Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Drzewko za surowce wtórne". Oddasz elektrośmieci, dostaniesz drzewko. Przyjdź na naszą akcję w Zielonej Górze

Redakcja
W sobotę, 25 marca dołącz do akcji Gazety Lubuskiej. Oddasz elektrośmieci, dostaniesz sadzonki
W sobotę, 25 marca dołącz do akcji Gazety Lubuskiej. Oddasz elektrośmieci, dostaniesz sadzonki Pexels
Przeszukaj piwnicę i zakamarki domu! Na parkingu przed marketem Kaufland przy ul. Lwowskiej 2 w Zielonej Górze w w sobotę, w godzinach 10.00-14.00 będzie można odebrać sadzonki różnych drzew i krzewów w zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Drzewko za surowce wtórne. Pierwsza taka akcja w Zielonej Górze

Będzie to pierwsza edycja akcji ekologicznej Gazety Lubuskiej „Drzewko za surowce wtórne”. W sobotę, 25 marca na parkingu przed marketem Kaufland przy ul. Lwowskiej 2 w Zielonej Górze w godzinach 10.00-14.00 będzie można odebrać sadzonki różnych drzew i krzewów w zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Gazeta Lubuska razem z Partnerami przygotowuje wydarzenie w specjalnie wydzielonej strefie na parkingu.

Partner Strategiczny Ogólnopolski:

Dbałość o środowisko to nasza wspólna misja. Wszyscy staramy się żyć coraz bardziej ekologicznie i w zgodzie z naturą. Z nami to proste – akcja „Drzewko za surowce wtórne” pomoże Wam pozbyć się niechcianego, zepsutego sprzętu. Za każdy zużyty sprzęt otrzymasz prezent od Lasów Państwowych, których misją jest sprawić, aby w Polsce lasów wciąż przybywało. Weź udział w akcji i przygarnij drzewko od Lasów Państwowych.

Partnerzy wydarzenia:

Trwa głosowanie...

Czy masz w domu elektrośmieci?

Sadzonki za elektrośmieci. 10 rodzajów

Akcja jest organizowana wspólnie z Lasami Państwowymi. W naszym regionie o sadzonki drzew i krzewów zadba Nadleśnictwo Zielona Góra, które przygotowało ich, aż 10 rodzajów do wyboru. Niewątpliwie sadzonki będą się pięknie prezentować w Państwa ogrodach, na balkonach czy na działkach, a co za tym idzie oczyszczać otaczające Nas powietrze. Podczas akcji nie zabraknie obecności pracowników Nadleśnictwa, którzy każdą roślinkę znają doskonale. Doradzą jakiego wyboru dokonać oraz jakie wymagania i oczekiwania ma dana roślinka.

Zanim zaczniesz gromadzić swoje elektrośmieci, koniecznie zapoznaj się regulaminem akcji. Dostępny jest na końcu artykułu.

Regulamin akcji. Za jakie elektrośmieci otrzymasz sadzonkę?

Celem naszej akcji jest przede wszystkim zebranie urządzeń, które były zasilane energią elektryczną z sieci bądź bateriami, zużytych baterii, elektrośmieci wielkogabarytowych, dużych, średnich i małych oraz tonerów.

  • Za każdą sztukę zużytego sprzętu elektrycznego małego rozmiaru
    (o maks. długości 20 cm)* - 1 SADZONKA
  • Za każdą sztukę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego średniego i dużego rozmiaru (powyżej długości 20 cm)** - 2 SADZONKI
  • Za każde 20 sztuk zużytych baterii – 1 SADZONKA
  • Za każe 10 sztuk zużytych ładowarek – 1 SADZONKA
  • Za każde 5 sztuk zużytych tonerów - 1 SADZONKA

* (małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny: telefon, słuchawki, głośnik bezprzewodowy, zabawki elektryczne, ładowarka, prostownica do włosów, przedłużacz, młynek elektryczny, czujnik dymu, termostat, myszka, tablet, aparat fotograficzny, pilot, zegarek elektroniczny).

** (duży i średni sprzęt: blender, toster, mikser, laptop, suszarka do włosów, żelazko, radio, wiertarka, wentylator, drukarka, fax, lampka, lodówka, pralka, suszarka, mikrofalówka, telewizor).

Elektrośmieci zbierze i zutylizuje profesjonalna firma MB Recycling - Partner naszej akcji.

Podczas eventu obecni będą ze swoim stoiskiem przedstawiciele Fundacji Odzyskaj Środowisko.
Odpowiedź na pytania, co łączy elektryczne śmieci i pszczoły? Jak wykorzystać materiały z recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na zajęciach artystycznych? Tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów organizowanych przez Fundację Odzyskaj Środowisko. W czasie zbiórki elektrycznych śmieci będzie można oddać starą pralkę, zużytą lodówkę czy nieużywany telefon. Przy okazji warto sprawdzić jakie surowce i materiały można z tych sprzętów odzyskać. Z części z nich, Fundacja buduje unikatowe ule z recyklingu, tworzy szachy czy jedyną w swoim rodzaju Biżuterię. W czasie zajęć będzie można zobaczyć ul z bębna od pralki, spróbować miodów z miejskich pasiek z recyklingu, sprawdzić swoją wiedzę o pszczołach i zbudować własny, elektryczny las w szkle.

Elektrośmieci to odpady innej kategorii

Każdy może zmniejszać zanieczyszczenie naszej planety. Elektrośmieci są bardzo niebezpiecznymi odpadami, zawierają dużo szkodliwych substancji, które wpływają na zdrowie ludzi i zwierząt, ale również zanieczyszczają środowisko naturalne.

PAMIETAJ!

  1. Nie wyrzucaj elektrośmieci do śmietnika! Grozi za to kara do 5000 zł. I jest to niebezpieczne dla otoczenia.
  2. Oddaj elektrośmieci w punkcie zbierania bądź skorzystaj z usługi bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci z domu.
  3. Nie gromadź elektrośmieci.
  4. Uważaj na stare i zużyte elektrośmieci – możesz w ten sposób wypuścić substancje, które szkodzą Twojemu zdrowiu i zagrażają życiu.

Ważne! Wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe sprzedające AGD mają obowiązek przyjąć od nas niewielkie e-odpady pod warunkiem, że każdy bok urządzenia ma nie więcej niż 25 cm.

Razem możemy więcej – pokażmy, że planeta jest dla nas WAŻNA!

Regulamin akcji dostępny TUTAJ

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Wydarzenie w niedzielę w skansenie!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto