Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Do jakiego przedszkola w Zielonej Górze zapisać dziecko? Lista dostępnych placówek w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Zielonej Górze. Gdzie zapisać dziecko?
Przedszkola w Zielonej Górze. Gdzie zapisać dziecko? mikanaka
O rozwój dziecka warto dbać już od najmłodszych lat. W tym celu możesz je zapisać do jednego z przedszkoli w Zielonej Górze. Zobacz adresy placówek znajdujących się w naszym katalogu. Przeczytaj także o tym, w jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje i jakimi kryteriami kierują się komisje oraz jak wielce istotne jest, aby Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło lekcje funkcjonowania w grupie.

Spis treści

W jakim wieku możesz zapisać dziecko do przedszkola?

Do przedszkola może iść dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się, aby miało ukończone 2,5 roku, decyzję o tym może podjąć bezpośrednio dyrekcja przedszkola.

Kiedy rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Zielonej Górze?

Rekrutacje do przedszkoli są prowadzone zazwyczaj w pierwszym kwartale roku, na przełomie lutego i marca. Jest to uzależnione od danej placówki. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola mają różne procesy rekrutacyjne. W tych pierwszych ustalane są odgórnie i zapisane w ustawie, te drugie zaś ustalają zasady indywidualnie i w każdej placówce mogą wyglądać inaczej.

Zasady rekrutacji - gdzie szukać?

Niepubliczne placówki w Zielonej Górze działają zgodnie z przepisami, które są określone w statucie i opierając się na nich przeprowadzają rekrutację. W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz. Najczęściej o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność zgłoszeń. Do tego pierwszeństwo mają zwykle dzieci, które chodziły do wybranej placówki wcześniej. Pod uwagę bierze się także okoliczności takie, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Informacje w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz uzyskać na stronie internetowej lub w samej placówce.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe lub w starej formie, a więc samodzielne przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Zielonej Górze możesz uzyskać na ich stronach internetowych oraz na stronach urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola w Zielonej Górze?

Edukacja przedszkolna pozostaje bardzo istotna w sferze rozwoju dziecka. Jako cel główny obiera sobie przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Poza tym, dziecko uczęszczając do przedszkola nabiera umiejętności funkcjonowania w grupie. Następuje u niego rozwój w obszarze społecznym i związanym z emocjonalnością. Uczy się tam, jak rozmawiać z rówieśnikami, wyrażać swoje emocje i potrzeby.

W przedszkolu maluch dowiaduje się, czym jest empatia, a także poznaje zasady współpracy, dzielenia się z innymi dziećmi oraz rozwiązywania konfliktów. A tych umiejętności, mimo najszczerszych chęci, nie nabędzie przebywając jedynie z niania, ciocią, a nawet z rodzicami -zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwijania umiejętności z zakresu motoryki. Maluchy uczą się, jak samodzielnie umyć zęby, jeść, ubierać się, biegać, rysować. Zabawa w większym gronie pomaga w przyswajaniu podstawowych zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa w zgodzie, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Lista wizytówek przedszkoli w Zielonej Górze

Poniżej prezentujemy listę wizytówek przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i znajdź wszystkie przedszkola w Zielonej Górze

To warto wiedzieć

Okazje
od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto