Przegląd tygodnia w Zielonej Górze, najważniejsze wydarzenia od 5.04 do 11.04.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 5.04 do 11.04.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 5.04 do 11.04.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zielonej Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.04 a 11.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pamiętacie żużlową Wielkanoc z Falubazem? Na stadionie latały kamienie”?

Przegląd tygodnia Zielona Góra od 5.04 do 11.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pamiętacie żużlową Wielkanoc z Falubazem? Na stadionie latały kamienie

W sezonie 2019 żużlowcy ekstraligi nie będą ścigać się w lany poniedziałek. Zarządcy PGE Ekstraligi nie zdecydowali się również zorganizować meczów w wielkanocną niedzielę, a przecież w przeszłości bywało, że ligowy żużel kibice oglądali w pierwszy dzień świąt.

Pamiętacie Wielkanoc 2007. W niedzielę doszło do starcia Falubazu Zielona Góra z Polonią Bydgoszcz. Żużlowcy Polonii jechali do Zielonej Góry jak na ścięcie. Falubaz, który rok wcześniej awansował do ekstraligi, w roli faworyta podejmował teoretycznie dużo słabszą Polonię. Gospodarzy do triumfu miał prowadzić Piotr Protasiewicz, który po dwunastu latach wrócił do macierzystego klubu. W pierwszym meczu jednak ani jemu, ani innym żużlowcom Falubazu nie szło tak, jak powinno. Dlatego doszło do niespodzianki, Polonia wygrała 46:43. Zielonogórski klub poniósł również organizacyjną porażkę w zderzeniu z ekstraligą. Na trybunach było więcej ludzi niż miejsc, brakowało ochrony. Po meczu kibice wybiegli na tor, jeden z fanów gości został ranny po uderzeniu kamieniem w głowę.

📢 Kolejne 2 osoby zakażone koronawirusem w Zielonej Górze. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia [11.04.20]

268 nowych zakażonych koronawirusem w Polsce. Tak wynika z najnowszych danych, które opublikowało ministerstwo. W sobotę (11 kwietnia) z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa odnotowano łącznie 401 osób.

📢 Na osiedlu Pomorskim odstrzelono dzika. Był ranny, leżał w krzakach...

  • Ranny dzik leży w krzakach na osiedlu Pomorskim. Próbuje się podnieść, upada. Od godziny dzwonię po służbach, szukam pomocy - zaalarmował nas Czytelnik. Na miejscu była policja i myśliwy.

Tygodniowa prasówka 5.04-11.04.2020 Zielona Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zielonej Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Dlaczego w Lubuskiem jest najmniej zakażonych koronawirusem i zero ofiar śmiertelnych? Dane i opinie ekspertów

W Lubuskiem jest najmniej w Polsce zakażonych koronawirusem. Jesteśmy jedynym regionem, w którym na Covid-19 nie zmarł żaden pacjent. Czy to efekt znakomitego zabezpieczenia woj. lubuskiego przed pandemią? Czy może np. niskiej ilości przeprowadzanych u nas testów? GL zdobyła dane i opinie ekspertów.

📢 Targ w Wielką Sobotę przy Owocowej w Zielonej Górze. Ile kosztują warzywa i owoce?

Ryneczek przy ul. Owocowej w Zielonej Górze jest otwarty. Mimo że ruch, z racji ograniczeń związanych z koronawirusem, jest dużo mniejszy niż zwykle, chętnych do zrobienia zakupów nie brakowało. Kierownictwo targowisko od początku zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by kontrolować, ile osób stoi w kolejce, w jakich odległościach. A jego pracownicy dostosują do zaleceń.

Sprzedawców spotkamy tam w rękawiczkach, a klienci starają się dostosować do panujących zasad. Sprawdziliśmy też przy okazji ceny warzyw, owoców oraz innych produktów tam sprzedawanych. Przejdź do galerii>>

📢 Ależ to będzie muzeum w Zielonej Górze! Na miarę XXI wieku. Byliśmy w dobudowanej części Muzeum Ziemi Lubuskiej. Jeszcze trwają prace, ale…

Nowa część Muzeum Ziemi Lubuskiej jeszcze nie jest gotowa, ale już robi wrażenie. Będzie multimedialnie, będą iluminacje… I jeszcze ten nowiutki fortepian Yamahy!

📢 Ludzie rzucili się po darmowe maseczki w Zielonej Górze. Zapomnieli o bezpieczeństwie...

W czwartek 9 kwietnia miasto rozdało blisko 20 tysięcy maseczek w 18 miejscach w Zielonej Górze. Ludzie tłumnie ustawili się w kolejkach. Jednak gdy przyszło do wręczania maseczek, to niektórzy wręcz rzucili się na nie.

📢 Wielkie zające i wielkanocne jaja opanowały miasto i sąsiednie wsie. Kto je sprezentował mieszkańcom?

Wielkanocne jaja, zające i inne ozdoby pojawiły się na rondach, skwerach w Sulechowie, a także w gminnych sołectwach. Niespodzianka była dla mieszkańców i w tych smutnych czasach wywołała na ich twarzach uśmiech. Skąd się wzięły te prezenty? - pytają. Okazuje się, że to zasługa pewnej firmy i... artystyczne zdolności pracowników ośrodka sportu.

📢 Stary most w Cigacicach wkrótce zostanie zamknięty. Na jak długo?

Mieszkańcy przez kilka miesięcy walczyli o remont starego mostu w Cigacicach. Pod koniec lutego podpisano umowę z konsorcjum dwóch firm z Wrocławia na modernizację przeprawy. Teraz nadszedł czas na konkretne prace. Z tego powodu, już za kilka dni, 15 kwietnia, most zostanie całkowicie zamknięty!

📢 #zarażamydobrem Dzieci ze Świdnicy stworzyły dla pacjentów z koronawirusem rysunki, a dzięki zbiórce do szpitala trafiły też maseczki

Uczniowie klasy 1 a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy wiedzą, jak ważne w powrocie do zdrowia jest wsparcie psychiczne. Postanowili więc stworzyć dla pacjentów, walczących z koronawirusem, którzy obecnie przebywają na oddziale zakaźnym zielonogórskiego szpitala barwne "drzewka szczęścia". Do pomocy ruszyły też ich rodziny. I tak dzięki zbiórce do lecznicy trafią też maseczki!

📢 Memy o Zielonej Górze i innych lubuskich miastach podbijają internet. I to nie tylko te o koronawirusie!

Na początku marca, potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Zakażony pacjent trafił do szpitala w Zielonej Górze. Internauci szybko podłapali temat. W sieci powstało wiele memów na temat woj. lubuskiego, które z dnia na dzień zaczęły stawać się coraz popularniejsze. Zobaczcie te najlepsze >>>

📢 Za co można dostać mandat? Czy można jechać na pogrzeb, czy na ulicy trzeba mieć rękawiczki ochronne? Kary są wysokie

Wprowadzone przez rząd obostrzenia zabraniają wychodzenia z domów bez naprawdę ważnej przyczyny. Policjanci pilnują, czy te zasady są przestrzegane. Sypią się mandaty. Jednak zasadność wielu z nich budzi kontrowersje. Głos w tej sprawie zabrał Rzecznik Praw Obywatelskich. Radzi, by w przypadku wątpliwości nie przyjmować mandatów. Wówczas sprawa zostanie skierowana do sądu.

📢 Wielkanoc 2020. Jak samemu poświęcić koszyczek wielkanocny? Tekst modlitwy do święcenia pokarmów

W tym roku w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów w kościołach. Z powodu epidemii koronawirusa parafie były zmuszone odwołać uroczystości Wielkiego Tygodnia, by ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Archidiecezja Warszawska udostępniła jednak tekst modlitwy, dzięki któremu będziemy mogli sami w domu poświęcić pokarmy wielkanocne.

📢 Ostatnie pożegnanie Marii Pelińskiej, legendy lubuskiego harcerstwa, znanej w Lubsku, Zielonej Górze...

Zmarła Maria Pelińska, legenda lubuskiego harcerstwa, społeczniczka, znana w Lubsku, Zielonej Górze, także z zaangażowania w Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Ze względu na pandemię koronawirusa ostatnie pożegnanie musi być w skromnym gronie.

📢 Takich wiadomości nam potrzeba! Budowa zielonogórskiego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka nie ustaje. Zobacz, jak zmienia się ten budynek

Choć świat ostatnio nieco zwolnił, ze względu na epidemię koronawirusa, to w Zielonej Górze prace są w pełni. Budowane obecnie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka wciąż się zmienia. Już możemy podziwiać nową elewację, w budynku słychać intensywne prace. Zobaczcie, jak zmienia się ten budynek, w którym będą leczeni najmłodsi mieszkańcy!

📢 Memy o woj. lubuskim podbijają internet. Nie tylko te z koronawirusem!

Na początku marca, potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Zakażony pacjent trafił do szpitala w Zielonej Górze. Internauci szybko podłapali temat. W sieci powstało wiele memów na temat woj. lubuskiego, które z dnia na dzień zaczęły stawać się coraz popularniejsze. Zobaczcie te najlepsze >>>

📢 Dziś tego zabraknie... Przepiękna Wielkanoc na starych fotografiach. Tak spędzali ją nasi rodzice i dziadkowie

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczne święta Wielkiej Nocy będą zupełnie inne. Duchowni zaznaczają, że Wielkanoc godnie można przeżyć również w domu. W wielu kościołach będą prowadzone transmisje z poszczególnych nabożeństw, ale to wciąż nie to samo.

📢 Nauczycielka w stroju misia zatańczyła pod oknami domów dzieci w Zielonej Górze. To tylko jedna z atrakcji dla maluchów. Jakie są inne?

Koronawirus pozamykał dzieci w domu. Przedszkolaki tęsknią za sobą i swoją panią. No to pani wskoczyła w strój misia i objechała wszystkich podopiecznych. By razem z nimi śpiewać i odtańczyć ulubiony układ. Oczywiście pod oknami maluchów. Oj, dzieje się dużo więcej w Lingualand. Po polsku i po angielsku...

📢 Aż 167 kolejnych zakażonych w Polsce. Zmarła jedna osoba. Cztery nowe przypadki w Lubuskiem

W piątek, 10 kwietnia 2020 r. po 10.00 Ministerstw Zdrowia poinformowało o 167 nowych potwierdzonych przypadkach. Łącznie liczba zakażonych w Polsce wynosi 5742, a w naszym regionie są to 73 osoby.

📢 Podczas Wielkanocy zielonogórskie cmentarze będą zamknięte

Cmentarze komunalne w Zielonej Górze zostaną zamknięte dla odwiedzających na okres nadchodzących Świąt Wielkanocnych. - Wprowadzone obostrzenia związane są z epidemią koronawirusa - informuje Zdzisław Strach, dyrektor ds. finansowych w Zielonogórskich Zakładach Usług Miejskich.

Kiedy zostaną otwarte pływalnie?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3