Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Za miesiąc otwarcie kąpieliska H2Ochla! Jak to widzą mieszkańcy Zielonej Góry?

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Na kąpielisku H2Ochla trwają ostatnie odbiory. W kwietniu nastąpi jego oficjalne otwarcie
Na kąpielisku H2Ochla trwają ostatnie odbiory. W kwietniu nastąpi jego oficjalne otwarcie Mariusz Kapała
Kąpielisko H2Ochla w Zielonej Górze ma być otwarte w kwietniu. Trwają ostatnie odbiory. System kas będzie podobny jak na basenie w CRS-ie. Z tego miejsca rekreacji mamy korzystać przez cały rok. Jakie oczekiwania mają mieszkańcy miasta?

Koszt tej inwestycji wyniósł około 90 mln zł (30 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu. Modernizacja kąpieliska dotyczyła tak 17 hektarów, otoczonych ścieżkami rowerowymi. Znalazła się na tym terenie między innymi piaszczysta i trawiasta plaża, zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych, boiska sportowe oraz strefa chillout. Nie zabrakło placów zabaw, parku linowego, minigolfa. No i najważniejsze - jest basen o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie też restauracja.

Na kąpielisku H2Ochla trwają ostatnie odbiory. W kwietniu nastąpi jego oficjalne otwarcie

Za miesiąc otwarcie kąpieliska H2Ochla! Jak to widzą mieszka...

System kołowrotków jak na basenie w CRS

Do basenu została napuszczona woda. Chodzi o testy komputerowego sterowania basenem. Ale to nie wystarczy, by można było H20 otworzyć. By tak się stało, trzeba będzie ją ponownie spuścić, znów napełnić zbiornik i uzyskać pozytywne wyniki badań sanepidu. Na kąpielisko wejdziemy przez kołowrotki, jakie są na basenie w Centrum Rekreacyjno-Sportowym. Docelowo na H20 mają pojawić się automaty biletowe. Systemem zarządzać będzie ta sama firma, która obsługuje wejścia na CRS-ie. Planuje się, że z tego miejsca rekreacji będzie mogło skorzystać około 2 tysięcy osób.

Jaki oczekiwania, dotyczące H2Ochla mają mieszkańcy?

- Mam nadzieję, że rzeczywiście kąpielisko będzie atrakcyjnym miejscem przez cały rok i że warto będzie tam przyjechać z rodziną nie tylko w weekend – mówi Tomasz Waluś. – Mnie osobiście najbardziej interesuje basen, bo lubię pływać. Niektórzy obawiają się, że jest za mały jak na takie miasto jak Zielona Góra. Nie chciałbym, by był tłok, bo z pływaniem będzie kiepsko…

Kamila Witecka-Bodnaruk cieszy się, że będzie miała, gdzie z dziećmi spędzać czas. Takie miejsca jak Dolina Gęśnika czy teraz kąpielisko H2O są atrakcyjne nie tylko z powodu parku linowego, placu zabaw. Dzieci się tam nie nudzą, mogą spędzać czas na świeżym powietrzu. A nie tak łatwo je odciągnąć od komórek.

- Chciałabym, żeby organizowano tam różne zabawy, pikniki, animacje dla dzieci – dodaje pani Kamila.

- Wiem, że budowa parkingu na 420 miejsc dopiero się rozpoczęła, a wcześniej nie można było tegoz robić, bo teren nie należał do miasta – przyznaje Zbigniew Nowacki. – Chciałbym, by w okresie przejściowym, zanim parking powstanie, miasto zadbało o tymczasowe parkowanie w dogodnych warunkach. Bo chętnych do zajrzenia na kąpielisko na pewno będzie wielu. Zawsze się tak dzieje, jak otwiera się coś nowego.

Ważne, żeby się na H2Ochla nie nudzić i dobrze wypocząć

Dla Iwony Gawlińskiej ważne jest, by na tym terenie rekreacji nie zabrakło miejsc do rozłożenia koca.

- Nie chciałabym takich tłumów jakie są latem np. w Dąbiu. Jeden człowiek leży przy drugim. To żaden odpoczynek. Osobiście nie muszę leżeć na piasku, mogę gdzieś dalej od wody na trawie. Ważne, by takie miejsca zostały wyznaczone – podkreśla pani Iwona.

Monika Kowalska oczekuje, by w tym miejscu nie zabrakło dobrego, ale i taniego jedzenia i picia, by można było spędzać tu cały dzień, bez konieczności przygotowywania posiłków w domu i zabierania ich na plażę.

Natomiast Krystyna Wolicka ma nadzieję, że i dla seniorów znajdzie się tam miejsce. By w spokoju poczytać pod drzewem książkę czy spotkać się z przyjaciółmi i powspominać dawne czasy.

Przeczytaj także:

Zobacz wideo:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto