Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lekcje albo wspólne śniadanie na powietrzu. W tej zielonogórskiej szkole uczniowie mają nowe miejsce WIDEO

Eliza Gniewek-Juszczak, Jacek Katarzyński
Wideo
od 16 lat
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonej Górze znalazło się miejsce na ławostoły. Tutaj latem będzie można prowadzić lekcje na świeżym powietrzu. Uczniowie na przerwach będą mogli wspólnie zjeść śniadanie. Ławostoły pojawiły się dzięki współpracy Fundacji Enea i Nadleśnictwa Zielona Góra.

Szkoły w Zielonej Górze. Projekt

Potęga poMocy to program grantowy Fundacji Enea, w ramach którego pracownicy mają szansę na wsparcie osób potrzebujących, mogą również zrealizować projekt lub inicjatywę ważną dla nich lub lokalnej społeczności. W ramach programu Fundacja Enea wspiera zgłoszone projekty grantami. Pracownicy mają możliwość zrealizowania akcji, która w pełni odpowiada ich potrzebom oraz rozwiązuje problemy dla nich istotne, jednocześnie wspierając lokalne społeczności.

Celem projektu jest wspieranie organizacji pozarządowych i innych instytucji prowadzących działalność społecznie użyteczną na rzecz mieszkańców z obszaru Grupy Enea oraz propagowanie wśród pracowników aktywności prospołecznej i wolontariatu pracowniczego.

Będzie można tutaj prowadzić lekcje na powietrzu, albo razem zjeść śniadanie na przerwie. Ławostoły zostały zamontowane w środę, 8 listopada

Lekcje albo wspólne śniadanie na powietrzu. W tej zielonogór...

Potęga poMocy. Co to za program?

Jak przebiega akcja w ramach programu grantowego Potęga poMocy? Fundacja wyjaśniam że to pracownik Enei zgłasza inicjatywę, którą chciałby zrealizować dla swojej lokalnej społeczności. Każda inicjatywa może ubiegać się o grant, pracownik zgłaszający inicjatywę musi wskazać zespół wolontariuszy – pracowników Grupy Enea, w tym siebie, którzy w ramach wolontariatu pracowniczego wyrazili chęć na wsparcie projektu. Zgłaszając inicjatywę, pracownik wskazuje podmiot, na rzecz którego realizowane będzie działanie. W przypadku wygranej podmiot ten uzyskuje darowiznę na rzecz realizowanej inicjatywy, z której następnie musi rozliczyć się z Fundacją Enea.

Edukacja. Grant dla SP nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonej Górze znalazła się na liście zwycięzców i otrzymała grant w ramach programu „Potęga poMocy” prowadzonego przez Fundację Enea.

Roman Łuczkiewicz, dyrektor SP nr 2 w Zielonej Górze zdradza, że pomysł zrodził się przed wakacjami kiedy podczas upałów trudno było prowadzić lekcje w szkole.

– Ławostoły umożliwią prowadzenie części lekcji w otoczeniu drzew i krzewów. To jest coś nowego, co na pewno wzmocni motywację uczniów do nauki. Tego typu zmiany są na pewno korzystne – podkreśla dyrektor Łuczkiewicz.

Projekt pn. „Mała szkolna architektura” ma na celu poprawienie atrakcyjności zajęć edukacyjnych, dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

– Ławostoły pozwolą dzieciom, uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych na dworze i przyswajać nową wiedzę i nowe umiejętności, jak również będzie możliwość zjedzenia śniadania na powietrzu – wyjaśnia Izabela Trzaskowska, specjalista ds. bezpieczeństwa, wolontariusz Fundacji Enea, Oddział Dystrybucji Zielona Góra. – W związku z pandemią COVID – 19 dzieci bardzo mocno ucierpiały siedząc pozamykane w domach, ławki ze stolikami dadzą możliwość prowadzenia lekcji na świeżym powietrzu, co wpłynie bardzo korzystnie na rozwój dzieci. Dlatego zrodził się pomysł na taką inicjatywę. Aby mogła być ona zrealizowana poprosiłam o wsparcie Wolontariuszy Fundacji Enea, partnerem inicjatywy zostało Nadleśnictwo Zielona Góra. Za co z całego serca dziękuję, gdyby nie ich pomoc nie doszłoby do jej realizacji, a razem możemy więcej!

Tola z SP nr 2 chwali pomysł: – Ławki są bardzo fajne. Mają ładny kolor. Podobają mi się zajęcia na powietrzu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto