Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa budowa Parku Mazurskiego. Już w czerwcu zielonogórzanie będą mogli wypoczywać w tym urokliwym miejscu

Agnieszka Linka
Agnieszka Linka
Już w czerwcu 2022 r. ma zostać oddany do użytku Park Mazurski przy os. Mazurskim w Zielonej Górze
Już w czerwcu 2022 r. ma zostać oddany do użytku Park Mazurski przy os. Mazurskim w Zielonej Górze Agnieszka Linka
Prace w Parku Mazurskim idą pełną parą. Zielonogórzanie zyskają nowe miejsce do spacerów i rekreacji już w czerwcu. W leśnym otoczeniu powstają m.in. alejki - w tym piękna drewniana promenada, ławeczki, urządzenia do ćwiczeń oraz boisko. Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Już w czerwcu mieszkańcy osiedli Mazurskiego, Pomorskiego, Śląskiego i Kaszubskiego będą mogli spacerować alejkami Parku Mazurskiego. Wyczekiwana inwestycja budzi ciekawość, co do ostatecznej formy, jaką przybierze oraz zadowolenie z możliwości spacerów i odpoczynku na łonie natury.

Co powstanie w Parku Mazurskim

- Cieszę się, że w końcu ktoś o nas pomyślał i zaczęto realizować projekt. Mamy tutaj ładne tereny, ale niestety do tej pory nie były odpowiednio wykorzystane, a to przecież takie piękne miejsce na spacery - mówi pan Jacek.

- Tu powstaje jakiś park, a co w nim będzie? - pyta z kolei zdziwiony pan Łukasz, zagadnięty przeze mnie na parkingu.

W ramach inwestycji przy wejściu do parku mają powstać schody terenowe. Spacerowicze będą poruszali się ścieżkami drewnianymi oraz z miału kamiennego. Pod urządzeniami zabawowymi znajdzie się piach. Z kolei miłośnicy pikników będą mogli skorzystać z trawiastych miejsc do rekreacji.
Na terenie sportowo-rekreacyjnym znajdzie się ścieżka zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń, trawiaste miniboisko i plac zabaw dla dzieci. Nie zabraknie też obiektów małej architektury: ławek, mostka, hamaków, ławo-stołów i śmietników.

Inwestycja z Budżetu Obywatelskiego

Budowa parku przy os. Mazurskim to jeden ze zwycięskich projektów w Budżecie Obywatelskim. W 2019 r zagłosowało na niego 3274 zielonogórzan. Wykonawcą inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj jest firma Pro-Infra z Jerzmanowej.

Ukończenie robót i przekazanie terenu do użytku mieszkańców powinno nastąpić do 31 maja. Pierwotnie koszt budowy miał wynieść 450 tys. zł, jednak najtańsza oferta opiewała na 613 tys. 770 zł. Brakująca kwota zostanie pokryta z budżetu miasta.

Zobacz wideo: Magiczne jezioro w Zielonej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto