Piknik militarny, defilady, Święto Karpia, Noc Spadających Gwiazd, koncerty… Tyle się dzieje w Lubuskiem w weekend. Wybierz się!

REDAKCJA
W ramach Lubuskiego Lato Kulturalnego na plaży Kompleksu Wypoczynkowego Temar w sobotę zielonogórski zespół Caddilac wykona najsłynniejsze hity legendy rocka - Pink Floyd
W ramach Lubuskiego Lato Kulturalnego na plaży Kompleksu Wypoczynkowego Temar w sobotę zielonogórski zespół Caddilac wykona najsłynniejsze hity legendy rocka - Pink Floyd Zdzisław Haczek
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Lubuskie sceny i place w weekend 13-15 sierpnia 2021 tętnią życiem. Zajrzyjcie do naszego kalendarium imprez. I wybierzcie się!

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: Noc Spadających Gwiazd i inne atrakcje

W piątek, 13 sierpnia:

 • 11.00 - bajki, bajdy, banialuki: „Przygody Matołka” – spektakl Studia Teatralnego Guliwer z Zielonej Góry. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do Ogrodu Botanicznego.
 • 21.00 - kino letnie: „After”, reż. Jeeny Gage. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do swojej filii w Pałacu w Starym Kisielinie.

W sobotę, 14 sierpnia:

 • 10.00 - relaks na sportowo z Funfit 2. Instruktor: Karolina Gacke, Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na plażę Doliny Gęśnika
 • 12.00 - rodzinny piknik muzyczny z lodami Nordis: Animatorka Daria oraz DJ Bamse. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na plażę Doliny Gęśnika
 • 19.00-24 - Noc Spadających Gwiazd. Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus zaprasza do Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze Ochli. Nocnej obserwacji Perseidów towarzyszyć będą atrakcje.
 • 21.00 - okno na muzykę: Reed Connection Quartet, który tworzą soliści Filharmonii Zielonogórskiej, wystąpi w składzie: Karolina Maszk-Mogiła (flet), Michał Mogiła (obój), Jarosław Podsiadlik (klarnet), Rafał Dołęga (fagot). Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino i Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają do Parku Książęcego w Zatoniu.
 • 21.00 - rodzinne kino letnie: „Cudowny chłopak”, reż. Stephen Chbosky. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do swojej filii w Pałacu w Starym Kisielinie.

W niedzielę, 15 sierpnia
19.00 - wieczory u luteranów. Wykonawcy: Meccore Sring Quartet. Towarzystwo Śpiewacze Cantores zaprasza do kościoła ewangelickiego przy pl. Bohaterów. Bilety: 20 i 10 zł, młodzież szkolna bezpłatnie.

Drzonów

Piknik Militarny z okazji Święta Wojska Polskiego

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie zaprasza w niedzielę, 15 sierpnia w godz. 10.00 – 17.00 na Piknik Militarny z okazji Święta Wojska Polskiego. W programie m.in. pokazy taktyki, patrolów i innych zadań wykonywanych przez polskich żołnierzy w trakcie misji zagranicznych w Afganistanie i Iraku. Nie zabraknie żołnierzy, zwłaszcza z 11. Lubuskiej Kawalerii Pancernej, która utworzy na naszym terenie miasteczko wojskowe i prezentować będzie wyposażenie swoich pododdziałów, w tym m.in. wóz bojowy PRWB OSA. Nawiązaniem do tradycji polskiego oręża będą pokazy walk i obyczajów rycerskich, zaś piknik zwieńczy mała defilada pojazdów historycznych i współczesnych WP.
Przez cały czas trwania pikniku czynne do zwiedzania będą wystawy stałe i czasowe LMW, udostępnione do zwiedzania kokpit samolotu bojowego MiG-21 czy przedział bojowy czołgu T-72. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach edukacyjno-plastycznych „Co wiemy o Bitwie Warszawskiej” , a także będą mogli uczestniczyć w grze terenowej „Mały Saper”. Na miłośników czytelnictwa czekać będzie kiermasz książek, nie zabraknie stoisk handlowych i spożywczych oraz wielu, wielu innych atrakcji.

 • Bilet normalny: 15 zł
 • Bilet ulgowy: 10 zł
 • Bilet rodzinny (2 rodziców + 1 lub więcej dzieci): 35 zł

Zielona Góra

Filharmonia Zielonogórska zaprasza na koncert promenadowy

W sobotę, 14 sierpnia, o godz. 15.30 na Scenie Letniej przed Filharmonią Zielonogórską kolejne tego lata wydarzenie muzyczne. Tym razem będzie to kameralny koncert promenadowy „Klasycznie i musicalowo” w wykonaniu zespołu, który tworzą solistki FZ. Thalloris Quartet zagra w składzie: Kamila Susłowicz – I skrzypce, Beata Golemberska – II skrzypce, Ewa Schuhmacher – altówka, Anna Kulak – wiolonczela.
Grzegorz Bugaj – prowadzenie. W programie m.in.: J. Strauss, A. Piazolla, R. Rodgers, J. Bock, B. Howard, C. Porter. Wstęp wolny!

Gorzów Wlkp./Świebodzin/Ołobok

Koncerty festiwalu Muzyka w Raju

Trwa Festiwal Muzyka w Raju 2021. Muzyki dawnej w mistrzowskim wykonaniu możemy posłuchać w różnych zakątkach Lubuskiego.

 • W piątek, 13 sierpnia 2021 o godz. 19.00 – festiwal Muzyka w Raju ponownie w Filharmonii Gorzowskiej. Michał Gondko (lutnia barokowa) wystąpi z programem „La Rhétorique des Dieux”.
 • W sobotę, 14 sierpnia 2021 o godz. 19.00 w kościele pw. NMP Królowej Polski w Świebodzinie program „Vivaldi improwizowany czyli „Cztery pory roku” inaczej” wykonają: Davide Monti (skrzypce) oraz festiwalowa orkiestra Kore.
 • W sobotę, 14 sierpnia o godz. 19.00 w Filharmonii Gorzowskiej - program „Gdy duże było jeszcze małe. Epizod z historii organetto” wykona Roger Helou (organetto).
 • W niedzielę, 15 sierpnia 2021 o godz. 19.00 w Filharmonii Gorzowskiej – program „Vivaldi improwizowany czyli „Cztery pory roku” inaczej” wykonają: Davide Monti (skrzypce) oraz festiwalowa orkiestra Kore.
 • W niedzielę, 15 sierpnia o 19.00 w kościele pw. św. Bartłomieja w Ołoboku - Michał Gondko (lutnia barokowa) wystąpi z programem „La Rhétorique des Dieux”.

Bilety na koncerty: 30 zł/25 zł – ulgowe (uczniowie, studenci, emeryci).
Od 16 do 22 sierpnia festiwal będzie zapraszał do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP i św. Marcina w Paradyżu.

Gorzów Wlkp.

Posłuchaj muzyki w ramach cyklu "Dobry wieczór Gorzów"

Przed nami kolejny weekend pełen wrażeń. Przypomnijmy: w Gorzowie trwa cykl wakacyjnych spotkań z kulturą pod hasłem "Dobry wieczór Gorzów". Jakie atrakcje czekają nas w najbliższą sobotę i niedzielę? Będzie bardzo... muzycznie! W sobotę na scenie na Starym Rynku zaprezentuje się zespół Dance of Fire (muzyka klezmerska oraz bałkańska) oraz Michał Szczygieł (finalista programu The Voice of Poland 2017). Z kolei w niedzielę wystąpią Nowonarodzeni i będzie to koncert muzyki chrześcijańskiej.
Sobota (19.00-22.00), niedziela (16.00-18.00), Stary Rynek, udział darmowy.

Osiecznica (gm. Krosno Odrzańskie)

Święto Karpia wraca po roku przerwy

Ta impreza w Osiecznicy ma już bogatą historię. W zeszłym roku nie można było jej zorganizować ze względu na obostrzeni związane z pandemią koronawirusa. Teraz jednak Święto Karpia wraca. I jak można się domyślać, wydarzenie dotyczy przede wszystkim ryby. Osiecznica słynie z karpia, który jest hodowany przez miejscowe gospodarstwo rybne. Dwa lata temu Osiecznicę odwiedziła ogromna liczba ludzi. Sprzedano też 2,5 tony karpia w ciągu jednego dnia!
Święto Karpia - Osiecznica - plac za szkołą podstawową/boisko - start o godz. 14.00 - wstęp wolny

Dąbie

Lubuskie Lato Kulturalne trwa. Kolejne koncerty w weekend

Lubuskie Lato Kulturalne w Dąbiu powoli dobiega końca. Cykl wydarzeń kulturalnych jest organizowany przez całe wakacje i zostało już tylko kilka spotkań. Kto pojawi się w najbliższy weekend?
Zaczynamy w sobotę (14 sierpnia). Na plaży Kompleksu Wypoczynkowego "Temar" wystąpi zespół Caddilac, który zagra i zaśpiewa najsłynniejsze hity legend rocka - Pink Floyd. Zaplanowano również efektowny pokaz: animacje video, świetlne show, a także pirotechnikę.
W niedzielę (15 sierpnia) coś dla miłośników hip-hopu. Trzy koncerty jednego dnia! Przed publicznością wystąpią Paluch, Sarius, Wac Toja.
Wszystkie wydarzenia rozpoczynają się po godz. 20.30. Bilety na występ zespołu Caddilac - 60 zł. Bilety na niedzielny koncert hip-hopowy - 80 zł.

Zbór w Letnicy w gminie Świdnica gości koncerty cyklu Przedsionek Raju:

Małomice w sobotę 14 sierpnia 2021

 • Dożynki seniorów nad zalewem w Małomicach zacznie się o godz. 11.00. Na scenie wystąpią zespoły z terenu całego województwa lubuskiego, zaś gościem specjalnym będzie Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa. Zabawa będzie też okazją do uczenia 50-lecia pracy redaktora Radia Zachód, Donata Linkowskiego.

Sobota 14 sierpnia 2021 w Szprotawie

 • Szprotawskie Divertimenti. O godz. 20.00 koncert galowy na szprotawskim rynku.

 • Sobota 14 sierpnia 2021 w Żaganiu, godz. 12.00 Stalag w samo południe — bezpłatne zwiedzanie Muzeum Obozów Jenieckich z przewodnikiem

Niedziela 15 sierpnia 2021 w Żaganiu - festyn parafialny na placu Klasztornym

 • 8.00, 9.30, 11.00 Msze święte
 • 12.30 suma odpustowa - ksiadz Marcin Siewruk
 • 20.30 msza św. dziękczynna na zakończenie festynu, w intencji sponsorów i darczyńców
 • 21.00 Apel jasnogórski
 • 9.00 rozpoczęcie loterii fantowej i otwarcie małej gastronomii
 • 14.00 rozpoczęcie festynu polonezem na dziedzińcu przy pl. Klasztornym
 • 14.00-19.00 zwiedzanie biblioteki klasztornej
 • 14.30-15.00 zespół Stanowianie ze Stanowa
 • 15.00-15.30 Jodełki
 • 15.30-16.00 Amigo
 • 16.00-16.30 Złote Łany
 • 16.30-17.00 sekcja wokalna Żagańskiego Pałacu Kultury
 • 17.00-17.30 zespół Pod Różą
 • 17.30-18.00 gry i zabawy dla dzieci i dorosłych z Jolantą Frankowską
 • 18.00-19.30 zabawa i koncert
 • 19.30-20.30 wybór szlachetnego darczyńcy

Ponadto: domowe wypieki, kawa, herbata, pierogi, bigos, barszcz, kiełbasa i wiele innych pyszności własnej roboty.

Święto Wojska Polskiego w niedzielę 15 sierpnia w Żaganiu

 • 10.00 msza za żołnierzy w kościele garnizonowym
 • 11.10 złożenie kwiatów pod pomnikiem 3 pułku czołgów średnich
 • 11.25 złożenie kwiatów na skwerze Czołgisty (ul. Żarska)
 • 11.45 wręczenie wyróżnień na placu generała Maczka w Żaganiu
 • 12.25 spotkanie na cmentarzu komunalnym
 • Niedziela 15 sierpnia w Szprotawie, godz. 18.00 koncert w kościele pod wezwaniem WNMP w Szprotawie "Pieśni, tyś moje wesele" - Szprotawskie Divertimenti.

Nowa Sól

Teatr Polska. Pierwsze przedstawienie

W piątek, 13 sierpnia, o godz. 19.00 będzie można zobaczyć "GALLERY OF MODERN heART". To spektakl inspirowany malarstwem i street art'em. Bilet kosztuje 15 zł. Od 13 sierpnia można kupować bilety na wrześniowe spektakle.

Nowa Sól

Rocznica Bitwy Warszawskiej, Święto Wojska Polskiego w Nowej Soli

W niedzielę, 15 sierpnia, o godz. 12.30 odprawiona zostanie msza w kościele pw. Wniebowzięcia NMP na Pleszówku. Po mszy ok. godz. 14 wyruszy defilada, która przejdzie ulicami miasta do centrum.
Którędy przejdzie defilada?

 • ul. Kamienna
 • ul. Zielonogórska
 • ul. Piłsudskiego
 • pl. Wyzwolenia
 • ul. Moniuszki

Piknik nad Odrą. Co w programie?
Defilada zakończy się przy al. Wolności. Kolejna część wydarzenia odbędzie się na parkingu przy al. Wolności oraz na błoniach nad Odrą. Będzie to piknik nad Odrą, podczas którego zaplanowano pokazy jazdy ułańskiej, koncert pieśni patriotycznych i grochówkę z kuchni polowej.

Sława

Zaproś Chopina do siebie

Pianiści Adam Woźniak i Mariusz Woźniak zagrają na plaży nad Jeziorem Sławskim w Sławie znane utwory Fryderyka Chopina. Zaprasza Stowarzyszenie Wokół Kultury. Koncert odbędzie się 15 sierpnia, o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie