MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ulice Zyty i Podgórna w Zielonej Górze. Do kiedy potrwają utrudnienia w tej części miasta?

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 16 lat
Wciąż pojawiają się pytania o to, jak dojechać do szpitala w Zielonej Górze. W rejonie ulicy Zyty, przy której zwykle parkowano, trwa kolejny etap budowy kanalizacji deszczowej. Chwilowo przejezdna jest ul. Podgórna. Do kiedy potrwa inwestycja?

Inwestycje w Zielonej Górze. Objazd do szpitala

Kolejni pacjenci lub rodziny pacjentów zastanawiają się, jak dojechać do szpitala w Zielonej Górze i do kiedy będą trwały utrudnienia w ruchu w tej części miasta. Zamknięte i rozkopane ulice w centrum to skutek jednej z największych aktualnych inwestycji w mieście. Trwa budowa kanalizacji deszczowej. Inwestycję realizuje spółka Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja.

– To już ostatni odcinek w tym rejonie miasta, jaki zostaje poddany budowie – mówi Monika Turzańska, pełnomocnik prezesa ds. zarządzania w ZWiK. – Ulica Zyty jest całkowicie wyłączona z ruchu. Obowiązuje objazd do szpitala ulicą Krótką. Na ul. Zyty rozbierana jest podbudowa drogi. Kiedy ten etap zostanie wykonany, przystąpimy do prac sieciowych, które zakończą się w połowie września.

Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>

Ulice Zyty i Podgórna w Zielonej Górze. Do kiedy potrwają ut...

Inwestycje w Zielonej Górze. Znów będzie zamknięta ulica Podgórna

Tymczasem na określony czas udrożniona jest ul. Podgórna, ale nie są jeszcze przywrócone trasy przejazdu autobusów MZK. Ok. 26 – 27 sierpnia zostanie ponownie wyłączona z ruchu. Co będzie robione?

– Na odcinku, na którym wcześniej były prowadzone prace związane z kanalizacją deszczową, będzie przywracana nawierzchnia asfaltowa – wyjaśnia M. Turzańska. – Po tych pracach ulica Podgórna znów będzie przejezdna. Jednak znaki poziome będą malowane, kiedy zakończą się prace na ul. Zyty.

W rejonie ul. Podgórnej i Zyty roboty obejmują m.in. przygotowanie zbiornika retencyjno-rozsączającego. Natomiast przy ul. Wazów twa renowacja kanalizacji metodą bezwykopową.

Przypomnijmy, zamknięta jest też m.in. ul. Kupiecka na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Westerplatte i Wojska Polskiego aż do ul. Zamkowej. Te prace powinny zakończyć się do 15 października. Roboty prowadzone są również m.in. na ul. Działkowej, Zacisze, Foluszowej i przy ul. Nowojędrzychowskiej.

Budowa kanalizacji deszczowej w Zielonej Górze. Koszt i termin

Inwestycja kosztuje ok. 56 milionów złotych. Do tej pory udało się już m.in. zbudować nową kanalizację przy Trasie Północnej, zagospodarować wody cieku Dłubnia w rejonie ul. Botanicznej i Zawiszy Czarnego oraz przeprowadzić modernizację kanałów przy ul. Dolina Zielona, Spokojnej i Świętej Kingi.

Całe zadanie ma zakończyć się w listopadzie tego roku. Jest możliwe, że część prac zostanie wykonana przed terminem. ZWiK przeprasza kierowców za utrudnienia związane z realizacją inwestycji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto