Lubuskie. Pokażcie naturę swoich okolic. Nagrody czekają. Jak i nietypowa galeria

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wystawa prac uczestników artystycznych zmagań pod hasłem "Natura moich okolic" - zielonogórski deptak, lipiec 2021 r. Ogólnopolski konkurs organizuje lubuski okręg Związku Nauczycielstwa Polskiego
Wystawa prac uczestników artystycznych zmagań pod hasłem "Natura moich okolic" - zielonogórski deptak, lipiec 2021 r. Ogólnopolski konkurs organizuje lubuski okręg Związku Nauczycielstwa Polskiego Leszek Kalinowski
Udostępnij:
Już o raz 27. lubuski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego organizuje Ogólnopolski Konkurs Literacko- Plastyczno – Fotograficzny „Natura moich okolic”. - Okazuje się, że wielu nauczycieli i pracowników oświaty ma różne talenty. Warto je pokazać – mówi prezes lubuskiego ZNP Bożena Mania. – Przez te wszystkie edycje mieliśmy okazję podziwiać prawdziwe dzieła. Tak będzie z pewnością i podczas tej 27. już edycji artystycznych zmagań pracowników oświaty.

ZNP nie tylko walczy o prawa i godne wynagrodzenia dla pracowników oświaty, o większe fundusze na edukację, o szkołę na szóstkę, ale także dba o to, by pedagodzy i pracownicy szkół, przedszkoli, emeryci mogli rozwijać swoje pasje. Okazją do tego jest oczywiście konkurs, wystawy, wakacyjne plenery, organizowane m.in. w podzielonogórskim Przytoku, Gdańsku, Augustowie, Świeradowie Zdroju czy Szklarskiej Porębie.

Warto wziąć udział w konkursie "Natura moich okolic"

Tradycją konkursu „Natura moich okolic” jest także nietypowa galeria pod chmurką. W ramach Lata Muz Wszelakich laureaci i wyróżnieni w konkursie wystawiają swoje prace na zielonogórskim deptaku, w okolicy pomnika Bachusa. To dobra okazja do podziwiania różnych dzieł, ale także porozmawiania i poznania artystów. Spotkania na plenerach i wystawach to także sposób na miłe spędzenie wolnego czasu, rozwijanie swych pasji, dzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi.
- Warto się odważyć i wziąć udział w konkursie – zachęca Bożena Mania.

Wystawa prac uczestników artystycznych zmagań pod hasłem "Natura moich okolic" - zielonogórski deptak, lipiec 2021 r. Ogólnopolski
Wystawa prac uczestników artystycznych zmagań pod hasłem "Natura moich okolic" - zielonogórski deptak, lipiec 2021 r. Ogólnopolski konkurs organizuje lubuski okręg Związku Nauczycielstwa Polskiego Leszek Kalinowski

Teraz prace można nadsyłać do końca marca br.

 • 1. Tematyka prac obejmuje wszelkie inspiracje pochodzące z otaczającej przyrody, ochrony środowiska i zagrożeń dla niej.
 • 2. Prace plastyczne w ilości 1-3 sztuk (od formatu A-3 wzwyż) w technikach rysunek, kolorowanka, malarstwo, wydzieranka, techniki mieszane itp. – do wyboru, grafika – format dowolny.
 • 3. Prace literackie w ilości 1-3 utwory – poezja, opowiadanie, reportaż itp. w maszynopisie znormalizowanym do 3 stron.
 • 4. Prace fotograficzne w ilości 1 sztuka lub cykl zdjęć do 3 sztuk, format technika i kolorystyka dowolna. Zdjęcia należy oprawić na papierze lub kartonie o marginesie 5cm.
 • 5. Wszystkie prace muszą być opatrzone godłem. W osobnej kopercie powinno
  znajdować się imię i nazwisko, adres do korespondencji.
 • 6.. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatorów i mogą być wykorzystane w celach reklamy i publikacjach.
 • 7. Termin nadsyłania prac upływa 30 marca 2022 r. na adres:
  Zarząd Okręgu Lubuskiego ZNP w Zielonej Górze,
  ul. Sikorskiego 15 d , 65 – 415 Zielona Góra z dopiskiem „konkurs”.
  Kontakt telefoniczny, faksowy: 68 327 08 31.
  Kontakt e – meilowy [email protected]
 • 8. Autorzy najlepszych prac w dziedzinie plastyki, literatury i fotografii zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Zobacz wideo - Natura moich okolic

Zobacz też wideo - 25-lecie Natury moich okolic

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie