Przegląd prasy z lipca 2020 w Zielonej Górze, najważniejsze informacje miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zielonej Góry czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zielonej Góry czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lipcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Zielonej Góry najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Wakacje 2020. Oto lista najbardziej wkurzających zachowań na plaży! Tego nie rób! [31.07.2020]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd lipca 2020 w Zielonej Górze: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lipca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wakacje 2020. Oto lista najbardziej wkurzających zachowań na plaży! Tego nie rób! [31.07.2020]

Przyszło lato, a wraz z nim powiew wolności, którego brakowało nam zwłaszcza podczas izolowania się w domu z powodu koronawirusa. Tłumnie wyruszyliśmy więc nad morze, aby kąpać się i opalać. Są jednak tacy, którzy poczuli się zbyt swobodnie. To dla nich powstała ta galeria. Zobaczcie, co wolno, a czego nie wolno robić na plaży i pamiętajcie: jeśli nie wiecie, jak się zachować, zachowujcie się przyzwoicie!

📢 Wakacyjna miłość. Mąż zostawił żonę po 50 latach małżeństwa. Wdał się w romans w sanatorium

Udane to małżeństwo było. 50-lecie ślubu z pompą obchodziło. Później mąż pojechał do sanatorium. Wdał się w wakacyjny romans. Żonę zostawił dla pani sanatoryjnej.

📢 Jedna z Czytelniczek poinformowała nas, że pracownik sklepu z materiałami budowlanymi ma koronawirusa. Mamy odpowiedź Castoramy

Koronawirus w jednym z zielonogórskich marketów budowlanych? Czytelniczka poinformowała nas, że pracownik sklepu w Zielonej Górze ma dodatni wynik badań na koronawirusa. - Co z kwarantanną osób, które mogły mieć z mieszkańcem kontakt? - pyta kobieta.

Zrób sobie prezent:

Huawei MediaPad T3 10" 16GB LTE Szary (53018518)


Apple iPad Pro 9,7" 32GB Wi-Fi Złoty (MLMQ2FDA)


Prasówka lipiec Zielona Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lipcu uwagę czytelniczek i czytelników z Zielonej Góry. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 „Ojciec chyba zabił mamę”. Dramat w bloku przy ul. Lisiej w Zielonej Górze

Policyjna taśma przy drzwiach. Zakrwawiony kamień na trawniku. Dziś to jedyne ślady dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się w bloku przy ul. Lisiej w Zielonej Górze. W niedzielę, 26 lipca mąż zabił żonę, a później sam wyskoczył z 10-piętra. Świadkiem dramatu był ich syn, który powiadomił policję.

📢 Dramat w wieżowcu przy ulicy Lisiej. Mężczyzna zamordował żonę i rzucił się z budynku. Syn uciekł

Do dramatycznych wydarzeń doszło w niedzielę, 26 lipca nad ranem na jednym z zielonogórskich osiedli. O sprawie jako pierwszy poinformował serwis poscigi.pl

📢 RM Solar Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin. Tak się dopinguje żużlowców! Byłaś/byłeś na meczu? Znajdź na zdjęciach siebie i znajomych

W piątek, 24 lipca, żużlowcy Falubazu Zielona Góra na własnym torze zmierzyli się z Motorem Lublin w pojedynku VII kolejki rozgrywek ekstraligi. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa na trybunach stadionu przy W69 zasiadło tylko niespełna 3700 kibiców, ale nikt nie szczędził gardła i gorąco dopingował zawodników spod znaku Myszki Miki. Byłaś/byłeś na meczu? Poszukaj siebie i znajomych na naszych zdjęciach!

📢 Odstrzał dzików w Zielonej Górze rozpocznie się od 27 lipca. O jakich porach będzie się odbywał? Ile zwierząt obejmie?

  • W związku z rosnącą w tym roku ilością dzików w mieście, po konsultacji z Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz Polskim Związkiem Łowieckim podjąłem decyzję o redukcji populacji tej zwierzyny w granicach administracyjnych miasta - poinformował Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Odstrzał dzików ma rozpocząć się najbliższy poniedziałek, 27 lipca.

📢 Oranżeria w parku w Zielonej Górze Zatoniu wygląda niesamowicie. Co za metamorfoza!

Serce rośnie po każdej wizycie w zielonogórskim Zatoniu. Że jednak można. Zabytkowe pałac, oranżeria i park robiły przygnębiające wrażenie beznadziei i braku szans dla zabytków popadających w ruinę. Na szczęście znalazła się grupa pasjonatów ze stowarzyszenia Nasze Zatonie i dobry klimat w mieście. Zajrzeliśmy do oranżerii i... koniec wieńczy dzieło. Do otwarcia parku jeszcze zostało nieco czasu, ale oranżeria jest symbolem tego, co się tutaj podziało.

📢 Zielona Góra. Są wyniki głosowania na projekt Ochli. Tak będzie wyglądać kąpielisko?

Prawie 24 tysiące głosów zostało oddanych w głosowaniu na projekt modernizacji kąpieliska w Ochli. Zielonogórzanie wybierali jedną z czterech głównych koncepcji oraz osiem elementów dodatkowych, takich jak zjeżdżalnie, altana wodna czy ścianka wspinaczkowa. Jak ostatecznie przedstawiają się wyniki?

📢 Miłośnicy pięknych aut, mamy dla Was świetne wieści. Do Zielonej Góry już w ten weekend przyjadą niezwykłe garbusy i nie tylko

Volkswageny Garbusy (ale nie tylko) znów zjadą do Zielonej Góry. Już w ten piątek, 24 lipca, rozpoczyna się wielkie Garbobranie - zlot miłośników pięknych aut.

📢 Studenci mieli szansę na ciepły posiłek w barze pani Magdy. Przez epidemię koronawirusa lokal zamknięto. Zbiórka pomoże w przetrwaniu baru?

Pani Magda prowadzi na Uniwersytecie Zielonogórskim bar. Jak przyznaje, podaje zwykłe dania. Schabowego, zupę, pierogi. Ale dla wykładowców, studentów, te "zwykłe" dania przez ostatnie lata były szansą na ciepły posiłek w biegu między zajęciami. Epidemia spowodowała, że bar musiał zostać zamknięty. Studenci zorganizowali więc zbiórkę na rzecz pani Magdy. By pomóc jej przetrwać.

📢 Zielona Góra. Co z basenem na terenie CRS? Kiedy będzie można z niego znów korzystać?

W tym roku wszyscy zmagamy się z niedogodnościami związanymi z epidemią koronawirusa. Pomimo, że część obostrzeń została już zniesiona przez rząd, otwarto siłownie czy kluby fitness, to jednak niektóre obiekty wciąż pozostają zamknięte. Czy możemy liczyć, że basen w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze zostanie wkrótce udostępniony dla odwiedzających?

📢 Zmiany w porcie w Cigacicach. Co to za drewniana budowla?

Odwiedzający port w Cigacicach mogą zobaczyć w tym miejscu nową drewnianą budowlę. Okazuje się, że to restauracja Przystań Tu uległa rozbudowie. - Ostatni okres ze względu na epidemię koronawirusa nie był dla nas łatwy, ale zamierzy iść do przodu - twierdzi Piotr Włoch, który odpowiada za stronę kulinarną lokalu.

📢 Środek dnia, a tu dziki przechodzą ulicą Staszica w Zielonej Górze. Aut w ogóle się nie boją. Czytelnik: czy miasto ma na nie jakiś plan?

Komary i dziki. To ostatnio tematy, które rozgrzewają zielonogórzan niemal do czerwoności. Te pierwsze dają nam się we znaki, te drugie często powodują strach u mieszkańców, gdy spotkają oni gromadkę dzików, a uciec za bardzo nie ma gdzie. Czy miasto ma jakiś pomysł, jak rozwiązać sprawę wędrujących po mieście zwierząt?

📢 Ale dziwna konstrukcja. Zobacz, co zmieniło się w parku w Zatoniu

Aż przyjemnie obserwować jak zmienia się park w Zielonej Górze Zatoniu. Z dnia na dzień pięknieje i widać, że nie jest to jakaś jednorazowa akcja, ale systematyczne praca nad przywróceniem urody temu miejscu. Właśnie na szczycie pagórka stanęła Altana Różana, zwana także Świątynią Różaną. To ażurowa konstrukcja, po której z czasem będą się pięły róże. A widok z altany na park i pałac jest naprawdę przepiękny - to najdłuższa oś widokowa założenia. Przypomnijmy, że to kolejne etapy rewitalizacji parku w ramach projektu "Zachowanie i wykorzystanie historycznych krajobrazów parkowych w Branitz i Zatoniu". Serce rośnie, zwłaszcza że i coraz więcej tutaj spacerowiczów. Ku końcowi ma się także remont oranżerii, ale to już całkiem inna historia...

Altana Różana w parku w Zatoniu

📢 Tak wygląda ścieżka rowerowa prowadząca do Ochli po nawałnicy

W poniedziałek, 20 lipca, na Zieloną Górą przeszła nawałnica. W kilka minut ulice zamieniły się w rwące potoki, a niektóre parkingi wyglądały jak stawy. Silny wiatr połamał sporo gałęzi i drzew. Zobaczcie, jak wygląda ścieżka rowerowa prowadząca do Ochli. Trudno nią przejechać.

📢 Ulewa wiatr i grad w Zielonej Górze. Zalewało ulice i parkingi

W całym regionie jest bardzo ciepło i parno. W wielu miejscach już grzmi i pada. Potężna ulewa przeszła po godz. 16.00 m.in nad Zieloną Górą, pada też w Krośnie. IMGiW wydał ostrzeżenie dla naszego regionu.

📢 Twoja decyzja może odmienić na lepsze życie jakiegoś zwierzaka. Zobaczcie, jak niezwykłe psy czekają na adopcję w zielonogórskim schronisku

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze wciąż sporo zwierząt czeka na dom. Niektóre psy w tej samej klatce są już nawet i parę lat. Może dasz im szansę na nowe życie? Nie wiesz, jaki pies będzie dla Ciebie odpowiedni? Wypełnij ankietę przedadopcyjną. Zawsze możesz liczyć na dobrą radę pracowników schroniska.

📢 Zielona Góra. Niepełnosprawni parkują poza kopertami... i dostają mandaty!

Do naszej redakcji zgłosił się nasz Czytelnik, Tadeusz Sworek, który w ostatnich dniach otrzymał mandat 200 zł za parkowanie pod szpitalem poza kopertą. – Nie rozumiem tego, przecież mam kartę osoby niepełnosprawnej. Dla mnie to duża kwota – martwi się zielonogórzanin. Okazuje się, że przyczyną kłopotu jest tegoroczna zmiana zasad dotyczących miejsc postojowych.

📢 Zielona Góra. "Dobre, smaczne, bo lubuskie". Świetna impreza w skansenie w Ochli

W niedzielę, 19 lipca, o godz. 12.00 w muzeum etnograficzne rozpoczęła się kulinarna impreza pod nazwą "Dobre, smaczne, bo lubuskie". Tłumy odwiedzających mogli skosztować na miejscu szereg lokalnych produktów m.in. miody, sery ale także smaczne cepeliny. Całość uświetniły występy zespołów ludowych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie