Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miliony popłynęły i jest nowoczesny sprzęt w szpitalu. Czy zmniejszą się kolejki na badania diagnostyczne?

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 12 lat
Szpital w Sulechowie wzbogacił się o nowoczesny tomograf komputerowy i urządzenie USG. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu wojewody, marszałka, starosty zielonogórskiego. Teraz pacjenci nie muszą długo czekać na badania. Otwarcie nowych pracowni odbyło się czwartkowe popołudnie.

Choć szpitale powiatowe nie podlegają marszałkowi województwa, to pieniądze z urzędu marszałkowskiego trafiają także i do tych placówek.

Uroczyste otwarcie nowych pracowni: tomografii komputerowej oraz USG w sulechowskim szpitalu - 1 lutego 2024 rok

Miliony popłynęły i jest nowoczesny sprzęt w szpitalu. Czy z...

Każdy dorzucił pieniądze ze swej puli i szpital w Sulechowie zyskał nowy sprzęt

- Każda złotówka, która trafia do ochrony zdrowia w województwie lubuskim, powinna być doceniana. Wartość, którą stanowi zabezpieczenie medyczne wszystkich osób, które mieszkają w powiatach naszego województwa – to jest najistotniejsze. Cenimy sobie współpracę ze szpitalami powiatowymi - wcześniej dofinansowywaliśmy tomograf w Nowej Soli czy RTG w Krośnie Odrzańskim – wyjaśniał Grzegorz Potęga, członek zarządu województwa lubuskiego.

Oprócz USG szpital pozyskał także nowy tomograf komputerowy dzięki wsparciu wojewody i starostwa powiatu zielonogórskiego. Wicewojewoda Tomasz Nesterowicz podkreślił, że tak powinna wyglądać współpraca między rządem a samorządami, wspólnymi siłami udaje się wiele zmienić dla dobra mieszkańców.

Szpital w Sulechowie - nowa jakość pracowni obrazowych

Dyrektor naczelny sulechowskiego szpitala Wiesław Wojciech Świtała mówił, że pozyskany sprzęt jest najnowszej generacji, z możliwością wykorzystania sztucznej inteligencji do oceny badań. Jest bardziej precyzyjny, jeśli chodzi o diagnozę.

– Nowe urządzenia poprawiają jakość diagnostyki obrazowej u pacjentów. Różne, drobne zmiany mogą być szybciej wykrywane. Badanie jest też o wiele krócej wykonywane. Mam nadzieję, że dzięki tym nowym sprzętom zmniejszy się także czas oczekiwania na diagnostykę – podkreślał Miłosz Szczanowicz, kierownik zespołu techników SP ZOZ Sulechów.

Dyrektor Świtała, dodaje, że teraz trzeba skupić się na znalezieniu personelu, który będzie mógł na nowym sprzęcie pracować. Trwają rozmowy z radiologami, by zachęcić ich do pracy w sulechowskiej lecznicy.

Sprzęt do tomografii komputerowej kosztował blisko 3 miliony złotych, a urządzenie do USG ponad 300 tysięcy złotych.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto