Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Po skargach mieszkańców na hałas w centrum Zielonej Góry jest zapowiedź działań w tej sprawie

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Policja wyjaśnia, że zakłócenie spoczynku nocnego polega na uniemożliwieniu przynajmniej jednej osobie odpoczęcia w ciszy, która obowiązuje od 22.00 do 6.00. Przy czym nie jest konieczne, aby odpoczynek ten polegał na spaniu. Przejawiać się on może także w czytaniu, oglądaniu telewizji. W niektórych sytuacjach czas odpoczynku nocnego może być określony odmiennie np. w szpitalach, sanatoriach, domach opieki społecznej.
Źródło: https://isp.policja.pl/
Policja wyjaśnia, że zakłócenie spoczynku nocnego polega na uniemożliwieniu przynajmniej jednej osobie odpoczęcia w ciszy, która obowiązuje od 22.00 do 6.00. Przy czym nie jest konieczne, aby odpoczynek ten polegał na spaniu. Przejawiać się on może także w czytaniu, oglądaniu telewizji. W niektórych sytuacjach czas odpoczynku nocnego może być określony odmiennie np. w szpitalach, sanatoriach, domach opieki społecznej. Źródło: https://isp.policja.pl/ Mariusz Kapała/zdjęcie ilustracyjne
Zielonogórzanie informują o przypadkach załatwiania się w okolicach lokali gastronomicznych w centrum miasta, krzykach i awanturach. Interpelację w tej sprawie złożył do prezydenta radny Jacek Budziński. Jest zapowiedź działań służb.

Centrum Zielonej Góry. Hałas i nieporządek

Mieszkańcy budynków przy ulicach Kazimierza Wielkiego i placu Bohaterów w Zielonej Górze zwrócili się do radnego miasta Jacka Budzińskiego o pomoc. Skarżyli się na zakłócanie spokoju w nocy w okolicy lokali gastronomicznych w centrum miasta.

– Poinformowali o licznych przypadkach załatwiania się w okolicach lokalu, porzucania opakowań po jedzeniu, krzykach i awanturach w godzinach późnowieczornych i nocnych. Zaproponowali częstsze patrole policji w tych godzinach i w tych okolicach, podobnie jak to ma miejsce na Placu Teatralnym – wyjaśnił w interpelacji do prezydenta radny.

Podobne sygnały dwoje mieszkańców zgłosiło redakcji. Czytelnicy zwrócili uwagę, że regularnie odbywają się duże imprezy i jest bardzo głośno, co uniemożliwia im funkcjonowanie w domu.

Interpelacja radnego. Odpowiedź miasta

W odpowiedzi na interpelację prezydent Janusz Kubicki poinformował radnego, że problem został omówiony na spotkaniu z kierownictwem Miejskiej Komendy Policji w Zielonej Górze.

– Rejon lokali gastronomicznych mieszczących się przy al. Niepodległości został objęty szczególnym nadzorem przez pracowników Biura Ochrony Wizyjnej z poleceniem niezwłocznego reagowania na wszelkie przypadki naruszania przepisów prawa – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

W piśmie włodarz poinformował również o zwróceniu się do komendanta straży miejskiej o zwiększenie nadzoru nad wskazanym rejonem w ramach pełnionych służb obchodowych i przeprowadzenie rozmów z właścicielami lokali w sprawie zachowania ich klientów.

Jednym z ostatnich przykładów współpracy operatorów miejskiego monitoringu z policjantami jest przypadek zatrzymania dwóch młodych, pijanych mężczyzn, którzy w nocy 1 listopada wyrywali rośliny z klombów na deptaku, a następnie weszli do jednego z lokali. Wszystko zarejestrowały kamery.

Zobacz też wideo: Zielona Góra. Policja zatrzymała wandali

od 16 lat

Policja w Zielonej Górze. Wykroczenia trzeba zgłaszać

Policjanci radzą, aby reagować na wykroczenia i zakłócania ciszy nocnej, wzywać patrol policji, dzwoniąc na numer 112. Można także korzystać z elektronicznej formy zgłoszeń miejsc niebezpiecznych.

– Otrzymujemy zgłoszenia od mieszkańców i reagujemy. Przypadki zakłócania ciszy można też zgłaszać elektronicznie poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po uzyskaniu takich informacji, dyżurny kieruje patrole na miejsce zdarzeń – wyjaśnia podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Mieszkańcy wskazali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przy al. Niepodległości grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją. W pobliżu w miejscu niedozwolonym wskazano też na spożywanie alkoholu.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto