Fabryka Boerner Insulation działa pełną parą!

Materiał informacyjny Boerner Insulation
Fabryka Boerner Insulation znajduje się w Wykrotach, w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To jedna z najnowocześniejszych fabryk wełny mineralnej skalnej w kraju, a jej moce produkcyjne szacuje się na poziomie do 90 tysięcy ton produktu w skali roku. Od momentu ustanowienia zarządu przymusowego i objęcia stanowiska zarządcy przymusowego przez Pawła Piotrowskiego w lipcu tego roku, po czterech miesiącach przestoju, fabryka wznowiła produkcję i trzykrotnie zwiększyła sprzedaż. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 200 osób, a jeszcze niedawno większości z nich groziło zwolnienie – taki był plan rosyjskich właścicieli, którzy chcieli zwolnić blisko 90 proc. załogi.

W maju tego roku, decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, rosyjscy właściciele spółki trafili na listę sankcyjną. W efekcie zamrożono działalność Boerner Insulation i wygaszono produkcję. Pracownicy fabryki zmuszeni byli do pójścia na tzw. postojowe.

– To był dla wszystkich bardzo trudny okres, ale na szczęście mamy to za sobą – mówi Paweł Piotrowski, zarządca przymusowy. – Po kilku miesiącach przestoju fabryka wznowiła produkcję, zrobiliśmy generalne porządki i prace serwisowe, sukcesywnie sprzedajemy zalegające zapasy. Wyszliśmy na prostą i prowadzimy proces sprzedaży aktywów.

Dzięki działaniom zarządcy przymusowego, udało się przywrócić pełne działanie fabryki i utrzymać wszystkie miejsca pracy, a także uregulować zobowiązania finansowe spółki. Wyniki sprzedaży wełny mineralnej wróciły do poziomu sprzed zamrożenia działalności. W ubiegłym roku spółka wygenerowała ponad 250 mln zł przychodów, a w 2024 roku mają one wzrosnąć do 260 mln zł.

Trwa proces sprzedaży aktywów spółki, do którego powołany został zarządca przymusowy. Dotychczas złożyło aplikację ponad 20 podmiotów. We wrześniu przyszłego roku poznamy nowego właściciela fabryki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Fabryka Boerner Insulation działa pełną parą! - Lubuskie Nasze Miasto

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto