Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Praca w Zielonej Górze. Czekają wolne etaty w Państwowej Straży Pożarnej

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Trwa nabór do Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Czekają wolne etaty.
Trwa nabór do Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Czekają wolne etaty. Jacek Katos
To może być spełnienie marzeń z dzieciństwa. Państwowa Straż Pożarna w Zielonej Górze prowadzi nabór na nowych funkcjonariuszy. Komendant poszukuje osób, które obejmą stanowiska ratowników-kierowców, którzy na co dzień będą brać udział w akcjach gaśniczych, ale nie tylko. Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby zostać strażakiem.

Do obsadzenia jest łącznie 9 stanowisk. Komendant poszukuje sześciu ratowników-kierowców i trzech starszych specjalistów do wydziału Organizacyjno-Kadrowego, Operacyjno-Szkoleniowego i Kwatermistrzowsko-Technicznego.

Jak złożyć podanie?

Podanie o przyjęcie do służby można złożyć osobiście w sekretariacie KM PSP, przy ulicy Kasprowicza 3/5 albo wysłać pocztą. Na zamkniętej kopercie z podaniem, należy umieścić napis “Nabór do służby w wybranym wydziale lub jednostce Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze”.

Nabór potrwa do 29.12.2023 r. do 15:00.

Jak wygląda rekrutacja?

Proces rekrutacji składa się z pięciu lub sześciu etapów, w zależności od wybranego stanowiska. Pierwszy etap to ocena złożonych podań o przyjęcie do służby i wybranie najlepszych kandydatów. Wykaz osób, które zakwalifikują się dalej, zostanie umieszczony na stronie internetowej KM PSP 5 stycznia 2024 r.

Kolejnym etapem jest test sprawności fizycznej, który zostanie przeprowadzony 9 stycznia 2024 r. na hali sportowej LO III przy ulicy Strzeleckiej. Tam adepci zmierzą się m.in. z biegiem po kopercie, podciąganiem na drążku czy próbą wydolnościową. Osoby ubiegające się o stanowisko ratownika-kierowcy będą musiały zaliczyć też sprawdzian braku lęku wysokości.

Następie rekruterzy będą sprawdzać dokumenty potwierdzające deklaracje złożone w podaniu o przyjęcie do Państwowej Straży Pożarnej.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami będą się odbywać 18 stycznia w siedzibie KM PSP w Zielonej Górze. Członkowie komisji będą oceniać autoprezentację, zainteresowania czy osiągnięcia. Ważna też będzie motywacja kandydata do podjęcia służby.

Ostatnim etapem rekrutacji będzie badanie lekarskie, które ustali zdolność fizyczna i psychiczną przyszłego strażaka.

Praca w PSP. Wymagania

Kandydat składający podanie o przyjęcie do służby musi posiadać polskie obywatelstwo i nie może być karany. Powinien posiadać wykształcenie co najmniej średnie i mieć uregulowany stosunek służby wojskowej. Konieczna jest także zdolność fizyczna i psychiczna konieczna do pełnienia służby. Stanowisko ratownik-kierowca wymaga także prawa jazdy co najmniej kat.C.

Czytaj też

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto