Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jest konkurs dla uczniów z Zielonej Góry "Mój przyjaciel z dalekiego świata". A do tego będzie wystawa w galerii Focus Mall

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Organizatorzy konkursu liczą, że wydarzenie będzie okazją do zwrócenia uwagi na problemy i potrzeby dzieci, zarówno w Polsce, jak i w dalekim świecie. Postanowili wesprzeć swoją inicjatywą, zielonogórską organizację prodziecięcą - Fundację Lubuskie Hospicjum dla Dzieci.
Organizatorzy konkursu liczą, że wydarzenie będzie okazją do zwrócenia uwagi na problemy i potrzeby dzieci, zarówno w Polsce, jak i w dalekim świecie. Postanowili wesprzeć swoją inicjatywą, zielonogórską organizację prodziecięcą - Fundację Lubuskie Hospicjum dla Dzieci. Arch. Elżbiety Dzikowskiej
Biblioteka Norwida i Szkoła Podstawowa nr 18 im. Arkadego Fiedlera w Zielonej Górze zapraszają dzieci w wieku od 6 do 12 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Mój przyjaciel z dalekiego świata". Z okazji konkursu w galerii Focus Mall odbędzie się wielkoformatowa, edukacyjna wystawa fotografii "Dzieci Świata" Elżbiety Dzikowskiej.

Szkoły w Zielonej Górze. Konkurs plastyczny dla dzieci

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida i Szkoła Podstawowa nr 18 im. Arkadego Fiedlera w Zielonej Górze zapraszają dzieci w wieku od 6 do 12 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Mój przyjaciel z dalekiego świata".

Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie trzy prace. Nagrodzona może zostać najwyżej jedna praca danego uczestnika. Każda z prac może mieć tylko jednego autora. W konkursie nie mogą brać udziału prace zbiorowe.
Organizatorzy podkreślają też, że prace wykonane na konkurs muszą być pracami samodzielnymi i oryginalnymi. Nie mogą też być pracami prezentowanymi na innych konkursach plastycznych.

Prace można przesyłać do 16 lutego 2024 r.. Regulamin konkursu jest dostępny na portalu: www.sp18.zgora.pl .

Wstawa w Focus Mall w Zielonej Górze. Otwarta dla wszystkich

Z okazji konkursu w galerii Focus Mall w Zielonej Górze będzie można oglądać wielkoformatową i edukacyjną wystawę fotografii "Dzieci Świata" cenionej podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej, znanej m.in. z legendarnego programu Pieprz i Wanilia, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.

Wystawa będzie czynna od 1 do 21 lutego 2024 r. Ekspozycja będzie ogólnodostępna i nieodpłatna.

- "Dzieci Świata" to kolejna wystawa po "Uśmiechu Świata » przepełniona różnorodnością kulturową, empatią, wiarą i nadzieją, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie "Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej": „Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (...) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami" - zaprasza do oglądania Joanna Szefer, historyk sztuki i kurator wystawy.

Kuratorka wystawy dodaje, że dzieci na fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują.

- Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca - podkreśla Joanna Szefer.

Wystawa fotografii "Dzieci Świata" Elżbiety Dzikowskiej została objęta honorowym patronatem Prezydenta Zielonej Góry i Lubuskiego Kuratora Oświaty. Wydarzenie ma być okazją do zwrócenia uwagi na problemy i potrzeby dzieci, zarówno w Polsce, jak i w dalekim świecie.

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Polacy pokochali egzotyczne kierunki. Szczególnie zimą

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto