MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

To jest termin, który warto zapamiętać. W zamian za elektroodpady w Zielonej Górze będą sadzonki

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Gazeta Lubuska zaprosiła mieszkańców Zielonej Góry i okolicy do udziału w akcji pierwszy raz w marcu ubiegłego roku
Gazeta Lubuska zaprosiła mieszkańców Zielonej Góry i okolicy do udziału w akcji pierwszy raz w marcu ubiegłego roku Mariusz Kapała
– Wspólnie z Nadleśnictwem Zielona Góra oraz Partnerami, którzy przyłączyli się do naszej akcji, chcemy zebrać, jak najwięcej zużytego sprzętu, a w zamian odwdzięczyć się pięknymi sadzonkami drzew i krzewów, które wsadzone do ziemi zazielenią nasze otoczenie – zaprasza Aleksandra Sobolewska. Akcja Gazety Lubuskiej – Drzewko za surowce wtórne odbędzie się w Zielonej Górze drugi raz. Podobna była też w Gorzowie.

Elektrośmieci nie wyrzucamy do śmietników

Kiedy pierwszy raz Gazeta Lubuska zorganizowała tę akcję w Zielonej Górze, okazało się, że jest bardzo potrzebna. Mieszkańcy przechowywali w domach, piwnicach i na strychach mnóstwo niepotrzebnych urządzeń elektrycznych.

– Nawet nie wiem, gdzie się teraz zawozi elektroodpady – mówił nam pan Andrzej. – Nie wyrzuca się takich śmieci, jak baterie, czy sprzęty elektryczne na śmietnik – dodała wówczas pani Katarzyna.

Akcje Gazety Lubuskiej w Zielonej Górze i Gorzowie

Podobnego zdania było wielu mieszkańców, którzy postanowili skorzystać z okazji. Nie inaczej było w marcu w Gorzowie. Chętni już na długo przed rozpoczęciem wydarzenia ustawili się w kolejkę. To nie tylko sposobność do wiosennych porządków. W zamian za niesprawny sprzęt, niedziałające telefony i ładowarki czy zużyte baterie na akcjach Gazety Lubuskiej mieszkańcy dostają sadzonki drzew i krzewów.

– Obie akcje cieszyły się zainteresowaniem. Zaobserwować mogliśmy, że mieszkańcom nie jest obojętne dobro naszej planety – podkreśla Aleksandra Sobolewska, dyrektor działu realizacji projektów w Makroregionie Zachód Polska Press i wymienia cele akcji: – Propagujemy postawy proekologiczne wśród mieszkańców. Zachęcamy też do oddawania elektrośmieci do punktów dla nich przeznaczonych.

Dyrektor Sobolewska przypomina, że elektrośmieci są niebezpiecznymi odpadami, zawierają dużo szkodliwych substancji, które wpływają na zdrowie ludzi i zwierząt, ale również zanieczyszczają środowisko naturalne. A dzięki poddaniu ich recyklingowi można wyprodukować nowe urządzenia oraz odzyskać np. szkło, tworzywa sztuczne i metal.

Elektrośmieci można oddawać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W Zielonej Górze rozmieszczone są też kontenery, przypominające wielkością te na używaną odzież. Można do nich wkładać zużyty sprzęt, a do specjalnego otwory wrzuca się też baterie.

Można też wziąć udział w akcji Gazety Lubuskiej – Drzewko za surowce wtórne i przynieść niepotrzebne czy zepsute sprzęty. W zamian będzie można dostać sadzonki drzew i krzewów.

Sadzonki w zamian za elektroodpady. Kiedy akcja?

– Wspólnie z Nadleśnictwem Zielona Góra oraz Partnerami, którzy przyłączyli się do naszej akcji, chcemy zebrać, jak najwięcej zużytego sprzętu, a w zamian odwdzięczyć się pięknymi sadzonkami drzew i krzewów, które wsadzone do ziemi zazielenią nasze otoczenie – zaprasza Aleksandra Sobolewska. – Każdy uczestnik akcji w zamian za przekazanie dowolnej liczby elektrośmieci małego, dużego lub średniego rozmiaru, otrzyma sadzonkę lub sadzonki w liczbie (do wyboru) od jednej do trzech.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia, w godzinach 10.00-14.00 na parkingu zewnętrznym Centrum Handlowego Focus Mall (wjazd od ul. Sienkiewicza).

Podczas eventu nasi Partnerzy będą obecni ze swoimi stoiskami, nie zabraknie również niespodzianek. Zapraszamy mieszkańców miasta i okolic do uczestnictwa w akcji. Szczegóły dostępne są na stronie www.gazetalubuska.pl/drzewko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: To jest termin, który warto zapamiętać. W zamian za elektroodpady w Zielonej Górze będą sadzonki - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto