MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jak zmienić plik na PDF? Zobacz łatwe sposoby na zapisanie różnych rodzajów plików w tym formacie. Prezentacje, obrazy i dokumenty

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Zobacz, jak przekonwertować różne pliki do pliku formatu pdf.
Zobacz, jak przekonwertować różne pliki do pliku formatu pdf. Microsoft / Canva
PDF to format pliku, który jest jednym z najbardziej uniwersalnych. Dzięki niemu można zapisać różne rzeczy w taki sposób, że na pewno nic nie zmieni swojego położenia, a wydruk będzie idealnej jakości niezależnie od urządzenia, z którego będzie odtwarzany. Zobacz, jak zmienić plik Word, JPG czy prezentację na PDF.

Spis treści

Jak zmienić plik na PDF?

Jako PDF można zapisać każdy plik, który da się wydrukować. Oznacza to, że praktycznie każda forma przekazania informacji, która się nie rusza, może być zapisana w pliku PDF. Jak to zrobić?

Zdecydowanie najłatwiej wykonać tę czynność za pomocą programu, w którym edytujesz dany plik. Jeśli jest to Word, Power Point lub inny program pakietu Microsoft Office, to można to zrobić bezpośrednio, zapisując po prostu plik w formacie PDF. Aby to zrobić, otwórz dany plik, a następnie wejdź w Plik -> Zapisz jako, i z rozwijanego menu „Zapisz jako typ” wybierz PDF.

Zapisywanie pliku jako PDF jest bardzo proste.
Zapisywanie pliku jako PDF jest bardzo proste. Microsoft

Jak chodzi o obrazy, to również jest na to prosty sposób wbudowany w system. Wystarczy dany obraz otworzyć, a następnie wybrać Drukuj. Tam jako drukarkę należy ustawić pozycję „Microsoft Print to PDF”. W ten sposób obrazek „wydrukuje się” od razu do cyfrowego pliku PDF.

Obraz należy wydrukować za pomocą specjalnego narzędzia systemu Windows.
Obraz należy wydrukować za pomocą specjalnego narzędzia systemu Windows. Kacper Derwisz / Polska Press

Konwersja na PDF online

Jeśli jednak wolisz zamienić plik na PDF za pomocą internetowego konwertera, również jest taka możliwość. Jest ich masa i prawie wszystkie są darmowe, a i swoje zadanie wykonują bardzo dobrze. Najlepiej i najbezpieczniej skorzystać jednak z konwertera Adobe, czyli programu od twórców najpopularniejszej aplikacji do odczytywania plików PDF - Adobe Acrobat Readera.

Format PDF, czyli uniwersalny standard dokumentu

Format pliku PDF (Portable Document Format) to popularny format plików stosowany do przechowywania i udostępniania dokumentów. Cechuje go wiele kluczowych zalet, dzięki czemu jest on szeroko używany na całym świecie:

  1. Uniwersalność: Format PDF jest niezależny od platformy, co oznacza, że można go otwierać i wyświetlać na różnych systemach operacyjnych, takich jak Windows, macOS, Linux czy urządzeniach mobilnych.

  2. Bezpieczeństwo: Pliki PDF mogą być zabezpieczone hasłem lub innymi ograniczeniami, co pozwala kontrolować dostęp do treści. Można również stosować szyfrowanie, aby chronić poufne informacje.

  3. Współpraca: Format PDF umożliwia zachowanie oryginalnego układu dokumentu, niezależnie od używanego oprogramowania. To ułatwia współpracę między różnymi użytkownikami.

  4. Wieloplatformowość: Istnieje wiele narzędzi do przeglądania plików PDF. Adobe Acrobat jest jednym z najpopularniejszych programów, ale istnieją również bezpłatne narzędzia online. Potrafią to także przeglądarki, takie jak np. Chrome.

Dzięki temu Pliki PDF są często używane do przechowywania dokumentów, e-booków, instrukcji obsługi, formularzy, katalogów, artykułów naukowych i wielu innych materiałów.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Gra.pl codziennie. Obserwuj Gra.pl!

Zobacz również:

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jak zmienić plik na PDF? Zobacz łatwe sposoby na zapisanie różnych rodzajów plików w tym formacie. Prezentacje, obrazy i dokumenty - GRA.PL

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto