowa ( wyodrębniony lokal mieszkalny ), położona w miejscowości Ostrów nr 39/3, gm. Sulęcin, na piętrze ( poddaszu ) budynku mieszkalnego, wielorodzinnego. Lokal ten o powierzchni użytkowej wynoszącej 77,60 m2 składa się z trzech pokojów, kuchni, łazienki z wc i przedpokoju. Właściciel lokalu posiada udział w wysokości 226/1000 w prawie współwłasności działki gruntu oraz w prawie współwłasności części wspólnych budynku. Lokal posiada pomieszczenie przynależne w postaci piwnicy, oznaczonej nr 3 o powierzchni użytkowej wynoszącej 5,50 m2, a usytuowanej na poziomie kondygnacji podziemnej przedmiotowego budynku mieszkalnego.Lokal o odpowiednim wewnętrznym układzie funkcjonalnym, ale należy podkreślić brak dostępu do klatki schodowej, stanowiącej część wspólną budynku nr 39 ( konieczne ponowne wybicie otworu drzwiowego i ewentualne wstawienie ościeżnicy i skrzydeł drzwiowych ). Standard wykończenia lokalu mieszkalnego określa się jako podstawowy. Budynek mieszkalny, w którym usytuowana jest szacowana nieruchomość lokalowa, położony jest na działce gruntu nr 90/8, gmina Sulęcin.


Suma oszacowania wynosi 159 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 119 700,00 zł.  


W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 13:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.


Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 15 960,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 96 1090 1900 0000 0001 0506 3822 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Sulęcinie podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Kmp 78/19 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: - lokalu mieszkalnego położonego przy 39/3, Ostrów, 69-200 Sulęcin, dla którego Sąd Rejonowy w Sulęcinie IV Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. , Sulęcin, 69-200 Sulęcin) prowadzi księgę wieczystą o numerze GW1U/00020558/9. Opis nieruchomości: Przedmiotem licytacji jest nieruchomość lokalowa ( wyodrębniony lokal mieszkalny ), położona w miejscowości Ostrów nr 39/3, gm. Sulęcin, na piętrze ( poddaszu ) budynku mieszkalnego, wielorodzinnego. Lokal ten o powierzchni użytkowej wynoszącej 77,60 m2 składa się z trzech pokojów, kuchni, łazienki z wc i przedpokoju. Właściciel lokalu posiada udział w wysokości 226/1000 w prawie współwłasności działki gruntu oraz w prawie współwłasności części wspólnych budynku. Lokal posiada pomieszczenie przynależne w postaci piwnicy, oznaczonej nr 3 o powierzchni użytkowej wynoszącej 5,50 m2, a usytuowanej na poziomie kondygnacji podziemnej przedmiotowego budynku mieszkalnego.Lokal o odpowiednim wewnętrznym układzie funkcjonalnym, ale należy podkreślić brak dostępu do klatki schodowej, stanowiącej część wspólną budynku nr 39 ( konieczne ponowne wybicie otworu drzwiowego i ewentualne wstawienie ościeżnicy i skrzydeł drzwiowych ). Standard wykończenia lokalu mieszkalnego określa się jako podstawowy. Budynek mieszkalny, w którym usytuowana jest szacowana nieruchomość lokalowa, położony jest na działce gruntu nr 90/8, gmina Sulęcin. Suma oszacowania wynosi 159 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 119 700,00 zł. W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 13:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 15 960,00 zł. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 96 1090 1900 0000 0001 0506 3822 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. licytacje.komornik.pl
Jak co miesiąc przejrzeliśmy informacje o licytacjach komorniczych w Lubuskiem. Sprawdziliśmy, jakie lokale są w ofercie, jakie są ich ceny wywoławcze oraz gdzie się znajdują. W grudniu na licytacje wystawionych zostało 21 nieruchomości.

Liczba mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych w Lubuskiem sukcesywnie maleje. W porównaniu do listopada w ofercie jest o sześć nieruchomości mniej. To zjawisko sugeruje, że coraz więcej osób decyduje się na ten specyficzny sposób nabycia swojego miejsca zamieszkania. Obecnie na licytacjach komorniczych w Lubuskiem dostępnych jest 21 mieszkań, a poniżej przedstawiamy listę wszystkich ofert.

Poszczególne oferty znajdują się w galerii:

Mieszkania do remontu i prawdziwe perełki
W tym miejscu zaznaczyć należy, że nie wszystkie mieszkania są w dobrym stanie i pozwalają na to, aby od razu w nich zamieszkać. Część nadaje się tylko do gruntownego remontu, ale za to ich cena jest naprawdę atrakcyjna. Są jednak i takie, które nie wymagają tak dużego nakładu pracy i pieniędzy. Warto pochylić się nad każdą ofertą, niektóre to naprawdę spore okazje! Licytacje komornicze mogą się okazać dobrym rozwiązaniem np. dla osób, które poszukują mieszkania, a mają ograniczony budżet. Ceny za oferowane przez komorników lokale najczęściej są niższe niż ceny rynkowe.

Liczba licytacji maleje

Jeszcze w czasie tegorocznych wakacji mieszkań na licytacjach komorniczych było grubo ponad 30. Obecnie jest ich 21. Warto sprawdzać licytacje komornicze. Może się okazać, że znajdziesz wśród nich prawdziwą okazję. Wszystkie prezentowane na kolejnych slajdach oferty pochodzą ze strony licytacje.komornik.pl.

Licytacje komornicze mieszkań w Lubuskiem w listopadzie: Licytacje komornicze mieszkań w Lubuskiem. Można wybierać pośród 27 ofert z różnych miejsc w regonie

Wideo: komornicy muszą zwrócić miliony

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto