Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pomysł z Zielonej Góry wart blisko milion złotych. W planie boisko z torem dla rolkarzy, ścieżką zmysłów i placem zabaw | WIDEO

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Wideo
od 12 lat
Dom Samotnej Matki, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Filia Miejskiego Żłobka nr 1 oraz Polski Związek Głuchych - Oddział Lubuski mają wspólny plan na inwestycję. Na pomysł zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego już można głosować.

Budżet Obywatelski 2024 w Zielonej Górze. Pomysł dla dzieci

Tomasz Lehman, przewodniczący Stowarzyszenia Twoja Rodzina i przedstawiciele pozostałych placówek wspólnie zgłosili, w ramach Budżetu Obywatelskiego, potrzebę stworzenia nowego miejsca służącego rekreacji.

-Za mną znajduje się przestrzeń, która kiedyś miała formę sportową - czyli boisko. Boisko aktualnie jest wyłączone przez nadzór budowlany i nie można z niego korzystać. Chcielibyśmy na jego miejscu, zbudować drugie - tłumaczy Tomasz Lehman.

Właśnie tam, przy siedzibie stowarzyszenie odbyła się konferencja i tam miałaby powstać nowa inwestycja. Zadanie dotyczy dokładnie terenu przy Al. Wojska Polskiego, między czterema podmiotami, które w sąsiedztwie realizują różne działania na rzecz rodzin i dzieci.

-Utworzenie tego miejsca pozwoli nam wyjść na zewnątrz z rehabilitacją. Nie tylko praca przy lustrze, praca logopedyczna, ale także poznawanie i rozwijanie zmysłów. Bardzo nam to pomoże - dodaje Anna Nagórska, kierownik Specjalistycznego Ośrodka PZG.

Budżet Obywatelski 2024 w Zielonej Górze. Co jest w planie?

Nowe miejsce ma zaspokajać potrzeby maluchów ze żłobka i starszych dzieci z Domu Samotnej Matki. Pomysł obejmuje wielofunkcyjne boisko wzbogacone o tor dla rolkarzy i hulajnóg. Modernizacja ma też zapewnić ścieżki sensoryczne, ścieżkę zmysłów oraz plac zabaw, które uwzględnią potrzeby osób z niepełnosprawnościami, w szczególności tych z trudnościami prawidłowego słyszenia i widzenia. Powstać miałaby także altana, a cały teren zostałby oświetlony i doposażony w nowe ławki i śmietniki.

-Ten teren jest terenem miasta, więc wpisuje się w ideę Budżetu Obywatelskiego. Nasz wniosek jest o wartości 933 tys. zł i mam nadzieję, że państwa głosy, głosy zielonogórzan pozwolą nam na zrealizowanie tego wniosku – kontynuuje Tomasz Lehman.

Czytaj też:
Przez 9 miesięcy studenci kierunków medycznych dostaną stypendia. Kto je otrzymał?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto