Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Opuszczona, lubuska komenda policji nadal niszczeje i straszy. Budynek w Krośnie Odrzańskim można kupić za 1,3 mln zł

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Opuszczona komenda policji w Krośnie Odrzańskim wciąż straszy. Budynek znów ponownie został wystawiony na sprzedaż za 1,3 mln zł.
Opuszczona komenda policji w Krośnie Odrzańskim wciąż straszy. Budynek znów ponownie został wystawiony na sprzedaż za 1,3 mln zł. Łukasz Koleśnik
Już od około ośmiu lat dawna komenda policji przy ulicy Nadodrzańskiej w Krośnie Odrzańskim stoi pusta. Potężny budynek niszczeje i jest często dewastowany. Agencja Mienia Wojskowego próbuje go sprzedać. Do tej pory bezskutecznie. Niedługo odbędzie się nowy przetarg. Opuszczoną komendę policji będzie można nabyć za 1,3 mln zł.

W listopadzie 2016 roku oficjalnie otwarty został budynek, który do dziś służy jako komenda policji w Krośnie Odrzańskim. Wtedy też mundurowi opuścili duży obiekt przy ulicy Nadodrzańskiej, przez lata będący siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Opuszczona komenda policji jest dewastowana

O byłej komendzie policji w Krośnie Odrzańskim pisaliśmy już w 2020 roku. Wówczas okoliczni mieszkańcy zwracali uwagę na to, że budynek nie jest odpowiednio zabezpieczony, z czego skrzętnie korzystają wandale, dokonując w środku zniszczeń.

Sami wtedy weszliśmy do budynku. Nie trzeba było długo szukać śladów obecności niesfornej młodzieży. Wulgarne napisy na ścianach, zniszczone łazienki, rozbite umywalki, potłuczone szyby. W środku nie zostało zbyt wiele rzeczy. Podczas przeprowadzki większość wyposażenia została zabrana.

Opuszczona komenda policji w Krośnie Odrzańskim wciąż straszy. Budynek znów ponownie został wystawiony na sprzedaż za 1,3 mln zł.

Opuszczona, lubuska komenda policji nadal niszczeje i strasz...

Budynek należy do Agencji Mienia Wojskowego, do oddziału regionalnego w Zielonej Górze. Po sygnałach, które od nas otrzymali, wykonano dodatkowe zabezpieczenia na obiekcie. Ponadto w przypadku jakiegokolwiek naruszenia tych zabezpieczeń, są one naprawiane.

Dawna komenda policji do kupienia za 1,3 mln zł

AMW od lat stara się pozbyć budynku, w którym mieściła się krośnieńska komenda policji. Wszystkie przetargi kończyły się jednak wynikiem negatywnym, ponieważ nie było chętnych na duży i kosztowny obiekt. Potencjalnych nabywców odstrasza również to, że obiekt jest wpisany do rejestru zabytków, więc jakiekolwiek prace muszą być zatwierdzone przez konserwatora.

Opuszczona komenda policji jest budynkiem czterokondygnacyjnym o powierzchni użytkowej 1953,2 metrów kwadratowych. Ponadto na działce znajdują się budynki gospodarcze o łącznej pow. 180,40 mkw.

AMW zamierza ponownie spróbować sprzedać nieruchomość przy ulicy Nadodrzańskiej. Przetarg odbędzie się 5 marca 2024 roku w siedzibie AMW w Zielonej Górze przy ul. Zjednoczenia 104. Byłą komendę policji będzie można kupić za 1,3 mln zł. Należy wpłacić 130 tys. zł wadium, aby wziąć udział w przetargu.

Gazeta Lubuska. Gorzów. Policja zatrzymała sprawcę potrącenia 10-latka:

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto