Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Właśnie Twojej krwi teraz brakuje. Kto spełnia proste warunki, może się zgłosić

Wideo
od 16 lat
– Zachęcamy wszystkich chętnych do oddawania krwi – zaprasza Bogusława Fediuk-Pelińska, sekretarz Lubuskiej Okręgowej Rady Honorowych Dawców Krwi PCK. Można zarejestrować się przez Internet. Jak to zrobić?

Oddawanie krwi. Potrzebne różne rodzaje krwi

Każdy, kto wchodzi na portal Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze od razu widzi, jakiej krwi brakuje. W środę kropelka oznaczona 0 RH- oraz A RH + były całkiem puste. Niewiele było zapasu A RH- i B RH -. Kończą się wakacje, ale nie kończą się potrzeby zbierania krwi.

W Zielonej Górze ze względu na remont siedziby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze chętni mogą się zgłaszać do Szpitala MSWiA – POLIKLINIKA przy ul. Wazów 42 w Zielonej Górze. Tam ze względu na modernizację siedziby jeszcze w ubiegłym roku został przeniesiony dział dawców i pobierania. Wejście jest od strony parkingu pomiędzy budynkami polikliniki, a CKZiU „MEDYK”. Drogę wskazują bannery kierunkowe.

– Zachęcamy wszystkich chętnych do oddawania krwi – zaprasza Bogusława Fediuk-Pelińska, sekretarz Lubuskiej Okręgowej Rady Honorowych Dawców Krwi PCK i wymienia proste warunki, które trzeba spełnić. – Przyszły krwiodawca musi zjeść lekkie śniadanie, przyjść wypoczęty i napić się wody.

Zbiórka krwi. Jak i gdzie oddać krew?

Każda osoba, w wieku od 18 do 65 lat, zdrowa, która nie przebyła żadnych chorób zakaźnych może się zgłosić, aby oddać krew.
Można zarejestrować wizytę internetowo na portalu rckik.zgora.pl/internetowa-rezerwacja-wizyt, gdzie można łatwo wybrać miejsce w regionie oraz dzień i godzinę.

Pracownicy centrum informują, że godziny rejestracji krwiodawców w poniedziałki to: 7.00 – 16.30, a od wtorku do piątku: 7.00 – 14.00 i proszą, aby zgłaszać się do oddania krwi nie wcześniej niż na 10 minut przed czasem wizyty.

Ambulanse RCKiK wyjeżdżają do różnych miejscowości w regionie. Harmonogram można sprawdzić również na portalu centrum i wybrać czas i miejsce w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

W sobotę, 26 sierpnia będzie okazja oddawania krwi przez mieszkańców i turystów Sławie. Podczas Ogólnopolskiego Rajdu Honorowych Dawców Krwi PCK będzie prowadzona zbiorka na terenie ośrodka w godz. 10 – 16.

– Będzie dużo czasu, żeby wszyscy mogli zdążyć – podkreśla Bogusława Fediuk-Pelińska, sekretarz Lubuskiej Okręgowej Rady Honorowych Dawców Krwi PCK.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto