Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nieoczekiwana promocja małej wsi pod Zieloną Górą. Kto mógł, to czytał | KOMENTARZ

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Sołtys oraz członkowie rady sołeckiej wybierani są w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród nieograniczonej liczby kandydatów, przez stałych mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania - czytamy w ustawie.
Sołtys oraz członkowie rady sołeckiej wybierani są w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród nieograniczonej liczby kandydatów, przez stałych mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania - czytamy w ustawie. Google Street View
Dałam się złapać na promocję. Zwykle opieram się, jak mogę. Tym razem uległam, a ze mną wiele innych osób. Pani sołtys stwierdziła nawet, że zainteresowanie przerosło oczekiwania - komentarz.

Dałam się złapać na promocję. Zwykle opieram się, jak mogę. Tym razem uległam, a ze mną wiele innych osób. Pani sołtys stwierdziła nawet, że zainteresowanie przerosło oczekiwania. A było tak. Na Facebooku trafiłam na ostre oświadczenie Gminy Świdnica o tym, że do styczniowego numeru Gazety Gminnej zostały dołączone Wieści Sołeckie bez wiedzy i zgody gminy.

Ponadto, „pani sołtys w czasie opłacanym przez gminę powinna wypełniać obowiązki wynikające z umowy z gminą, a nie dodatkowe prace przy okazji”. Wprawdzie ulotka nosiła nazwę Wieści Sołeckie, ale dalej poszło o to, że profil na FB „Letnica i okolica” nazwany gazetą wiejską, taką nie jest, bo nie ma jej w rejestrze czasopism. A związku z tym „informacje przekazywane za jego pośrednictwem nie muszą być rzetelne i przygotowane zgodnie z etyką dziennikarską”.

Byłam może raz w Letnicy, ale bardzo chciałam wiedzieć, co napisali w tej gazecie. Okazała się być jednostronicową ulotką z zapowiedziami wydarzeń we wsi, o tym jak płacić za wodę, gdzie zgłosić brak prądu i zasypaną śniegiem drogę.

Podejrzewam, że mieszkańcy wielu wsi chcieliby być informowani o tym, co się u nich dzieje. Zdawałoby się też, że to, że komuś chce się coś zrobić dla innych, powinno cieszyć. A tymczasem oświadczenie gminy brzmi, jak próba kneblowania ust swoim mieszkańcom. I pewnie mało kogo spoza tej wsi by obchodziło, co było w tej ulotce, ale dzięki reakcji gminy, kto mógł, ten czytał.

Zobacz wideo: Nowe świadczenie emerytalne dla byłych sołtysów

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto