MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

EkoZdrowie - zielona Zielona Góra, czyli rozmowy w Palmiarni o przyrodzie i zdrowiu mieszkańców miasta

OPRAC.: (kali)
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W obecnych czasach, kiedy większość z nas wybiera życie w gęsto zaludnionych metropoliach, nie można ignorować wpływu, jaki urbanizacja wywiera na nasze zdrowie. Badania naukowe jasno wskazują, że mieszkanie w miastach może prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych, takich jak nowotwory płuc, alergie spowodowane pyłami i gazami, a także stres związany z przeludnieniem.

Jednakże, istnieją sprawdzone metody, które mogą zmniejszyć te negatywne skutki. Jednym z kluczowych rozwiązań jest zwiększenie obszarów zielonych poprzez systematyczne nasadzenia, które tworzą tzw. system przyrodniczy miasta. Działania te nie tylko poprawiają jakość powietrza, ale także przyczyniają się do obniżenia poziomu stresu wśród mieszkańców.

Zdrowsze miejskie środowisko

Co więcej, fundamentalne znaczenie ma budowanie świadomości i promowanie zdrowego stylu życia wśród społeczeństwa. Edukacja ekologiczna, kształtowanie postaw prozdrowotnych i angażowanie mieszkańców w działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego są równie ważne, co inwestycje w zieloną infrastrukturę. Taka synergia działań przyczynia się do tworzenia zdrowszego i bardziej zrównoważonego środowiska miejskiego, w którym każdy z nas ma szansę na lepsze jutro.

EkoZdrowie zielona Zielona Góra

W Zielonej Górze zorganizowano w poniedziałek, 25 marca, konferencję naukową "EkoZdrowie zielona Zielona Góra". Jej organizatorami byli: Instytut Architektury i Urbanistyki UZ, Instytut Nauk Biologicznych UZ, Polskie Towarzystwo Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego, Liga Ochrony Przyrody ZO w Zielonej Górze Urząd Miasta Zielona Góra.
W programie konferencji znalazły się m.in. wystąpienia dra Piotra Redy nt. System przyrodniczy Zielonej Góry, dr hab. inż. rach. Marty Skiby nt. Jak projektować tereny zieleni w mieście, dr hab. Edyty Łukaszkiewicz nt. Znaczenie terenów zieleni dla mieszkańców miast, mgr inż. Agnieszki Kochańskiej (ogrodnik miasta) nt. Dobre praktyki — zieleń w mieście.
Nie zabrakło też panelu dyskusyjnego, który poprowadził prof. dr hab. Leszek Jerzak.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto