Andrzej Flügel
Boris Savović zdobył dla Stelmetu 17 punktów
Boris Savović zdobył dla Stelmetu 17 punktów Mariusz Kapała
W czwartym meczu w ekstraklasie i pierwszym wyjazdowym Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański.

Z niespodziewanym opóźnieniem zaczął się mecz w Starogardzie Gdańskim. Koszykarze mieli przystąpić do walki o godz. 19.00. Jednak we wtorek w całej Polsce lał deszcz i okazało się że dach w starogardzkiej hali... przecieka akurat nad parkietem. Komisarz dał zgodnie z regulaminem gospodarzom godzinę na usunięcie awarii. Jakoś dali radę, założyli nad miejscem przecieku płachtę i woda ściekała poza parkiet. Tak czy inaczej w profesjonalnej lidze takie rzeczy zdarzać się nie powinny. Trener Stelmetu Igor Jovović nazwał to cyrkiem i trudno się z naszym szkoleniowcem nie zgodzić.

Mecz zaczął się więc o godzinie 20.25. Stelmet zainaugurował go ostro bo po trójce Markela Starksa i dwóch dwójkach Borisa Savovicia wygrywaliśmy 7:0. Potem kontrolowaliśmy sytuację. Było już 17:7 ale gospodarze wzięli się do roboty i zaczęli odrabiać straty. Stelmet jakoś stanął i prowadząc w pewnym momencie 18:9 skończył kwartę prowadząc zaledwie 21:20. Czyli ostatnie dwie minuty to wynik 11:3 dla Polpharmy.

W drugiej kwarcie znów im uciekliśmy na kilka punktów, ale nie potrafiliśmy jakoś mocniej odskoczyć. Przewaga zaledwie czterech punktów do przerwy zapowiadała zaciętą walkę. Po przerwie historia się powtórzyła. Znów odjechaliśmy na kilka punktów a potem kilkanaście punktów (57:44 po rzucie Żeljko Sakicia w 25 min). Potem na chwilę pozwoliliśmy się miejscowym zbliżyć. Przed czwartą kwartą wygrywaliśmy 73:63. Potem już kontrolowaliśmy to spotkanie i zasłużenie wygraliśmy.

Polpharma Starogard Gdański - Stelmet Enea BC Zielona Góra 80:94 (20:21, 21:24, 22:28, 11:16)

Polpharma: Bussey 13 (1), Bibbins 12, Kemp 9, Gołębiowski 7 (1), Młynarski 7 oraz: Davis 16 (1), Struski 9 (3), Dzierżak 4, Prahl 3, Brenk 0.
Stelmet Enea BC: Savović 17, Sokołowski 17 (1),Hrycaniuk 9, Zamojski 11 (3), Starks 3 (1) oraz: Sakić 12, DeVoe 11 (1), Koszarek 5 (1), Pianinić, Matczak i Mokros po 2