Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W zielonogórskiej szkole powstało zielone serce. Uczniowie już korzystają WIDEO

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 16 lat
Nowoczesna sala w Zespole Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze kosztowała ok. 70 tysięcy złotych. Uczniowie są zachwyceni. – To forma urozmaicenia pracy nauczycieli. A uczniowie chętnie chcą się w taki sposób uczyć – podkreśla Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty.

Szkoły w Zielonej Górze. Ekopracownia

Nowoczesne ekopracownie urządzane są w szkołach w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.

Program ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Taka sala działa już w Zespole Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze.

– Szkoły kupują takie wyposażenie, aby uczniowie mogli w dobrych warunkach uczyć się, ale też rozwijać swoje zainteresowania. Może akurat się zdarzy, że z uczniów, którzy uczą się tutaj, wyrosną nasi przyszli naukowcy – liczy Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty. – To cieszy, że w naszym województwie powstają takie pracownie dla dobra naszych dzieci.

Kurator oświaty podkreśla, że dzisiaj nowoczesne techniki są już w szkołach powszechne. Nauczyciele korzystając z laptopów i Internetu mogą na lekcjach wykorzystywać różne programy edukacyjne.

– To forma urozmaicenia pracy nauczycieli. A uczniowie chętnie chcą się w taki sposób uczyć – podkreśla Ewa Rawa.

Uczniom podobają się zwłaszcza lekcje z eksperymentami

W zielonogórskiej szkole powstało zielone serce. Uczniowie j...

Zespół Szkół Ekologicznych. Nowoczesna ekopracownia

Maksymalna kwota dofinansowania utworzenia i wyposażenia Szkolnej Ekopracowni wynosi 50 tysięcy zł i takie wsparcie otrzymała Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonej Górze. Szkoła dołożyła z własnego budżetu ok. 20 tysięcy złotych do inwestycji.

– Ta pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt, który posłuży dzieciom w zdobywaniu wiedzy to chociażby tablica interaktywna, zestaw mikroskopów i materiałów do badania poziomu zanieczyszczenia środowiska – wymienia Mariusz Szpakowicz, dyrektor Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze i dziękuje pracownikom oraz osobom zarządzającym za przygotowanie nowego miejsca.

Nowoczesna ekopracownia. Dzieci zachwycone

Z pracowni korzystają uczniowie szkoły podstawowej. Zyskali przyjazne miejsce do nauki z zakresu odnawialnych źródeł energii i przedmiotów przyrodniczych takich, jak przyroda, biologia i geografia.

– Robimy różne eksperymenty. Pani od biologii bardzo ciekawie mówi. Oglądamy różne preparaty pod mikroskopem. Nie wiedziałem, że można je tak powiększyć – opowiada uczeń Bartek.

– Widzimy zainteresowanie dzieci, które z jednej strony bawią się, a z drugiej uczą. Tylko się cieszyć, że taka Ekopracownia – zielone serce szkoły powstała – podkreśla Mariusz Herbut, prezes zarządu WFOŚiGW w Zielonej Górze.

– Bardzo miło się w tej sali pracuje. Jest przyjemnie. Widać, że nasza szkoła się postarała – przyznała uczennica Kinga.

W ramach programu został przeprowadzony konkurs dla uczniów klas I-III, IV-VI na temat: „Na świecie nic się nie marnuje, drugie życie przedmiotów”. Nagrodzone prace zostaną wykorzystane jako materiał edukacyjny. Galeria prac jest pokazana w szkole.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto