Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego znów kształcą się zdalne. Egzaminy też będa zdawać przez komputer

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Do zakończenia semestru zimowego zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w Uniwersytecie Zielonogórskim będą realizowane w formie zdalnej.
Do zakończenia semestru zimowego zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w Uniwersytecie Zielonogórskim będą realizowane w formie zdalnej. Leszek Kalinowski
Udostępnij:
Zajęcia na Uniwersytecie Zielonogórskim - z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem - odbywać się będę do końca semestru w trybie zdalnym. Studenci podczas sesji egzaminy zdawać będą także siedząc przed komputerem. Taką decyzję podjęły władze uczelni.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju, a także w mieście Zielona Góra i województwie lubuskim, kierując się troską o bezpieczeństwo studentów i pracowników rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, podjął decyzję, że od 20 stycznia 2022 r. do zakończenia semestru zimowego zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w Uniwersytecie Zielonogórskim będą realizowane w formie zdalnej.

O ten sposób prowadzenia zajęć prosili też niektórzy studenci, którzy dzwonili także do "GL". No i okazało się, ze długo na odpowiedź władz uczelni nie musieli czekać. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zgodnie z planem zajęć.
Sesja egzaminacyjna w odniesieniu do studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022, przeprowadzona zostanie także w trybie zdalnym. W uzasadnionych przypadkach dziekan może podjąć decyzję o przeprowadzeniu egzaminu w formie stacjonarnej. Dziekani zostali zobowiązani do przekazania informacji studentom o formie przeprowadzenia egzaminu i poinformowania właściwych służb o konieczności zabezpieczenia sanitarnego sal, w których będą przeprowadzane egzaminy, zgodnie z wytycznymi Zespołu Antykryzysowego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Do zakończenia semestru zimowego zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w Uniwersytecie Zielonogórskim będą realizowane w formie
Do zakończenia semestru zimowego zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w Uniwersytecie Zielonogórskim będą realizowane w formie zdalnej. Leszek Kalinowski

Tryb obron prac dyplomowych – stacjonarny lub zdalny – pozostaje do decyzji dziekana w odpowiedzi na wniosek studenta.
Dopuszcza się realizację zajęć indywidualnych oraz projektów w trybie stacjonarnym wyłącznie na wniosek studenta, zaopiniowany pozytywnie przez prowadzącego zajęcia i dziekana.
Na innych uczelniach m.in. na Uniwersytecie Warszawskim zajęcia na razie odbywają się w sposób tradycyjny.

Zobacz wideo - inauguracja roku akademickiego na UZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie