MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ten zjazd z ronda 11 listopada w Zielonej Górze jest zamknięty. Jak długo potrwają utrudnienia? Co będzie robione?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 16 lat
Jeden zjazd z ronda 11 Listopada w Zielonej Górze został zamknięty. - Będziemy wykonywać przewiert - zapowiada Łukasz Andrzejewski z Wydziału Realizacji Projektów Funduszu Spójności w zielonogórskich Wodociągach. Utrudnień będzie więcej.

Na drogach Zielonej Góry. Utrudnienia w ruchu

Znak zakazu ruchu na zjeździe z ronda 11 Listopada w kierunku ul. Podgórnej w Zielonej Górze wielu kierowców zdziwił. To centrum miasta, pomiędzy urzędami miasta, marszałkowskim, starostwem powiatowym, delegaturą urzędu wojewódzkiego, bankami i siedzibą lubuskiego oddziału NFZ.
Ruszyła inwestycja Wodociągów Zielonogórskich. Zapowiadaliśmy, że jeśli jedziesz do urzędów w Zielonej Górze? Wybierz komunikację miejską. Od 8 marca nowe utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Rusza inwestycja

– Przy urzędzie miasta w ul. Podgórnej i Zyty budujemy całkiem nową kanalizację deszczową – informuje Łukasz Andrzejewski, koordynator zadania z ramienia spółki Wodociągi Zielona Góra. – Kanalizacja ta będzie odbierać wody z tych ulic i będzie kierować je do zbiornika rozsączającego w parkingu urzędu miasta. Musieliśmy niestety zamknąć teraz cały pas drogowy w ul. Podgórnej ponieważ będziemy wykonywać przewiert poprzez budowę sieci kanalizacji deszczowej.

Łukasz Andrzejewski zapowiada, że w kolejnych tygodniach będą postępować prace wzdłuż ulicy i w ulicy Podgórnej aż do ul. Krótkiej, a później w ul. Zyty. – Tutaj też należy mieć na uwadze, że będą utrudnienia i całościowe wyłączenia pasa drogowego ul. Podgórnej z ruchu – podkreśla.

Utrudnienia w pobliżu urzędów potrwają do końca czerwca.

Zobacz to miejsce na mapie:

Wodne inwestycje w Zielonej Górze. Inne utrudnienia w ruchu

Kolejne wyłączenia z ruchu w Zielonej Górze związane z budową kanalizacji deszczowej planowane są na ul. Batorego. Ponadto, budowana jest kanalizacja deszczowa w rejonie ul. Zacisze, tam gdzie ma być budowana ul. Aglomeracyjna. Budowana jest też kanalizacja deszczowa na Trasie Północnej, obok sklepu Agata Meble. Tam prace trwają na ścieżce rowerowej. – Realizowanych jest jeszcze kilka mniejszych zadań, które nie powodują większych utrudnień w ruchu – dodaje pracownik Wydziału Realizacji Projektów Funduszu Spójności w zielonogórskich Wodociągach.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto