Akademia Murawskiego poległa w końcówce meczu [FOTO, WIDEO]

(eska)
Centralna Liga Juniorów U-15. Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra - Piast Gliwice 1:3 (1:3) Szymon Kozica
W niedzielę, 15 września, Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra na własnym boisku przegrała z Piastem Gliwice 1:3. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Po tej porażce Akademia Murawskiego spadła na ostatnie miejsce w tabeli grupy C Centralnej Ligi Juniorów U-15.

W Zielonej Górze zmierzyły się drużyny z dolnej części tabeli CLJ U-15. Po czterech kolejkach Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego miała na koncie punkt i zajmowała przedostatnie miejsce. Z kolei Piast, który przegrał wszystkie mecze, plasował się na ostatniej pozycji. Oba zespoły miały apetyt na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ale statystyka podpowiadała, że faworytami są gospodarze.

Obejrzyj też
Centralna Liga Juniorów U-15. Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra potrafi grać. Musi tylko uwierzyć w siebie [WIDEO]

Pierwsza połowa, mimo kilku niezłych okazji z obu stron, zakończyła się wynikiem 0:0. Po przerwie Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego objęła prowadzenie, wykorzystując zamieszanie pod bramką Piasta i niezdecydowanie jednego z obrońców. Goście dokonali kilku zmian w składzie i zdołali wyrównać.

Gospodarze atakowali i stwarzali coraz groźniejsze sytuacje, mieli też rzut wolny z 18, może 20 metrów od bramki rywali - żadnej okazji jednak nie wykorzystali. Tymczasem Piast niebezpiecznie kontrował. Gorąco pod bramką Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego robiło się zwłaszcza po prostopadłych podaniach. Goście dopięli swego w samej końcówce spotkania: w niespełna minutę strzelili dwa gole i zgarnęli trzy punkty.

Druga połowa naprawdę bardzo dobra w naszym wykonaniu: prowadzimy grę, mamy sytuacje, żeby strzelić na dwa, trzy, nie trafiamy i znowu 80 minuta, dekoncentracja, brak organizacji zespołu i przede wszystkim decyzji naszego bloku defensywnego.

- To się powtarza już nie pierwszy raz. Druga połowa naprawdę bardzo dobra w naszym wykonaniu: prowadzimy grę, mamy sytuacje, żeby strzelić na dwa, trzy, nie trafiamy i znowu 80 minuta, dekoncentracja, brak organizacji zespołu i przede wszystkim decyzji naszego bloku defensywnego - ocenił Hubert Więckowski, trener Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego. - Cały zespół powinien zareagować w takim momencie, kiedy prowadzimy. Bo nie broniliśmy się przed przeciwnikiem. A przeciwnik był skuteczny, wykonał dwie sytuacje na koniec drugiej połowy i zszedł z trzema punktami.

"Falubaz" grał bardzo dobre spotkanie, dominował, a nam gra się nie układała. Na nasze szczęście po kilku błędach i dobrym rozegraniu udało nam się zdobyć te bramki i w końcówce przechylić szalę zwycięstwa.

- W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji albo mogliśmy sobie je stworzyć. Nie udało nam się ich wykończyć, dograć tej ostatniej piłki - zauważył Michał Kołodziej, trener Piasta. - W drugiej połowie do tego momentu, gdzie udało nam się zdobyć bramkę, "Falubaz" grał bardzo dobre spotkanie, dominował, a nam gra się nie układała. Na nasze szczęście po kilku błędach i dobrym rozegraniu udało nam się zdobyć te bramki i w końcówce przechylić szalę zwycięstwa.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani