Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porywający koncert piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej. To było wydarzenie w Sulechowie! [ZDJĘCIA]

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
Sala dawnego Zboru kalwińskiego w Sulechowie zamieniła się w niedzielny wieczór (10.04) w bliskowschodni bazar pełen dźwięków lecz z tekstami Agnieszki Osieckiej w tle. Czteroosobowy zespół "Sentido" zaprezentował jej najpopularniejsze utwory wykonywane przez plejadę artystów polskich.
Sala dawnego Zboru kalwińskiego w Sulechowie zamieniła się w niedzielny wieczór (10.04) w bliskowschodni bazar pełen dźwięków lecz z tekstami Agnieszki Osieckiej w tle. Czteroosobowy zespół "Sentido" zaprezentował jej najpopularniejsze utwory wykonywane przez plejadę artystów polskich. Jarosław Wnorowski
Sala dawnego Zboru kalwińskiego w Sulechowie zamieniła się w niedzielny wieczór (10.04) w bliskowschodni bazar pełen dźwięków, lecz z tekstami Agnieszki Osieckiej w tle. Czteroosobowy zespół "Sentido" zaprezentował jej najpopularniejsze utwory wykonywane przez plejadę artystów polskich.

Niech żyje bal

Osiecka to wybitna poetka, dziennikarka oraz autorka paru tysięcy tekstów „z mądrym przesłaniem” do znanych polskich piosenek wielu najlepszych wokalistów takich jak: Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski Violetta Villas, Kalina Jędrusik, Sława Przybylska czy Andrzej Zaucha. Wiele z tych utworów, jak np. „Okularnicy”, „Małgośka”, „Czy te oczy mogą kłamać”, „Miasteczko Bełz”, „Uciekaj moje serce” - przeszło do klasyki polskiej piosenki.

Sala dawnego Zboru kalwińskiego w Sulechowie zamieniła się w niedzielny wieczór (10.04) w bliskowschodni bazar pełen dźwięków lecz z tekstami Agnieszki Osieckiej w tle. Czteroosobowy zespół "Sentido" zaprezentował jej najpopularniejsze utwory wykonywane przez plejadę artystów polskich.

Porywający koncert piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej. ...

Nowe projekty muzyczne

Zespół „Sentido” w nowym projekcie muzycznym pt. „Osiecka orientalnie” sięga do tej niezwykłej twórczości, odczytując ją na nowo. Dzięki wykorzystaniu dźwięków koncertowego akordeonu, żeńskiego wokalu oraz bliskowschodnich instrumentów perkusyjnych i smyczkowych, artyści zespołu „Sentido” zaprezentują znane i lubiane utwory w orientalnym stylu. Zespół występował już w tym roku w Filharmonii Zielonogórskiej w programie muzyki semickiej "Kinder Yorn".

Znakomici artyści

Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Edyta Krzemień - absolwentka wydział wokalno–aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2008 roku zadebiutowała rolą Christine (główna bohaterka) w musicalu „Upiór w Operze” A. L. Webbera w Teatrze Muzycznym Roma.

Skrzypaczka Karolina Matuszkiewicz koncertuje na rzadko spotykanych instrumentach, takich jak: orientalne kemanche czy kobyz.

Pochodzący z irańskiej części Kurdystanu perkusista- Arad Emamgholi, towarzyszyć będzie m.in. na dafie (tradycyjnym irańskim bębnie obręczowym). Od 2016 r. mieszka na stałe w Warszawie, a w 2019 r. założył irańsko-polskie trio perkusyjne o nazwie „Shapol”, które rok później wydało swój pierwszy album. Występował już także w Filharmonii Zielonogórskiej.

Trzonem harmonicznym i mózgiem zespołu jest wirtuoz akordeonu - Piotr Kopietz. To prawdziwy „człowiek orkiestra”, multiinstrumentalista, aranżer i kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Umiejętności wykonawcze doskonalił również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie - przez co jest poszukiwanym wykonawcą utworów m.in. Astora Piazzoli.

CZYTAJ TEŻ NA NASZYM PORTALU"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto