Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

65 nauczycieli z Zielonej Góry uzyskało stopień nauczyciela mianowanego. W Palmiarni uroczyście wręczono akty nadania

Agnieszka Linka
Agnieszka Linka
65 pedagogów ze szkół w Zielonej Górze odebrało akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego
65 pedagogów ze szkół w Zielonej Górze odebrało akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Agnieszka Linka
65 pedagogów z zielonogórskich szkół odebrało akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Uroczystość, wzorem lat ubiegłych, odbyła się w Palmiarni.

Awans zawodowy to ważny etap na ścieżce rozwoju każdego nauczyciela. W Zielonej Górze akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego łączą się rokrocznie z uroczystością w Palmiarni.

Awans nauczycieli

W tym roku awans na stopień nauczyciela mianowanego uzyskało aż 65 pedagogów.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz Miasta Zielona Góra oraz oświaty. Byli wśród nich m.in. Wioletta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych, Andrzej Wojnakowski, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zielonej Górze, Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, Lidia Gryko, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, Ewa Kostrzewska, prezes zarządu oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Elżbieta Grudzińska, przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność.

Uroczystości rozpoczęły się od występów młodzieży ze Studia Piosenki „Rezonans”, działającym przy Młodzieżowym Centrum Edukacji i Kultury "Dom Harcerza" w Zielonej Górze.
Później nadszedł czas na uroczyste ślubowanie nauczycieli i wręczenie dyplomów awansu.

- Wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego to bardzo ważne wydarzenie, co dodatkowo podkreśla piękne otoczenie zielonogórskiej Palmiarni - mówiła Wioletta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych. Osiągnięcie kolejnego szczebla zawodowej kariery jest dużym wysiłkiem ze strony nauczycieli, dyrektorów, kadry pedagogicznej oraz opiekunów stażu. Dziś świętujemy zwieńczenie tego wysiłku.

Dyrektor Haręźlak przyznała, że zainteresowanie nauczycielskim awansami jest bardzo duże. Nauczyciele chcą podwyższać swoje kwalifikacje i zdobywać bardziej prestiżową pozycję w zawodzie. Awans zawodowy zapewnia bezpieczeństwo dla dalszego rozwoju i gwarantuje wyższe zarobki. W Zielonej Górze wśród nauczycieli najwięcej jest tych ze stopniem nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.

- Akt, który Państwo otrzymaliście jest potwierdzeniem podwyższenia i pogłębienia wiedzy i umiejętności, tak koniecznych do pracy z dziećmi i młodzieżą - powiedział Andrzej Wojnakowski, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zielonej Górze. - Jak powiedział Albert Einstein, szkoła powinna uczyć tak, by dla uczniów była to przyjemność, nie ciężki obowiązek. I tego Państwu serdecznie życzę w kolejnych latach rozwoju zawodowego.

Radość, duma i gratulacje

Wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego to zawsze duży powód do radości dla nauczycieli i dumy dla dyrektorów szkół, które dzięki temu zyskują dodatkowe kompetencje.

- Dzisiejsza uroczystość to zwieńczenie trzech lat starań i dodatkowych zajęć oraz projektów, które przez ten czas realizowałam - mówi Emilia de Ramer -Stalec z Zespołu Edukacyjnego nr 6 w Zielonej Górze. - Nie ukrywam, że egzamin kosztował trochę wysiłku i stresu. Teraz można sobie pozwolić na rozluźnienie tych emocji, by cieszyć się z sukcesu.

- Bardzo chętnie pojawiamy się w Palmiarni, gdy wśród awansowanych są nauczyciele naszych placówek - mówi Tomasz Chmielarczyk, dyrektor Zespołu Edukacyjnego Nr 2 w Zielonej Górze. - W tym roku z naszej szkoły mamy dwoje nauczycieli.

Droga awansu

W tym roku przepisy dotyczące awansu zawodowego nauczycieli ulegają zmianie. Pierwszym krokiem było przejście stażu, któremu towarzyszyło napisanie planu rozwojowego. Z końcem maja nauczyciel zdawał sprawozdanie i przygotowywał się do egzaminu, który był przeprowadzany w lipcu przez kuratorium. W składzie komisji zasiadali przedstawiciele organu prowadzącego - Urzędu Miasta w Zielonej Górze, kuratorium, dyrektor szkoły oraz specjalista z danego przedmiotu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto