Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

GUS ponownie dzwoni do rolników. O co pyta w grudniu? W tle dwa badania ankietowe: pogłowia i produkcji

Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Ankieterzy mogą zapytać m.in. o posiadaną trzodę.
Ankieterzy mogą zapytać m.in. o posiadaną trzodę. pixabay.com/VIVIANE6276
Główny Urząd Statystyczny na terenie całej Polski prowadzi badania statystyczne z zakresu rolnictwa – pogłowia drobiu i produkcji zwierzęcej oraz pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego. Wylosowane osoby w konkretnym terminie muszą udzielić odpowiednich informacji. W jakiej formie?

Spis treści

W grudniu badania dotyczące dwóch sektorów

Badania GUS nie są dla rolników nowością. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli zostało się wytypowanym do prowadzonych aktualnie badań, można skorzystać z wybranej opcji odpowiedzi na pytania.

Od 1 do 22 grudnia 2023 roku prowadzone są dwie statystyki:

  • Badanie pogłowia drobiu i produkcji zwierzęcej (R-ZW-B).
  • Badanie pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Celem pierwszego badania jest uzyskanie informacji o pogłowiu według gatunków, produkcji, a także rozdysponowaniu w danym okresie m.in. żywca, jaj, pierza i puchu, mleka owczego i krowiego oraz wełny.

Badaniem objęte są gospodarstwa rolne osób fizycznych oraz osób prawnych nieposiadających osobowości prawnej prowadzących chów/hodowlę bydła mlecznego, drobiu lub owiec, czytamy w informacji GUS.

Drugie obejmuje pogłowie świń oraz produkcję żywca. Dane pozwalają określić zmiany w gospodarstwach, a także ceny zakupu w wybranym okresie.

Telefonicznie czy online? Tak udzielisz odpowiedzi urzędowi

Udział w badaniach ma dwie formy – samospisu internetowego oraz wywiadu telefonicznego. Czas na wypełnienie formularza online już minął, pozostaje więc jedynie rozmowa z ankieterem, która jest prowadzona do 22 grudnia.

Osoby fizyczne mogą przeprowadzić rozmowę telefoniczną lub bezpośrednią od 5 do 22 grudnia, z kolei osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mają do wyboru jedynie rozmowę telefoniczną w terminie 15-22 grudnia.

GUS przypomina, że więcej informacji, a także weryfikację tożsamości ankietera można uzyskać na stronie www lub dzwoniąc na infolinię.

Źródło: GUS

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: GUS ponownie dzwoni do rolników. O co pyta w grudniu? W tle dwa badania ankietowe: pogłowia i produkcji - Strefa Agro

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto