MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Hrabi, Kult, Maleńczuk, Szpak, Domagała, Zakościelny, Mozil... Tyle się dzieje w Lubuskiem tego weekendu. Wybierz się!

REDAKCJA
Michał Szpak wystąpi na plaży nad Jeziorem Sławskim w Sławie w sobotę (7 sierpnia)
Michał Szpak wystąpi na plaży nad Jeziorem Sławskim w Sławie w sobotę (7 sierpnia) Karolina Misztal
Lubuskie sceny i place w weekend 6-8 sierpnia 2021 tętnią życiem. Zajrzyjcie do naszego kalendarium imprez. I wybierzcie się!

Zielona Góra

Lato tańczy nam z muzami. Ile się dzieje w ramach Lata Muz Wszelakich

 • Do piątku, 6 sierpnia w filii Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Pałacu w Starym Kisielinie trwa plener rzeźbiarski, gdzie Dominik Staśko, Marcin Lichosyt i Bogumiła Caniboł tworzą trzy nowe ławki. Bądźcie z nimi i podziwiajcie rzeźbiarzy podczas pracy!
 • 6 sierpnia, piątek, 10.00 – 20.00 - Akademia Tradycji warsztaty taneczne polsko-słowackie
 • Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci do filii w Pałacu w Starym Kisielinie na spotkanie z folklorem słowackim.
 • W piątek, 6 sierpnia o 11.00 - bajki, bajdy, banialuki: „Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki” – spektakl Teatru A+A z Wrocławia. ZOK zaprasza najmłodszych widzów do Ogrodu Botanicznego.
 • W piątek, 6 sierpnia o 20.00 - bluesowe noce: - koncert zespołu NAN Projekt. Klub Piekarnia Cichej Kobiety zaprasza do swojej siedziby przy ul. Fabrycznej 13. Impreza biletowana.
 • W piątek, 6 sierpnia, o 21.00 - kino letnie: „Zwyczajna przysługa”, reż. Paul Feig
 • Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na seans w filii w Pałacu w Starym Kisielinie.
 • W sobotę, 7 sierpnia o 10.00 - relaks na sportowo z Funfit 2. Instruktor: Alicja Marczak
 • Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na plażę w Dolinie Gęśnika.
 • W sobotę, 7 sierpnia o 12.00 - rodzinny piknik muzyczny z lodami Nordis: Marta i Przyjaciele oraz DJ Bamse. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na plażę w Dolinie Gęśnika.
 • W sobotę, 7 sierpnia o 18.00 - Koncert w Ogrodzie - Ogród Botaniczny.
 • W sobotę, 7 sierpnia o 21.00 - okno na muzykę: Kasia Górska (skrzypce), Anna Szul (wiolonczela), Anna Szczerbińska (skrzypce). Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino, Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają do Parku Książęcego w Zatoniu.
 • W sobotę, 7 sierpnia o 21.00 - rodzinne kino letnie: „Gang Wiewióra II”, reż. Cal Brunker. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na seans w filii w Pałacu w Starym Kisielinie.
 • W niedzielę, 8 sierpnia, o 17.00 - Koncert Orkiestry Dętej Zastal. Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Zastal zaprasza na plac przed Filharmonią Zielonogórską.
 • W niedzielę, 8 sierpnia, o 19.00 - wieczory u luteranów. Wykonawcy koncertu: Arkadiusz Pawliczek (organy), Maria Banaszkiewicz-Bryła (klawesyn), Lidia Sieczkowska (flet). Towarzystwo Śpiewacze Cantores zaprasza do kościoła ewangelickiego przy pl. Bohaterów. Bilety: 20 i 10 zł, młodzież szkolna bezpłatnie.

Zbór w Letnicy w gminie Świdnica gości koncerty cyklu Przedsionek Raju:

Gorzów Wlkp./Świebodzin/Międzyrzecz

Muzyka w Raju 2021: Vivaldi „ekstrawagancki” zachwyci w kilku miejscowościach Lubuskiego

- Nawiązując do filozofii zapoczątkowanej w roku 2019, koncerty zaprezentujemy w kilku miejscowościach Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska i oczywiście w Paradyżu – zapowiada Cezary Zych, dyrektor Festiwalu Muzyka w Raju, prezes Fundacji Muzyki Dawnej Canor.
Program „Vivaldi ekstrawagancki. 8 koncertów skrzypcowych z cyklu „La Stravaganza” wykona doskonale znany melomanom festiwalowy zespół Kore.

 • Piątek, 6 sierpnia 2021 - Filharmonia Gorzowska - 19.00
 • Niedziela, 8 sierpnia 2021 - Świebodzin, Kościół pw. NMP Królowej Polski - 19.00
 • Poniedziałek, 9 sierpnia 2021 - Międzyrzecz, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela - 19.00

Bilety na koncerty: 30 zł/25 zł – ulgowe (uczniowie, studenci, emeryci).

Zielona Góra

Izabela Kaczmarek-Szurek - autorką oprawy wizualnej najnowszej książki Katarzyny Nosowskiej – z wystawą w Galerii BWA

W piątek, 6 sierpnia o 19.00 – otwarcie w Galerii BWA wystawy „Pomyśl o czymś przyjemnym”.
Aktorką prac jest pochodząca z Zielonej Góry Izabela Kaczmarek-Szurek/Formallina:
Od ponad 16 lat ilustratorka i graficzka. Z wyróżnieniem ukończyła Wydział Grafiki poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Pracowni Plakatu oraz grafikę multimedialną na wydziale artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studiowała ilustrację na Universität der Künste Berlin. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Lubi ilustrować dla dorosłych. Dla marki Sunday is Monday stworzyła autorską serię plakatów o jodze nagrodzoną Must Have 2017. Współpracuje z czołowymi polskimi projektantami mody, wydawnictwami i magazynami. Ilustrowała min. dla Gazety Wyborczej, Przekroju, Magazynu Pismo, Twojego Stylu, Usta, Harper's Bazaar US czy Vogue Polska. Jest autorką oprawy wizualnej najnowszej książki Katarzyny Nosowskiej pt. „Powrót z Bambuko” (nagrodzonej Bestsellerem Empiku) którą również zilustrowała. Swoje prace pokazywała na wielu wystawach w Polsce i innych krajach między innymi w Stanach Zjednoczonych, Litwie, Gruzji, na Kubie czy Kolumbii. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Oprawa muzyczna: Natalia Fiedorczuk.

Gorzów Wlkp.

Wpadnij na muzyczne warsztaty

Wakacje to czas m.in. darmowych, muzycznych warsztatów. Zajęcia odbywają się regularnie i w rożnych częściach naszego miasta. Tym razem w piątek zajęcia odbędą w Wartowni. Tym razem eksperci ze świata muzyki elektronicznej przekażą wiedzę na temat podstaw sztuki dj’skiej oraz produkcji muzycznej. Jeśli taka muzyka gra w Twojej duszy i sercu, to zdecydowanie warto z tego wydarzenia skorzystać.
Piątek, 15.00-18.00, Wartownia, ul. Wał Okrężny, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Dobre kino pod chmurką

Na polanie przed amfiteatrem będzie okazja do zobaczenia filmu na wielkim ekranie. Na trawie, w przyjemnych okolicznościach przyrody. Tym razem będzie okazja do obejrzenia filmu „Włoskie wakacje” (brytyjsko – włoskiego komedio-dramatu). Rzecz będzie o przymusowych wakacjach w malowniczej Toskanii, które zmienią wszystko.
Polana przed amfiteatrem, piątek, 22.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Anna Maria Jopek na scenie

Anny Marii Jopek nie trzeba nikomu przedstawiać. To klasa sama w sobie i bez wątpienia jedna z ikon polskiej muzyki. Znaną artystkę Miejskie Centrum Kultury zaprosiło do Gorzowa w ramach cyklu wakacyjnych koncertów Miej Czas na Koncerty. Oprócz Anny Marii Jopek na scenie pojawią się: Kubiszyn, Dobrowolski, Nazaruk i Tomaszewski.
Amfiteatr, sobota, 20.30, bilety: 40 zł.

Gorzów Wlkp.

Kolejny raz mówimy „Dobry wieczór Gorzów!”

Sobota to czas dwóch koncertów w ramach cyklu wakacyjnego cyklu imprez „Dobry wieczór Gorzów. Na scenie pojawi się Kwartet Smyczkowy 2/2 oraz Dagadana: zespół, który łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Kolejnym dniem tego cyklicznego wydarzenia będzie niedziela. W niedzielę będzie można zobaczyć widowisko muzyczne Teatru Osterwy „Kochać”, które oparte będzie na największych przebojach Piotra Szczepanika. Po tym projekcie muzycznym wystąpi Cygański Teatr Muzyczny Terno. Występy Terno to zawsze barwne i niezwykle muzyczne widowiska. Takie, które zapadają w pamięć widzów!
Stary Rynek, sobota, 19.00-22.00, udział darmowy.
Stary Rynek, niedziela, 16.00-18.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Kult i Gorzowska Orkiestra Dęta

Koncert, jakiego jeszcze nie było! Na scenie amfiteatru wystąpi kultowy zespół KULT oraz Gorzowska Orkiestra Dęta! Jest to koncert specjalny znanego zespołu. Absolutnie będzie to wyjątkowe zdarzenie zarówno w biografii Kultu, jak i gorzowskich muzyków. Przyjdź i posłuchaj! Taka okazja może się już nie powtórzyć!
Amfiteatr, niedziela, 20.30, bilety: 60 zł.

Dąbie

Maleńczuk, kabaret Hrabi i Domagała na Lubuskim Lecie Kulturalnym 2021

Ostatni miesiąc z Lubuskim Latem Kulturalnym w Dąbiu zacznie się z pompą! Zaplanowano aż trzy wydarzenia. Pierwsze z nich odbędzie się w piątek (6 sierpnia). Przed publicznością na plaży Ośrodka Wypoczynkowego "Temar" wystąpi Maciej Maleńczuk z koncertem promującym album "Klauzula sumienia".
Następnego dnia (7 sierpnia) w Dąbiu pojawi się Kabaret Hrabi z tenorem Czesławem Jakubcem w najnowszym programie - "Ariaci". Razem udowodnią, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna.
Kolejny weekend Lubuskiego Lata Kulturalnego zamknie koncert Pawła Domagały w niedzielę (8 sierpnia), który podczas swojej trasy koncertowej "Wracaj Tour" promuje nową płytę pt. "Wracaj". Nie zabraknie też piosenek z płyt "1984" i "Opowiem Ci o mnie". - Postaramy się, by każdy koncert był inny. Pokombinujemy z aranżacjami i będzie sporo improwizacji - obiecuje Paweł.

 • Piątek, 6 sierpnia 2021 - Maciej Maleńczuk - 20.30 - Cena: 90-100 zł
 • Sobota, 7 sierpnia 2021 - Kabaret Hrabi - 20.30 - Cena: 85-95 zł
 • Niedziela, 8 sierpnia 2021 - Paweł Domagała - 20.30 - Cena: 85-95 zł

Sława

Zaśpiewa Kaja Frankiewicz

W ramach cyklu Muzyka na żywo Molo Cafe zaprasza na występ znanej w Sławie i dalszej okolicy Kai Frankiewicz. Koncert odbędzie się nad Jeziorem Sławskim na terenie SCKiW.
Piątek, 6 sierpnia, godz. 19-22. Wstęp wolny.

Sława

Letnie koncerty. Wystąpi Michał Szpak i Farba

Zespół Farba i Michał Szpak wystąpią na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie. Będzie to wydarzenie w ramach Letnich koncertów.
Program

 • Godz. 20 - farba
 • Godz. 22 - Michał Szpak
 • Po koncertach tradycyjny pokaz sztucznych ogni nad sławskim nabrzeżem.

Sobota, 7 sierpnia, od godz. 20. Wstęp wolny.

Kożuchów

VII Festiwal Henrykowski

Dyrektor artystyczny Festiwalu Henrykowskiego Michał Mogiła oraz organizatorzy: Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie i Stowarzyszenie Artystów „Zdolni do Wszystkiego” zapraszają na Koncert Inauguracyjny.
W programie:

 • Maciej Zakościelny – recytacja bajek księdza Malińskiego
 • Krakowskie Trio Stroikowe/Krakowski Kwintet Dęty
 • Michał Kocot – organy.

Sobota, 7 sierpnia, godz. 19.30. Kościół pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie. Wstęp wolny.

Gmina Nowa Sól

Rodzinny Piknik Zdrowia i letnie kino plenerowe w Lubięcinie

W Zielonym Amfiteatrze w Lubięcinie w sobotę, 7 sierpnia odbędzie się Rodzinny Piknik Zdrowia. W programie atrakcje i animacje dla całych rodzin, wspólna zumba, dmuchane zamki, lody, pomiar ciśnienia tętniczego, pokaz udzielania pierwszej pomocy (OSP Lubięcin), stoisko ze zdrową żywnością i wiele innych. W godz. od 16.00 do 20.00 w sali wiejskiej w Lubięcinie każdy będzie mógł wypełnić ustawowy obowiązek i wziąć udział w Narowom Spisie Powszechnym. Będzie też możliwość przyjęcia szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson. Można będzie też skorzystać z oferty Dentobusu - mobilnego punktu wyposażonego jak prawdziwy gabinet.
Tuż po pikniku zacznie się kino letnie. Pokazana zostanie YUMA – film opowiadający o tym jak po upadku komunizmu Zyga i jego kumple okradają Niemców i przemycają towary do Polski. Jednak wkrótce dowiadują się, że niektórych granic lepiej nie przekraczać.
Piknik – sobota, 7 sierpnia, godz. 16.00 - 20.00. Kino letnie – godz. 21.15. Wstęp wolny.

Gmina Otyń

Festyn w Niedoradzu

Szykuje się uczta kulinarna i duchowa w Niedoradzu, na którą zaprasza Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów. W programie: konkurs grillowania z mistrzem grilla Dariuszem Antkowiakiem, występy zespołów śpiewaczych i artystów indywidualnych, atrakcje dla dzieci, parowane ziemniaki, zabawa z DJ, rzut beretem, kawa, ciasto, smakołyki.
Sobota, 7 sierpnia, godz. 16-00. Niedoradz, boisko sportowe. Wstęp wolny.

Gmina Wschowa

Charytatywny Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej dla Marysi w Lginiu

Ochotnicza Straż Pożarna Lgiń i Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na Charytatywny Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej dla Marysi w kategorii "dwójki open". Zapisy: telefonicznie pod nr 661 100 957. Wpisowe od pary 40 zł. Cały dochód z imprezy przeznaczony będzie dla Marysi, która choruje a SMA.
Sobota, 7 sierpnia, start godz. 9:30. Plaża główna w Lginiu.

Nowa Sól

Festyn rodzinny Trzeźwi rodzice

Nowosolskie Stowarzyszenie "Odrodzenie" przy parafii Św. Antoniego w Nowej Soli organizuje festyn rodzinny Trzeźwi rodzice. W programie atrakcje dla dzieci i rodziców: konkursy, nagrody, słodkości, grill i zabawa.
Niedziela, 8 sierpnia, godz. 10-18. Wstęp wolny.

Nowa Sól

Koncert pamięci Elżbiety Cichockiej

W kościele pw. św. Antoniego po niedzielnej mszy wieczornej odbędzie się koncert pamięci Elżbiety Cichockiej, zmarłej w tym roku nauczycielki Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli. - Dziesiątki lat temu utworzyła klasę gitary, wprowadziła w świat muzyki wielu wychowanków, upowszechniała muzykę w środowisku i poza nim. Już nie będzie…. aż trudno uwierzyć – pisał dyrektor szkoły Jerzy Tadeusz Szynder na profilu szkoły na FB.
Śp. Elżbieta Cichocka była pierwszą nauczycielką gitary Tomasza Radziszewskiego, który wystąpi z koncertem. W programie: J. S. Bach, F. Sor, F. Tarrega, E. Ysaye.
Niedziela, 8 sierpnia, ok. godz. 19.15. Wstęp wolny.

Smardzewo

Festyn charytatywny

W sobotę na boisku sportowym w Smardzewie odbędzie się festyn na rzecz chorej Mai. Zabawa rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do 22. Przewidziano między innymi turniej piłkarski i loterię fantową, w której główną nagrodą jest telewizor! Zorganizowana zostanie także licytacja oraz sprzedaż voucherów. Dla dzieci przygotowane zostaną dmuchane zamki i animacje. Nie zabraknie również muzyki - zagra DJ Adam, koncert dadzą także soliści. Podczas imprezy będzie można się zaszczepić.

Łagów

Akcja charytatywna

W sobotę będzie można także wspomóc inną zbiórkę. W łagowskiej świetlicy, w godzinach 9 - 16, zostanie zorganizowana akcja, a zebrane podczas niej pieniądze trafią na leczenie chorej na nowotwór Wiktorii. Będzie możliwość wykupienia między innymi usług kosmetycznych, konsultacji fizjoterapeutycznej, ciasta, a także sesji zdjęciowej. Z niektórych usług będzie można skorzystać na miejscu, niektóre zaś zostaną zrealizowane w ustalonym terminie.

Świebodzin

Gra miejska

W piątek o godzinie 10.00 odbędą się zajęcia otwarte dla dzieci "Kostka, pionki, karty - jak to się dawniej grało bez prądu", podczas których będzie można zagrać w grę planszową "Świebodzin na rzut kostką" oraz pobawić się w miejskie kalambury. Zabawy są organizowane przez Muzeum Regionalne w Świebodzinie. Koszt udziału w zajęciach wynosi 3 złote. Organizator prosi o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 68 475 08 35 albo adresem e-mail: [email protected].

Kino plenerowe

W piątek w Świebodzinie ponownie będzie można obejrzeć film w plenerze. Kino Świebodzińskiego Domu Kultury zaprasza do fosy miejskiej przy ulicy Wałowej i Okrężnej. O godzinie 21 zostanie wyemitowany film "Ratchet i Clank", a o godzinie 22.40 "Jestem taka piękna". Wstęp wolny.

Żagań
Sobota 7 sierpnia 2021 w Żaganiu
12.00 Stalag w samo południe — bezpłatne zwiedzanie Muzeum Obozów Jenieckich z przewodnikiem
18.00 Kino Pałac zaprasza na film „Slow Cinema” (Sala Inter)
18.00 koncert na dziedzińcu pałacu: Cadillac (rockowe covery) - suport
21.00 Muzyczny dziedziniec — koncert znakomitego akordeonisty Marcina Wyrostka

Niedziela 8 sierpnia 2021 w Żaganiu
13.00-20.00 pierwsza edycja Royal Meating — zlot fanów motoryzacji na podzamczu Żagańskiego Pałacu Kultury (w parku). Organizatorzy zapraszają do podziwiania najciekawszych projektów motoryzacyjnych oraz do spędzenia czasu w towarzystwie pasjonatów motoryzacji.
Można dołączyć do zlotu, zgłaszając swoje auto na adres: [email protected]
Program imprezy:

 • 13.00 otwarcie bram dla uczestników
 • 14.30 prezentacja aut
 • 14.45 konkurs na najbardziej fotogeniczne auto zlotu
 • 15.30 konkurs Power Exthaust
 • 16.30 prezentacja aut
 • 17.30 ogłoszenie wyników konkursów
 • 20.00 zakończenie imprezy i projekcja filmowa w sali Inter ŻPK dla uczestników zlotu

Zobacz, jak gra Orkiestra Dęta Zastal:

Zobacz też - megakoncert Filharmonii Zielonogórskiej:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto