Zielonogórscy rugbyści pierwsi zdobyli punkty, a goście z Białegostoku ostatnie. Zwycięskie[ZDJĘCIA]

Alicja Skowrońska
Wataha RC Zielona Góra rozpoczęła oficjalnie sezon. W niedzielę (3 bm.) zielonogórzanie podejmowali Rugby Białystok. Mecz zakończył się wynikiem 24:25 dla gości. W programie zawodów można było przeczytać,że beniaminek rozgrywek po wyjazdowym zwycięstwie w pierwszej kolejce w Poznaniu, przyjeżdża do Zielonej Góry z chęcią zwycięstwa. Gospodarze nie zamierzają ustępować i postawią twarde warunki. Tak rzeczywiście było chociaż nie wyczuwało się, żeby wynik mógł być niekorzystny dla ,,Dzików". Prowadzili przez długi czas, ale kiedy rugbyści z Białegostoku dogonili naszych, zaczęły się szalone emocje. Nikt nikomu nie odpuszczał. Ostatnie piłki w ostatnich minutach należały jednak do gości. Nie zmarnowali okazji.Drugie ich spotkanie na wyjeździe i drugie zwycięstwo. Gra zawodników Watahy była jednak obiecująca i dobrze rokuje przed kolejnymi pojedynkami.

Niestety, kapitan drużyny z Białegostoku - Mateusz Perzyna, w pierwszych minutach gry odniósł poważną konuzję nogi i został odwieziony do szpitala. Stało się to w momencie kiedy zielonogórzanie zdobywali akurat pierwsze punkty, a on tak niefortunnie upadł, że noga wymagała dokładnego przebadania w szpitalu.

Poza tym przykrym dla zawodnika i jego kolegów zdarzeniem, na stadionie UZ przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego atmosfera była sympatyczna. Jak zwykle zresztą kiedy gra Wataha. Tym razem nawet bardziej bo najmłodszych zabawiał klaun Bodzio. Maluchy już się pytały czy będzie na kolejnym meczu.
A ten wyznaczono na najbliższą sobotę, 9 kwietnia, początek spotkania o godz. 15.00, wstęp wolny. Rywalem zielonogórzan będzie Rugby Wrocław.