Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z całego tygodnia 18.02.2024 w Zielonej Górze. Zobacz przegląd prasy, by być na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zielonej Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.02 a 17.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nie żyje Nauczyciel Roku 2006 i inicjatorka Szkoły Myślenia Twórczego w Zielonej Górze ”?

Przegląd tygodnia: Zielona Góra, 18.02.2024. 11.02 - 17.02.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nie żyje Nauczyciel Roku 2006 i inicjatorka Szkoły Myślenia Twórczego w Zielonej Górze

W piątek, 16 lutego Szkoła Myślenia Twórczego oraz Klub Kiwanis Zielona Góra Adsum poinformowały o śmierci Danuty Konatkiewicz. To pomysłodawczyni i wieloletnia dyrektorka szkoły oraz współzałożycielka klubu oraz ceniona i lubiana nauczycielka.

📢 Lubuskie rzeki wciąż wysokie i groźne. Pozalewane pola, łąki i pastwiska, podtopione posesje. Wysoka woda daje w kość

Lubuskie walczy ze skutkami wysokich poziomów wody w rzekach i wód gruntowych. W wielu miejscach dochodzi do podtopień. Pozalewane są łąki, pola i pastwiska. Rolnicy już teraz mówią o stratach. Strażacy wypompowują wodę z pozalewanych posesji i uszczelniają wały przeciwpowodziowe.

📢 One Billion Rising 2024 w Zielonej Górze. Kolejny raz na zielonogórskim deptaku wytańczono sprzeciw wobec przemocy. Tylko TAK oznacza zgodę

Taniec jest oznaką radości i wolności, ale może być też formą protestu. W Zielonej Górze odbyła się już 13. edycja One Billion Rising, znanego również jako "Nazywam się Miliard". To międzynarodowa kampania społeczna przeciw przemocy stosowanej wobec kobiet i dziewcząt. Elementem wspólnym akcji na całym świecie jest taniec. Organizatorem wydarzenia byli Lubuskie Stowarzyszenie na rzecz Kobiet BABA i Instytut Równości.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 18.02.2024: 11.02-17.02.2024 Zielona Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zielonej Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zielona Góra. Zmiany w komunikacji miejskiej. Nowe trasy autobusowe skomunikują kolejne osiedla. Które trasy ulegną zmianie? Sprawdź

W Miejskim Zakładzie Komunikacji będą kolejne zmiany. Wraz z początkiem roku magistrat ogłosił dwie duże zmiany. Tym razem jednak zmiany obejmą nowe trasy autobusowe i nowe przystanki, więc kolejne ulice zostaną skomunikowane. Co czeka pasażerów?

📢 Droga w Miodnicy koło Żagania jest już przejezdna, równa i wygodna. Ile kosztowała inwestycja? Dlaczego nie ma ścieżki rowerowej?

W czwartek 15 lutego 2024 marszałek Paweł Jabłoński przyjechał do Miodnicy na podsumowanie inwestycji. Pod koniec 2023 roku zakończyła się blisko dwuletnia przebudowa drogi biegnącej przez Miodnicę w gminie wiejskiej Żagań. Odnowiona trasa jest wygodna i równa, ale ma jeden mankament: brak ścieżki rowerowej. Paweł Tonder, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze tłumaczy, że jej budowa nie była możliwa ze względu na własność gruntów przy modernizowanej trasie.

📢 Gwoździe w kiełbasie. Uważaj, w Zielonej Górze znów komuś zależy, aby zaszkodzić psom. Są pierwsze ofiary

Krążące w internecie informacje budzą poważne zaniepokojenie. Ktoś celowo rozrzuca kiełbasę naszpikowaną drutami w okolicach stawu, przy ulicy Waszczyka, czego ofiarą padł jeden z zielonogórskich psiaków. O zdarzeniu jako pierwszy napisał portal Radia Zielona Góra. Właściciele psów — uważajcie!

📢 Uwaga kierowcy! Na S3 w okolicy węzła Głogów Zachód ruch w obie strony tylko jednym pasem!

Ważny komunikat dla kierowców. Na odcinku S3 w okolicy węzła Głogów Zachód wprowadzono zmianę organizacji ruchu. W obie strony jazda odbywa się tylko jednym pasem. Trzeba też zwolnić.

📢 Miejski monitoring w Lubuskiem jest potrzebny, ale do poprawy. Są wyniki kontroli

Monitoring funkcjonuje w wielu polskich miastach. Jest jednym z narzędzi do walki z przestępczością. Dobrze zaprojektowany i sprawnie działający może zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Funkcjonowaniu systemu w kilku miastach województwa lubuskiego przyjrzała się Najwyższa Izba Kontroli. Wykryła szereg nieprawidłowości.

📢 ZUS przypomina o 800 plus. W pierwsze osiem dni Lubuszanie złożyli już ponad 33 tys. wniosków o świadczenie 800 plus

Na początku lutego ruszył nabór wniosków o świadczenie 800 plus na nowy okres świadczeniowy w 2024 i 2025 roku. Rodzice i opiekunowie dzieci do 18 roku życia powinni zadbać o terminowe wypełnienie i przesłanie wniosku, aby zagwarantować sobie ciągłość wypłat dodatku. Dotychczas rodzice i opiekunowie z województwa lubuskiego złożyli już ponad 33 tys. wniosków. Jak wypełnić wniosek i gdzie go wysłać?

📢 Tam w Zielonej Górze najlepiej kształcą przyszłych kierowców. Poznaj 20 szkół nauki jazdy

W ubiegłym roku 38,65 procent zdało egzamin na prawo w Zielonej Górze za pierwszym razem, w 2022 roku było niemal tyle samo – 38,56 proc. Czy jest możliwe, że te wyniki będą kiedyś lepsze? Jak wybrać szkołę, żeby zwiększyć swoje szanse? Zajrzeliśmy do danych WORD Zielona Góra, aby wybrać najlepiej kształcące w tej dziedzinie szkoły.

📢 Jak daleko w Lubuskiem jest od zakochania do małżeństwa? Urząd Statystyczny w Zielonej Górze podał dane

Kiedy ślub? To pytanie wciąż pada, ale odpowiedź już nie jest taka prosta. Urząd Statystyczny w Zielonej Górze wyliczył, jak blisko jest w naszym regionie od zakochania do małżeństwa.

📢 Walentynki, sralentynki. Zobaczcie najlepsze MEMY o święcie zakochanych

14 lutego przypada święto zakochanych, które - ze względu na patrona - nazywamy walentynkami. Nie wszyscy jednak będą dziś radośnie świętować w towarzystwie swoich drugich połówek. Jednym i drugim humor poprawią walentynkowe MEMY. Zobaczcie, wybraliśmy te najśmieszniejsze!

📢 Zielona Góra - zielona czy betonowa? Te drzewa zostały tylko na zdjęciach, ale pojawiły się nowe w okolicy

Smutne są efekty wycieczki w czasie ulicami Zielonej Góry dzięki kamerom Google Street View. W latach 2012/2013 na zdjęciach zachowało się dużo drzew, których już nie ma. O wielu pewnie mieszkańcy już pamiętają. Jednak, kiedy znikają jedne drzewa, sadzone są nowe. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze podsumowała swoje działania za 2023 rok i wyliczyła, ile posadzono drzew.

📢 Billboard z wyznaniem miłości w Zielonej Górze. Zakochani mają gest! Rozpoznajesz parę ze zdjęcia?

Zakochani po uszy potrafią mieć gest! Autor, pan Paweł postanowił uczcić dwudziestą rocznicę ślubu w niezwykły sposób. Na wielkim billboardzie przy ruchliwej zielonogórskiej ulicy pojawiło się ślubne zdjęcie i pełne uczucia wyznanie miłości. Rozpoznajesz tę parę?

📢 Protest urzędników w Zielonej Górze. Chodzi o pieniądze. Poznaj postulaty obu stron. Zobacz zdjęcia

Czy Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze przeniesie się do Sulechowa? Miałoby to obniżyć koszty funkcjonowania placówki. Pomysł ma być odpowiedzią na nieprzekazanie dotacji celowej na funkcjonowanie placówki przez prezydenta Zielonej Góry.

📢 Gigantyczny park handlowy w Lubuskiem! Tak wygląda na nowych wizualizacjach. Kiedy ruszy budowa kompleksu w Krośnie Odrzańskim?

W Lubuskiem powstanie gigantyczny park handlowy. Będzie się on mieścił w Krośnie Odrzańskim. O planowanej budowie mówi się od kilku lat. Inwestor udostępnił nowe wizualizacje inwestycji. Kiedy ruszy budowa kompleksu handlowego?

📢 Pomiędzy Nową Solą a Zieloną Górą może powstać nowa atrakcja dla mieszkańców i turystów

Na początek ma być uporządkowany i udostępniony niewielki park przy klasztorze w Otyniu, a ruiny zabytku mają być zabezpieczone. Pierwsza do wykonania jest rekonstrukcja budynku bramnego. Uczniowie zielonogórskiej „Budowlanki” będą mogli tutaj szlifować swój fach, wykonując prace renowatorsko-konserwatorskie.

📢 Napadli na taksówkarza, ale szybko wpadli. Sprawców brutalnego ataku czeka teraz długa odsiadka

Zaledwie kilka godzin zajęło zielonogórskim policjantom zatrzymanie trzech mężczyzn podejrzanych o brutalną napaść na kierowcę taksówki na aplikację. Sprawcy dotkliwie pobili taksówkarza i wyciągnęli go z samochodu, którym następnie odjechali . Po przejechaniu kilku kilometrów porzucili auto, ale zabrali z niego pieniądze, telefon komórkowy oraz samochodową kamerkę.

📢 10 najczęściej popełnianych błędów na egzaminie z prawa jazdy w Zielonej Górze. Co sprawia największą trudność? | WIDEO, ZDJĘCIA

  • Sytuacją idealną byłoby to, żeby w fotelu za kierownicą czuć się tak, jak w ulubionym fotelu w domu przed telewizorem. Komfort myślenia, komfort jazdy, ogromna przyjemność - podkreśla Roman Uździcki, egzaminator WORD Zielona Góra. Zobacz 10 najczęściej popełnianych błędów podczas egzaminu na prawo jazdy w Zielonej Górze.

📢 Fatalna trzecia kwarta, nieudana pogoń w czwartej i porażka Zastalu Zielona Góra z GTK Gliwice!

Walczący o pozostanie w Orlen Basket Lidze koszykarze Enei Stelmetu Zastalu Zielona Góra przegrali (94:99) ważne spotkanie z Tauronem GTK Gliwice

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto