MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W piątek za darmo dostaniesz sadzonki, a w sobotę możesz posadzić las z leśnikami | FILM

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 12 lat
W piątek, 12 kwietnia, leśnicy będą rozdawać sadzonki drzew. W Zielonej Górze przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przy ul. Kazimierza Wielkiego i przy ul. Francuskiej 52. W sobotę, 13 kwietnia, natomiast zapraszają nas na wspólne sadzenie lasu.

W piątek odbędzie się szósta edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego sadzenia drzew. W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Można je otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

Tu otrzymasz za darmo sadzonki drzew

Leśnicy rozdają sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Tradycyjnie, pracownicy biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze w Zielonej Górze również włączą się w inicjatywę, i dla zainteresowanych przed siedzibą biura (przy ul. Kazimierza Wielkiego 24) – w sąsiedztwie Bachusika Silvanusa, wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Przytok, będą przekazywać sadzonki. Drugi punkt, w Zielonej Górze, będzie zlokalizowany w pobliżu kancelarii leśniczego, Leśnictwa Wilkanów - przy ulicy Francuskiej 52 (w pobliżu centrum handlowego).

W sobotę leśnicy zapraszają do wspólnego sadzenia lasu

- A w sobotę, 13 kwietnia, zapraszamy do udziału w Jubileuszowej VIII edycji akcji "Posadźmy Razem Las". To wyjątkowa okazja, aby wspólnie z nami działać na rzecz zrównoważonego rozwoju zachęca dr inż. Ewelina Fabiańczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. - W trakcie akcji planowane jest wspólne sadzenie lasu, na terenie leśnym przy ul. Słubickiej w Zielonej Górze, w godzinach 9.00-13.00. W ramach tej wyjątkowej inicjatywy zostanie posadzona sosna pospolita - aż 16 tysięcy drzew na powierzchni około 2 hektarów. Narzędzia i niezbędne materiały zapewnią Lasy Państwowe, co umożliwi każdemu uczestnikowi bezpieczne i efektywne uczestnictwo. Leśna Osada i inne atrakcje znajdować się będą przy ulicy Słubicka 4, na terenie firmy zakładu LUMEL S.A.

od 12 lat

Atrakcji podczas sadzenia lasu nie zabraknie. Możesz zdobyć Indeks Przyjaciela Lasu

Jak podkreśla E. Fabiańczyk - uczestnicy akcji będą mieli okazję zdobyć Indeks Przyjaciela Lasu, zyskując wiedzę na temat przyrody oraz biorąc udział w licznych atrakcjach, w tym grach i zabawach w Leśnej Osadzie. Stoiska tematyczne przygotowane przez zaangażowanych partnerów zapewnią interaktywną edukację i rozrywkę dla całej rodziny, a w ofercie różne tematy:

  • Nadleśnictwo Przytok i Nadleśnictwo Babimost – stoisko "Leśne stwory. Czyli płazy, gady, ptaki i nie tylko!" zapewni uczestnikom wgląd w bogactwo fauny lasów oraz możliwość nauki o ich ochronie.
  • Nadleśnictwo Zielona Góra – na stoisku "Drzewa leśne" uczestnicy będą mieli okazję zgłębić wiedzę na temat różnorodności gatunkowej drzew występujących w naszych lasach oraz ich roli w ekosystemie.
  • Nadleśnictwo Lubsko – stoisko "Drewno - Super Surowiec" przedstawi ciekawe informacje na temat zastosowań drewna w różnych dziedzinach życia oraz jego znaczenia dla gospodarki leśnej.
  • Nadleśnictwo Sulechów i Nadleśnictwo Krzystkowice – na stoisku z grami i zabawami przyrodniczymi uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w interaktywnych aktywnościach, które rozwijają świadomość ekologiczną i przyrodniczą.
  • Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze – stoisko "Zwierzęta naszych lasów" oraz "Inwazyjne gatunki obce" pozwoli uczestnikom lepiej poznać faunę leśną oraz zagrożenia związane z niekontrolowanym rozprzestrzenianiem się obcych gatunków.
  • Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze – na stoisku "Poznaj lasy świata" oraz "Powrót do przeszłości" uczestnicy będą mogli odkryć tajemnice lasów na całym świecie oraz dowiedzieć się więcej o historii i ewolucji lasów.
  • Europe Direct Zielona Góra – na stoisku tematyka będzie obejmowała "Lasy w Europie". Przedstawione zostaną różnorodność lasów europejskich oraz ich znaczenie dla środowiska naturalnego.
  • Hufiec Zielona Góra ZHP – na stoisku "Leśne Harce" czekać będą atrakcyjne zajęcia i zabawy dla najmłodszych uczestników, które integrują i uczą odpowiedzialności wobec przyrody.
  • LUMEL – stoisko "Świat energii słonecznej i instalacje fotowoltaiczne" przedstawi nowoczesne technologie związane z energią odnawialną oraz ich wpływ na środowisko naturalne.

Dodatkowe upominki podczas sadzenia lasu

Zachęcamy wszystkich do aktywności na rzecz zrównoważonego rozwoju, sadzenia drzew oraz odwiedzenia Leśnej Osady i uczestnictwa w fascynujących zajęciach przygotowanych przez naszych partnerów!
Dodatkowo, dla osób, które posadzą drzewa i zdobędą Indeks Przyjaciela Lasu, leśnicy przygotowali specjalne upominki. Warto także wspomnieć, że podczas akcji, Nadleśnictwo Przytok będzie promować projekt "Rowerowy Przytok – promocja ekologicznego transportu rowerowego wśród mieszkańców miasta Zielona Góra i okolic".
Organizatorzy akcji: Nadleśnictwo Zielona Góra, Nadleśnictwo Przytok oraz LUMEL S.A.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W piątek za darmo dostaniesz sadzonki, a w sobotę możesz posadzić las z leśnikami | FILM - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto