Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Polski Ład. Znamy wyniki 8. edycji programu. Setki milionów trafią do lubuskiego. Co powstanie w regionie?

Janusz Życzkowski
Janusz Życzkowski
Gorzów wnioskował o "zwiększenie dostępu kultury poprzez zakup wyposażenia dla Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp." na ten cel otrzyma 8.000.000 zł. Budowa MCK już trwa!
Gorzów wnioskował o "zwiększenie dostępu kultury poprzez zakup wyposażenia dla Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp." na ten cel otrzyma 8.000.000 zł. Budowa MCK już trwa! Jarosław Miłkowski
Na tydzień przed wyborami rząd ogłasza wynik kolejnego naboru wniosków w programie Polski Ład. O miliony złotych na inwestycje mogły aplikować samorządy i związki gminne. 7. października poznaliśmy listę zadań, które zostaną zrealizowane w naszym regionie w 8. edycji programu.

Jakie zadania mogą liczyć na dofinansowanie rządu? To między innymi budowa infrastruktury drogowej i kanalizacyjnej, ale również te związane modernizacją źródeł ciepła, sieci, gospodarki odpadami czy wymianą taboru na zeroemisyjny.

Samorządy mogą również wykorzystać środki na cyfryzację usług, budowę infrastruktury kulturalnej, turystycznej i sportowej. Dofinansowana zostanie rewitalizacja obszarów zdegradowanych, termomodernizacja i inwestycje w oświatę. Dofinansowanie sięga od 80 do 95% wartości zadania.

Ile dodatkowych środków trafi do Lubuskiego i jakie zadania zostaną zrealizowane?

Gorzów wnioskował o "zwiększenie dostępu kultury poprzez zakup wyposażenia dla Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp." na ten cel otrzyma 8.000.000 zł.

Zielona Góra na termomodernizację budynków oświatowych otrzyma łącznie 10.000.000 zł.

Samorząd województwa wnioskował o dofinansowanie zadania "Rewitalizacja zabytkowego parku przy pałacu w Zaborze, siedzibie SP ZOZ Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze". Na realizację zadania otrzyma 2 mln. zł.

Sława na budowę stadionu otrzyma prawie 8 mln. zł. Taką kwotę powiat świebodziński przeznaczy na modernizację dróg, a dodatkowe 2 mln przeznaczy na termomodernizacje budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Świebodzinie.

Iłowa przebuduje stadion miejski za ponad 7 mln. zł., a gmina Bojadła przebuduje i rozbuduje Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Klenicy. Koszt zadania to prawie 8 mln. zł.

Dzięki dotacji Rzepin przebuduje system ulic. Na ten cel pozyskano 7 mln. 400 tys. zł. Żagań rozpocznie rewitalizację ratusza za ponad 7 mln. zł., a w Niegosławicach powstanie Centrum Kół Gospodyń Wiejskich. To zadanie zostanie dofinansowane kwotą 4.300.000 zł.

Łącznie dofinansowano ponad 160 zadań. Pełną listę zadań zamieszczamy w LINKU

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Polski Ład. Znamy wyniki 8. edycji programu. Setki milionów trafią do lubuskiego. Co powstanie w regionie? - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto