Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne badania profilaktyczne w Focus Mall w Zielonej Górze. Co będzie można sprawdzić?

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 16 lat
Akcja „Zdrowie pod kontrolą” to m.in. pomiary ciśnienia tętniczego, pomiary glikemii, nauka samobadania piersi i samobadania jąder, a także demonstracja działania „stethome” – inteligentnego stetoskopu dla rodziców. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada w Galerii Focus Mall w Zielonej Górze.

Zdrowie. Bezpłatne badania w Zielonej Górze

Akcja bezpłatnych badań profilaktycznych odbędzie się w sobotę, 25 listopada, w godzinach od 10.00 do 18.00 w Galerii Focus Mall.

Panowie będą mogli wykonać m.in. badania USG jąder oraz testy PSA, które mogą wskazać potencjalne zagrożenia nowotworowe. Badania USG skierowane są do mężczyzn między 18 a 45 rokiem i będą prowadzone w mobilnym gabinecie lekarskim na poziomie 0, w pobliżu sklepu TK Maxx.

- W ubiegłym roku nasza akcja profilaktyki raka jąder cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest to badanie dla mężczyzn, dlatego w tym roku kontynuujemy akcję, poszerzając ją jednocześnie o dodatkowe możliwości profilaktycznych badań. Oczywiście wszystkie badania w ramach naszej akcji „Zdrowie pod kontrolą” są bezpłatne” – podkreśla Anna Łukasiewicz, Marketing Manager Focus Mall w Zielonej Górze.

W ostatnią sobotę listopada Focus Mall w Zielonej Górze zaprasza na badania całe rodziny. Akcja „Zdrowie pod kontrolą” to m.in. pomiary ciśnienia tętniczego, pomiary glikemii, nauka samobadania piersi i samobadania jąder , a także demonstracja działania „stethome” – inteligentnego stetoskopu dla rodziców.
W tym dniu w Focus Mall będzie się można również zarejestrować w bazie DKMS – potencjalnych dawców szpiku.

W strefie „Kids Play”, obok nowego foodcourtu na poziomie 1 galerii, stanie Szpital Pluszowego Misia oraz zorganizowane zostaną pokazy i warsztaty udzielania pierwszej pomocy.

Profilaktyka zdrowotna pomaga zapobiegać wielu chorobom i leczyć je już na wczesnym etapie rozwoju.

Organizatorami akcji są SCOPH Zdrowie Publiczne oraz studenci medycyny z Międzynarodowego Stowarzyszenia IFMSA oddziału w Zielonej Górze.

Źródło: Focus Mall Zielona Góra

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto